Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[5530XM] Gdy telefon wyłącza się podczas wykonywania rozmów.

Post [5530XM] Gdy telefon wyłącza się podczas wykonywania rozmów. 3 Aug 2011, o 17:33

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Postanowiłem napisać, co zrobić, gdy nasza Nokia 5530 wyłącza się podczas wykonywania rozmów. Rozwiązanie dotyczy tylko tego problemu, gdy telefon wyłącza się podczas odbierania i wykonywania rozmów na głośniku wewnętrznym, ale możemy dzwonić używając słuchawek lub trybu głośnomówiącego.

Przyczyna problemu:
Uszkodzenie mechaniczne taśmy głośnika prowadzące do zwarcia i wyłączania się komórki.

Rozwiązanie:
Odizolowanie taśmy głośnika od osłony układów scalonych oraz zalecane jest wymienienie taśmy głośnika. Ja tylko odizolowałem te części i jest dobrze.

Rozłóż ostrożnie telefon według Service Manuala lvl 1&2 do momentu kiedy uzyskasz dostęp do płyty głównej i taśmy głośnika. Na poniższym zdjęciu widać uszkodzenie taśmy przez ostre kanty osłony na płycie.

Image

Wytnij i naklej kawałeczki cienkiej taśmy klejącej na zaznaczone miejsca, po czym złóż telefon.
Image

Image

Od tej pory nie powinno być problemów z wykonywaniem rozmów. ;] Może się to jeszcze komuś przyda.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [5530XM] Gdy telefon wyłącza się podczas wykonywania rozmów. 20 Aug 2012, o 22:19

Male - Friend  Posts/Topics499/41  Reputation point 137 
Offline  Profile   
Java Opera
nie koniecznie tasma w innych modelach np od upadku glosniczek ma zwarcie i temu reset wystarczy usnuac glosniczek do rozmow lub go wymienic komus to sie przyda napewno:D
Reply with quote 


Post Re: [5530XM] Gdy telefon wyłącza się podczas wykonywania rozmów. 20 Aug 2012, o 22:29

Male - Friend  Posts/Topics499/41  Reputation point 137 
Offline  Profile   
Java Opera
o nic podaje na inne modele sposob:)
Reply with quote 


Post Re: [5530XM] Gdy telefon wyłącza się podczas wykonywania rozmów. 22 Aug 2012, o 11:10

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Ale ja opisuję sposób na konkretnym modelu gdzie występowała wada fabryczna.
Reply with quote 


Post Re: [5530XM] Gdy telefon wyłącza się podczas wykonywania rozmów. 18 Nov 2012, o 21:49

Male - 80%  Posts/Topics375/212  Reputation point 103 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Sposób zadziałał, obyło się bez wymiany taśmy, samo odizolowanie wystarczyło. Jedna śrubka się ułamała ale nie wydaje się być w krytycznym miejscu.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest