Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Infinity BEST] Odczytywanie hasha BCL do zdejmowania SIM-locka z Nokii SL3.

Post [Infinity BEST] Odczytywanie hasha BCL do zdejmowania SIM-locka z Nokii SL3. 29 Nov 2022, o 17:23

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
Poniżej znajduje się opis odczytu pliku [.bcl] wymaganego do zdjęcia simlocka z telefonów NOKIA z zabezpieczeniem SL3.

..:: PRZYGOTOWANIE ::..
W pierwszej kolejności należy pobrać oprogramowanie Infinity BEST w wersji 1.51 i rozpakować.
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Następnie pobieramy i instalujemy sterowniki dla Nokii:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Podłączamy uruchomiony telefon pod komputer kablem USB (bateria powinna być naładowana minimum 10%)

Po podłączeniu telefonu do PC może pojawić się komunikat z wyborem trybu USB, wybieramy PC Suite.

Uruchamiamy program BEST.exe

..:: ODCZYT INFORMACJI ::..
Jeżeli wszystkie poprzednie kroki zostały poprawnie wykonane, w zakładce Service Tool przycisk [ Read Info ] będzie dostępny, a w lewym oknie zobaczymy Phone found!

Image

Klikamy w przycisk [ Read Info ] i sprawdzamy odczytane informacje, to co nas interesuje:

- LOCKS - powinno być Closed
- SimLock status - powinno być Ok
- Security status - powinno być Ok
- Informacja o zabezpieczeniach - powinno być PA_SL3 i SP_CODE_LEN: 15

Jeżeli status simlock lub security jest inny, nie ma sensu odczytywać i kalkulować hasha, ponieważ odczytane dane będą błędne i nie uda się odblokować telefonu..

Image

..:: Backup RPL ::..
Jeżeli odczytane informacje są poprawne, przechodzimy do zakładki Repair i klikamy w przycisk [ Read RPL ]
!!! UWAGA: Odczyt RPL to jedna z najważniejszych rzeczy do wykonania przed zrobieniem czegokolwiek !!!

Image

Image

..:: Odczyt hasha ::..
Po zapisaniu kopii RPL, przechodzimy do zakładki Unlock, następnie klikamy w przycisk [ Create file for LBF ]

Image

Pojawi się komunikat o konieczności wykonania kilku kroków, robimy to:
- Odłącz USB od telefonu
- Wyjmij baterię
- Włóż baterię
- Naciśnij przycisk OK w programie BEST
- Podłącz kabel USB do wyłączonego telefonu

Image

Po kilku sekundach w oknie po lewej pojawi się informacja jak na obrazku, wtedy ponawiamy powyższe kroki czyli:
- Odłącz USB od telefonu
- Wyjmij baterię
- Włóż baterię
- Podłącz kabel USB do wyłączonego telefonu

Image

Po kolejnych kilkunastu sekundach dane zostaną odczytane z telefonu, w oknie po lewej pojawi się ścieżka zapisania pliku [.bcl].

Image

Teraz możemy zacząć kalkulację hasha za pomocą SL3 Breaker + hashcat :)

Za jakiś czas dodam materiał na YouTube, pokazujący jak w praktyce wygląda odczyt hasha (czyli to co opisałem powyżej).

!! Niestety niektóre telefony nie umożliwiają odczytu po USB jak np. 6303ci, hashe z takich telefonów odczytuje się boxem po FBUS !!
Last edited by RepairBox on 29 Nov 2022, o 17:33, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [BEST] Odczyt hash-a do kalkulacji SL3 za pomocą Infinity BEST v1.51 29 Nov 2022, o 17:28

Male - Patcher  Posts/Topics357/38  Reputation point 188 
Offline  Profile 
Linux Chrome
link na forum do InfinityBEST do pobrania
post554390.htm
Last edited by GarfieldWithNokia on 29 Nov 2022, o 17:38, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: [BEST] Odczyt hash-a do kalkulacji SL3 za pomocą Infinity BEST v1.51 29 Nov 2022, o 17:30

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 610 
Offline  Profile   
Linux Firefox
Takie, pytanko, ten BEST scrackowany? :)
A tak to poradnik super ;)
Reply with quote 


Post Re: [BEST] Odczyt hash-a do kalkulacji SL3 za pomocą Infinity BEST v1.51 29 Nov 2022, o 17:34

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
link na forum do InfinityBEST
post554390.htm

Dzięki poprawione, mam nadzieję że to jakaś pewna i działająca wersja ;)

Takie, pytanko, ten BEST scrackowany? :)
A tak to poradnik super ;)

Tak, ta wersja BESTa działa bez SmartCard ;)
Reply with quote 


Post Re: [BEST] Odczyt hash-a do kalkulacji SL3 za pomocą Infinity BEST v1.51 29 Nov 2022, o 17:41

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 610 
Offline  Profile   
Linux Firefox
Ja osobiście używam wersji dostarczonej przez Maxa (dewelopera Delighta):
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Anyway, poradnik super. Plus poleciał :)
Reply with quote 


Post Re: [BEST] Odczyt hash-a do kalkulacji SL3 za pomocą Infinity BEST v1.51 29 Nov 2022, o 17:52

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
Ja mimo wszystko wolę używać BESTa na kluczu v2.29 i BEST2 v1.20 8)
Reply with quote 


Post Re: [BEST] Odczyt hash-a do kalkulacji SL3 za pomocą Infinity BEST v1.51 30 Nov 2022, o 10:12

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
RepairBox wrote:
Dzięki poprawione, mam nadzieję że to jakaś pewna i działająca wersja
Oczywiście :D
Podejrzewam, że dokładnie ta sama, którą wrzuciłeś. Bo, z tego co szukałem po necie, inna wersja nie istnieje z krakiem, a to co opisują jako nowsze, to przeróbki na bazie 1.51, w 99% z dodanymi niedziałającymi przyciskami z nowszych wersji. Albo nawet z uszkodzonymi funkcjami, które działały w 1.51
Ja osobiście używam wersji dostarczonej przez Maxa (dewelopera Delighta):
Czym to się różni?
RepairBox wrote:
Ja mimo wszystko wolę używać BESTa na kluczu v2.29 i BEST2 v1.20
Łatwo mówić, jak miałeś okazje kupić sprzęty, gdy były dostęne =D Teraz nawet ciężko kupić JAFa i kable za rozsądną cenę. A kiedyś sam box był dostępny po 100-150 zł, a schematy latały po necie i można było złożyć samemu.
Reply with quote 


Post Re: [BEST] Odczyt hash-a do kalkulacji SL3 za pomocą Infinity BEST v1.51 1 Dec 2022, o 14:33

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
Klucz Infinity BEST nadal można zamówić, nówki są na gsmserver.com w promocji za 39 USD + wysyłka i pewnie cło bo wysyłka z HK.

Kiedyś miałem wszelkie możliwe boxy/kable do nokii i nie tylko, ale w 2016 sprzedałem wszystko jak odchodziłem z gsm.
Później udało mi się dorwać JAFa, Besta, ATF oraz Cyclona z kablami za małe pieniądze i nawet teraz czasami pojawiają się na alledrogo (choć PKEY do JAFa to niemal biały kruk).

Obecnie jest Cyclone Key na aukcji za 99zł, nawet dobra cena ale pytanie czy działa bo opis jest niejednoznaczny :rotfl:

nemo333, Co do wersji BESTa masz rację, choć widziałem już modyfikowane 1.51 z dodatkowymi skryptami odpalanymi w tle, można tak złapać np koparkę do krypto..

W zasadzie Infinity do większości rzeczy wystarczy bo sporo da się zrobić po USB.

Edit:
Wystawiłem nową wersję SL3 Breaker v1.47 i opis w odpowiednim temacie ;)
Reply with quote 


Post Re: [BEST] Odczyt hash-a do kalkulacji SL3 za pomocą Infinity BEST v1.51 2 Dec 2022, o 10:49

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
RepairBox wrote:
(choć PKEY do JAFa to niemal biały kruk).
To co trzeba, to da się obgonić emulatorem ZTCW :D Serwery z softem leżą od dawna, więc do tego się nie przyda. A samo uruchomienie i używanie to robi emu.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests