Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc

Post Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 15:53

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
ImageDla Nokii czasy są coraz cięższe. Konkurencja sprawia, że udział tego producenta w rynku smartfonów stale zmniejsza się. Najbardziej dotkliwe straty firma poniosła w Wielkiej Brytanii, gdzie w ciągu zaledwie trzech miesięcy jej udział spadł z 31 do 10,6%. Według agencji Reuters, Nokia chce ratować się obniżkami cen smartfonów.

Stanieć ma wiele smartfonów Nokii. Największe obniżki dotyczyć będą modelu N8, C7 oraz przeznaczonego na rynek biznesowy E6. Ceny tej trójki zostaną obniżone o 15%. Ceny innych modeli też ulegną zmianie, aczkolwiek tu dokładnych informacji jeszcze nie ma.

Według analityków, Nokia jest w wyjątkowo trudnej dla siebie sytuacji. Szef Nokii, Stephen Elop, wielkie nadzieje nieustannie pokłada w nowej serii smartfonów, opartych na systemie operacyjnym Windows Phone 7. Niektórzy analitycy są pewni, że Nokia tak szybko traci rynek, że już nigdy może nie odzyskać gruntu pod nogami.

Wielu europejskich operatorów nie chce kolejnych smartfonów tego producenta. Najgorzej przyjęte przez nich modele to E6 i C7 - tych smartfonów operatorzy w ogóle nie chcą w swoich ofertach.
Tero Kuittinen z firmy analitycznej MKM Partners stwierdza wprost, że Nokia w panice obniża ceny, ale bez wsparcia ze strony operatorów sieci komórkowych, takie działania rzadko kiedy dają pozytywne efekty.

Źródło: Reuters, pclab

Jest źle.
Last edited by IuDeX on 6 Jul 2011, o 15:55, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 16:41

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Większość ludzi woli kupić sony ericssona czy samsunga bo są na androidzie i lepiej działają, a ich ceny są niższe niż nowe nokie.
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 16:45

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Nokie teraz kupują tylko jej fanatycy, którym się wydaje, że i tak są najlepsze bez względu na wszystko.
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 16:53

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
No to ja jestem jej fanatykiem sprzedałem nowego sony ericssona żeby kupić używana nokie xP
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 18:24

Male - 40%  Posts/Topics108/21  Reputation point 50 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
mikas1996 wrote:
No to ja jestem jej fanatykiem sprzedałem nowego sony ericssona żeby kupić używana nokie xP


Ja też pozbyłem się K800i na rzecz E61i,ale w tym przypadku chyba było warto.
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 20:28

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ja natomiast sprzedałem SE Zylo żeby kupić 6303c:) ale nie róbmy bałaganu w temacie.
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 20:31

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Forum powoli wymiera, także możecie spamić :P
K800i był dobry, ale zaślepka aparatu doprowadzała mnie do szału. Jak brałem telefon do ręki, to zawsze się sama jakoś zsuwała.
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 20:38

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Skoro dostaliśmy pozwolenie na SPAM to na co czekamy hehe:PJa k800 wspominam tylko z dobrych zdjęć i dobrego jak na SE głośnika:) Tak jak pisałem wcześniej kupiłem nowego SE Zylo w zeszłym roku na urodziny.Na początku było fajnie ale potem zaczeło się... Soft mi padł no to oddałem na gwarancję po odebraniu go z serwisu nie działał mi BT więc znów go oddałem.Ogólnie źle go wspominam.Sprzedałem go niby naprawiony i nabyłem Nokie 6303c i to był strzał w 10:) bateria trzyma tydzień.Aparat robi zdjęcia lepsze od Zylo czy k800.Ma wgranego patcha i nic sie z nią nie dzieje:)
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 6 Jul 2011, o 22:15

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Forum powoli wymiera, także możecie spamić :P

Forum upada? Ktoś tu upadł na głowę... :shifty:

Nic z tego, ja tam stosuję sobie retorykę Słońca Peru... oraz Stephena Elopa. :D
Yes, we can! Propaganda Sukcesu! Na Titanicu muzyka grała do końca, a co! xD

[ Komentarz dodany przez: Wodnik Szuwarek: 6 lipca 2011, o 23:52 ]
Czas pokaże :P
Reply with quote 


Post Re: Nokia straciła grunt pod nogami. Paniczne obniżanie cen może nie pomóc 25 Aug 2011, o 20:16

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Jak tak dalej pójdzie i nic nie zrobią to pójdą na dno.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 13 guests