Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 2 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Jobs chciał zniszczyć Google!

Post Jobs chciał zniszczyć Google! 22 Oct 2011, o 09:22

Male - Friend  Posts/Topics997/266  Reputation point 2689 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Image

Po dziś dzień wiele osób przeżywa śmierć jednego z największych wizjonerów branży NT. Uczucia względem Steve’a Jobs’a były bardzo mieszane: jedni go kochali, inni nienawidzili. Już za tydzień ma się ukazać biografia byłego CEO Apple autorstwa Waltera Isaacsona, zatytułowana “Steve Jobs”. Agencji Associated Press udało się dostać jedną z kopii jeszcze przed premierą. Postanowili ujawnić światu kilka rewelacji, o których być może jeszcze nie wiedzieliście.


Szczególnie ciekawe i kontrowersyjne było nastawienie Jobs’a względem Google i Androida. Pałał on do tych dwóch podmiotów taką nienawiścią (tak przynajmniej wynika z jego słów), że gotów był rozpętać “termojądrową wojnę” aby dowieść swoich praw. W tym kontekście zamieszanie spowodowane aktualną “wojną patentową” nabiera specjalnego znaczenia, a nowy CEO Apple zwyczajnie kontynuuje to, co Jobs rozpoczął. Zgodnie z opisami, które AP zaczerpnęła z książki, Jobs był tak wściekły, że nie interesowały go żadne pieniądze. On po prostu chciał zniszczyć Google i Androida.

Wydam moje ostatnie tchnienie jeśli muszę i wydam każdy grosz z całego 40 miliardowego budżetu Apple aby dowieść swoich praw. Mam zamiar zniszczyć Androida, bo ten kradnie nasze produkty. Jestem gotów rozpocząć termojądrową wojnę w tej sprawie.
- powiedział Jobs.


Jobs od zawsze przeklinał Google Docs i Androida – flagowe produkty firmy Google. Podczas spotkani ze Schmidtem w kawiarni Palo Alto w Kalifornii, Jobs powiedział, że nie jest zainteresowany polubownym rozstrzygnięciem pozwu.
Nie chcę twoich pieniędzy. Nawet jeśli zaoferujesz mi 5 miliardów dolarów nie wezmę ich. Mam wystarczająco własnych. Chcę abyście nie stosowali naszych pomysłów w Androidzie. To wszystko czego chcę.

- tak Jobs zareagował na propozycję Schmidta.


Jak podaje AP, Jobs również uparcie szukał lekarstwa na swoją chorobę – raka. Jak niestety się okazało, nie udało mu się to. Czy po publikacji tej książki zaczną się rozmowy o “ciemnej stronie Jobsa”? A może autor sukcesu Apple od początku miał rację, nie idąc na kompromis w kwestii naruszenia praw patentowych? Jak sądzicie?

ź:gsmmaniak.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Jobs chciał zniszczyć Google! 22 Oct 2011, o 09:35

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Stanowisko Jobsa jak dla mnie jest było dobre

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 2 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 34 guests