Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE

Post Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 25 Oct 2011, o 16:24

Male - Friend  Posts/Topics997/266  Reputation point 2689 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Zygmunt Solorz-Żak po zakupie Polkomtela będzie oferował szybki bezprzewodowy internet, dzięki częstotliwościom tego operatora, jak i spółek rozwijających technolgię LTE (ang. Long Term Evolution) - uważają eksperci.

Miliarder otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie operatora sieci Plus. Wraz z zadłużeniem operator sieci Plus jest wart 18,1 mld zł, a jego przejęcie jest największą transakcją w historii Polski. Solorz-Żak zapewnił, że decyzja o inwestycji w Polkomtel wynika z planów rozwoju działalności w sektorze telekomunikacyjnym, w tym budowy sieci szybkiego Internetu LTE.

Podkreślił, że razem z Polkomtelem i innymi podmiotami, takimi jak np. Grupa Midas, będzie mógł przyspieszyć i zoptymalizować realizację strategii, której głównym celem jest rozpowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu w Polsce. Dzięki takim sieciom można np. oglądać wideo w wysokiej rozdzielczości w komórkach i szybko przesyłać duże pliki przez internet.

Nowy właściciel polskiego operatora komórkowego wierzy, że szybki mobilny internet będzie wkrótce w każdym polskim domu. – Stąd też naszym priorytetem jest budowa i rozwój pierwszej ogólnopolskiej sieci LTE, umożliwiającej szybki bezprzewodowy dostęp do sieci z prędkością transferu do 326 Mb/s – dodał.

Przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka da potężny impuls rozwojowy i nie lada przewagę konkurencyjną.

źródło

Code:
Please Login or Register, to see this Content

Last post
Reply with quote 


Post Re: Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 25 Oct 2011, o 16:32

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Niby kapitał nie ma narodowości, ale kapitalista już ją ma. ;)
Więc fajnie, że jedyna sieć pozostanie polska i nie przejmie jej jakiś Vodafone. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Reply with quote 


Post Re: Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 25 Oct 2011, o 16:42

Male - Friend  Posts/Topics997/266  Reputation point 2689 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
pawelooss wrote:
Zobaczymy, co z tego wyjdzie.


Szydło z worka ? A poważnie są telefony obsługujące LTE ?

[ Dodano: 25 paź 2011, o 16:42 ]
Dobrze że Polsat robi coś takiego chociaż na moim zadupiu będzie jakiś szybszy net , najszybszy jaki jest odnotowany 256kb/s xP
Reply with quote 


Post Re: Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 25 Oct 2011, o 16:46

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
Są, ale wątpię że obsługują ten prawdziwy lte.
Reply with quote 


Post Re: Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 25 Oct 2011, o 20:05

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Solorz-Żak mieszka w Duchnowie, jakieś 10km ode mnie. :P

Plus nie zginie, dobrze się trzyma przez tyle lat. ;]
Reply with quote 


Post Re: Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 28 Oct 2011, o 10:55

Female - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
ja się bardzo cieszę! zmiany, zmiany, zmiany, jestem w plusie już długo i nie mogę narzekać, ale to fajnie, że ciągle wprowadzają innowacje, już nie wspomnę o zasięgu, który mam zawsze i wszędzie, dla mnie plus był jest i będzie najlepszym operatorem w Polsce:)
Reply with quote 


Post Re: Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 28 Oct 2011, o 11:12

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jak dla mnie to jak ktoś mieszka na WSI to nie będzie brał LTE bo zasięgu nie będzie miał a specjalnie dla jednego użyktownika LTE np. we wsi nie będą budować anteny wzmacniającej sygnał LTE chyba że Plus ma wielkie ambicje że LTE będzie dostępny dosłownie wszędzie w Polsce.
Reply with quote 


Post Re: Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 28 Oct 2011, o 15:43

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
zasięg plusa? od zawsze kojarzyłem go z porażką... u mojego dziadka słaby, u mnie w domu słaby... telefon leżąc u mnie na fotelu potrafi sobie nie mieć cały czas zasięgu... dla porównania w orange mam zawsze pełny i to nawet mi łapie z czeladzi do której granicy mam jakiś kilometr...
Reply with quote 


Post Re: Solorz ma operatora Plusa. Będzie budować sieć LTE 28 Oct 2011, o 15:47

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
nemo333, A u mnie jest odwrotnie :P . Z tego co pamiętam to ,niektórzy się na orange skarżyli :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 17 guests