Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia "porządkuje" swój biznes w Finlandii. Koniec z produkcją w Europie?

Post Nokia "porządkuje" swój biznes w Finlandii. Koniec z produkcją w Europie? 24 Mar 2012, o 16:41

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
1000 osób straci pracę w fińskim Salo. Nokia zamyka linie montażowe w Europie i przenosi produkcję do Chin.

Jak donosi Reuters, największa fabryka telefonów komórkowych w Europie de facto zakończy produkcję pod koniec czerwca 2012. Montaż urządzeń zostanie przeniesiony do Azji.

Zakład Nokii w Salo będzie funkcjonował dalej, choć ze znacznie zredukowaną załogą. 600-700 pracowników zajmie się konfiguracją i personalizacją urządzeń na potrzeby europejskich operatorów. Restrukturyzacja jest konieczna, ponieważ jak wcześniej informowała Nokia – partnerzy koncernu już dziś większość podzespołów produkują na dalekim wchodzie. W efekcie montaż urządzeń w Europie przestał się opłacać.

Osoby, który stracą pracę zostaną objęte planem refundacyjnym. Jak wyjaśnia fiński portal yle.fi, Nokia zobowiązała się pomóc pracownikom w znalezieniu zatrudnienia lub uruchomieniu własnego biznesu. Koncern zorganizuje szkolenia i wypłaci spore odprawy w wysokości nawet 15 miesięcznej pensji.

Image

Zwolnienia w Salo to tylko jeden z elementów planu restrukturyzacji ogłoszonego przez Nokię na początku lutego. Redukcja zatrudnienia spodziewana jest także w zakładach produkcyjnych w Komarom na Węgrzech i Reynosa w Meksyku.

Ź: komputerswiat.pl

PS: Znalezisko nie jest moje, HitFan mnie poprosił, żebym to wstawił. :)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia "porządkuje" swój biznes w Finlandii. Koniec z produkcją w Europie? 24 Mar 2012, o 17:29

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
brawo...
z opinii użytkowników telefony z Finlandii są najlepiej wykonane i najmniej się psują. Teraz widać że nie zależy im na jakości tylko idą w ilość. Szkoda. Żadna nowa Nokia już niestety u mnie nie zagości, nic ciekawego nie mają do zaoferowania :(
Reply with quote 


Post Re: Nokia "porządkuje" swój biznes w Finlandii. Koniec z produkcją w Europie? 24 Mar 2012, o 19:23

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
Dziwne, bo porównywałem Lumię 800 z Chin, Węgier i Finlandii. Różnicy nie ma żadnej, bo wszędzie obowiązują te same procedury :P Finlandzka jakość to bujda wymyślona przez ludzi i powielana właśnie na takich forach.
Do Chin to już wszyscy się przenieśli z Apple na czele :letssin:

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests