Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 14 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie

Post Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 4 Sep 2012, o 19:11

Male - Friend  Posts/Topics997/266  Reputation point 2689 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Image

Już jutro odbyć się ma konferencja organizowana wspólnie przez Microsoft i Nokie. Wiele osób z niecierpliwością czeka na to co zaprezentuje Nokia, a pojawiające się plotki jedynie podsycają napięcie. Po tym jak Samsung zaprezentował model Ativ S pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone 8 do sieci wyciekło sporo informacji (w tym zdjęcia) o nadchodzących smartfonach Nokii. Przypadek? Nie sądzę, raczej kontrolowany przeciek. W przeddzień konferencji zdecydowałem się zebrać informacje, które wyciekły do sieci. Zacznijmy może od ogólnego zarysu.

Image



Nokia ma jutro prawdopodobnie zaprezentować dwa urządzenia (niektórzy mówią o trzech) pracujące pod kontrolą ósmej wersji mobilnego systemu Microsoftu. Pierwszym z nich ma być Lumia 920 (widoczna na zdjęciu powyżej), czyli najwyższy model serii Lumia. Poza najwyższym numerkiem, model ten będzie także największym, najmocniejszym i robiącym najlepszej jakości zdjęcia smartfonem. Pod poliwęglanową obudową znajdziemy dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 Ghz, wspomagany 1GB pamięci RAM i 32GB pamięci na pliki użytkownika. Urządzenie ma posiadać zakrzywiony ekran o przekątnej 4,5-cala i rozdzielczości HD.

Image

O drugim modelu – Lumii 820 (na powyższym zdjęciu) – nie wiadomo nic poza tym, że posiadać ona będzie wyświetlacz o przekątnej 4,3-cala.

Nokia bardzo zadbała o to, aby przed konferencją wszędzie mówiło się głównie o nowej generacji smartfonów Lumia. Na swoim profilu w serwisie YouTube opublikowała cztery zagadkowe filmiki. Na ich zinterpretowanie nie trzeba było długo czekać. Ale po kolei:




Pierwszy filmik przestawia piękną, uśmiechniętą blond dziewczynę, jadącą rowerem. Niby nic nadzwyczajnego, przez cały filmik nie pojawia się żaden telefon, a na koniec data konferencji Nokii i zapowiedź zmian hasłem: „Things are about to change”. Oglądając jednak filmik można zauważyć, że całość została nagrana telefonem komórkowym. Wskazywać to może na to, na co niektórzy czekali od dawna. Jedno z urządzeń będzie wykorzystywać technologię PureView i najprawdopodobniej ma to być Lumia 920. Niestety nie wiadomo jakiej rozdzielczości matrycę wykorzystano w tym modelu. Nie sądzę aby to było 41 Mpix, ponieważ telefon na grafikach wydaje się być dość cienki, a do zastosowania większej matrycy wymagana jest zwiększona grubość urządzenia.



Drugi filmik był już trudniejszy do rozszyfrowania. Znów widzimy urodziwą dziewczynę, która tym razem idzie i słucha muzyki. Prawdopodobnie ma to być zapowiedź uruchomienia przez Nokię usługi oferującej darmowy streaming muzyki (coś na podobieństwo Spotify). Zapowiada się świetnie, jest jednak jedno ale… Usługa ma być dostępna jedynie dla mieszkańców USA.



Ostatnim już filmikiem jest zapowiedź różnorodnych wersji kolorystycznych urządzeń z serii Lumia. Na zdjęciach powyżej widać wszystkie wersje kolorystyczne nadchodzących smartfonów. Lumia 920 ma być dostępna w kolorze czarnym, białym, szarym, żółtym i czerwonym. Niestety brak wersji niebieskiej. Z kolei Lumia 820 oprócz wymienionych wcześniej kolorów, będzie dodatkowo dostępna w kolorze fioletowym i niebieskim.

Nie zapominajmy, że współorganizatorem konferencji jest Microsoft. Z jego strony można liczyć na szersze przedstawienie ich nowego systemu mobilnego. Na konferencji Windows Phone Summit Microsoft pokazał jedynie nowości, które tyczyły się technicznej strony systemu. Teraz pora na przedstawienie funkcji użytkowych.

W sieci pojawiają się stwierdzenia, że Windows Phone 8 jest najbardziej wyczekiwanym systemem tego roku. Widać to także po tym, jak angażują się w niego inni producenci. Samsung, który wcześniej nie bardzo przywiązywał wagę do swoich urządzeń z Windows Phone 7 zaprezentował dość mocny model z „ósemką” na pokładzie. Mało tego, zadbał o to, aby jego prezentacja odbyła się wcześniej niż prezentacja nowych smartfonów Nokii – partnera Microsoftu. Nokia musi wykorzystać swoje asy, którymi są PureView, wygląd i oprogramowanie, aby zdobyć zainteresowanie klientów.

Wierzę w to, że Nokii uda się osiągnąć w końcu sukces. Wiem też, że moim następnym telefonem będzie Nokia Lumia 920, a przekonała mnie do niej właśnie ta urocza blondynka z pierwszego filmiku.

Transmisje na żywo z konferencji Microsoftu i Nokii można oglądać jutro o godzinie 16:00 na stronie Nokii.

windows-phone.pl
Last edited by Jencuś97 on 4 Sep 2012, o 19:11, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 4 Sep 2012, o 21:40

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ja właśnie specjalnie na tę okazję zapobiegawczo zaopatrzyłem się już dzisiaj w:

Image

:letssin: :letssin: :letssin:
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 4 Sep 2012, o 22:01

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
^^^ :lol-above:

Mam nadzieję, że Nokia w końcu wróci do lat świetności ;)
Nadzieje umiera ostatnia...
Image
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 4 Sep 2012, o 22:06

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
WP ma 2.7% rynku, w tym Lumie 1,8%. Skoro przez rok nic się nie poprawiło to i przez kolejny nic się nie zmieni. Ludzie nie chcą kafli co udowodniają od dwóch lat. No może wraz z WP8 będzie te 5%, ale to i tak Nokii już nic nie pomoże.

[ Dodano: 4 wrz 2012, o 22:06 ]
Prawdopodobnie to ostatnia konferencja Nokia World.
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 4 Sep 2012, o 22:24

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
to co chopy? Jutro opijamy oficjalny koniec Nokii? :puppyeyes:

[ Dodano: 4 wrz 2012, o 22:23 ]
a nie! Zapomniałem, że to nastąpiło w momencie podpisania umowy z M$

[ Dodano: 4 wrz 2012, o 22:24 ]
Prędzej dzięki BB10 BlackBerry wróci spowrotem do gry.
szczerze to wątpię. Ten system nie jest dla każdego, jak np taki andr.:)
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 4 Sep 2012, o 22:25

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
davvid wrote:
to co chopy? Jutro opijamy oficjalny koniec Nokii? :puppyeyes:

Zobaczymy. Te chusteczki mogą wszakże pełnić funkcję dwojaką. ;>

:sweet: || :cry:
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 4 Sep 2012, o 22:35

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
davvid wrote:
Prędzej dzięki BB10 BlackBerry wróci spowrotem do gry.
szczerze to wątpię. Ten system nie jest dla każdego, jak np taki andr.:)

Piszesz o BB7 i wcześniejszych, bo do tej pory telefony BB są dla klientów biznesowych. Poza tym drogie usługi i aplikacje, więc gimbus tego systemu nie kupi. To oczywiste.
Od BB10 mają zmienić swoją strategię i politykę. Zupełnie nowy system na QNX. Prawdziwe smartfony, bo jak do tej pory to mają 3-4, a reszta to zwykłe klawiszowce. Cała marka straci na swoim prestiżu, ale muszą się dostosować do obecnych realiów.
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 4 Sep 2012, o 23:17

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
czemu o 16? Nie mogli sobie innej godziny znaleźć? Akurat robią gdy mam wizytę u laryngologa :cry:

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 4 września 2012, o 23:25 ]
Dla nich to jest rano.
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 5 Sep 2012, o 16:02

Male - Friend  Posts/Topics1111/56  Reputation point 688 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
"The service is unavailable."

Ja chcę oglądać :cry: :cry: :cry:
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 5 Sep 2012, o 16:08

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
O, u mnie już działa. :dance:

FAP FAP FAP? :sweet:
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 5 Sep 2012, o 16:11

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
rybak wrote:
"The service is unavailable."

Widać nawet serwery Nokii przestają wierzyć w sukces Lumii :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 5 Sep 2012, o 16:16

Male - Friend  Posts/Topics997/266  Reputation point 2689 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Starting... i nic.
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 5 Sep 2012, o 16:17

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
Poczekaj chwilę i się załaduje.
Reply with quote 


Post Re: Już jutro Nokia zaprezentuje nowe Lumie 5 Sep 2012, o 16:38

Male - Friend  Posts/Topics1111/56  Reputation point 688 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
pawelooss, Działa :sweet: :sweet: Lumia & Nokia przetrwa !!! :puppyeyes: :puppyeyes:



Już to czuje.

Konferencja póki co mi się podoba :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 14 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 17 guests