Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


iPhone 3.0 - co nowego?

Post iPhone 3.0 - co nowego? 14 Aug 2009, o 21:53

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Image

Zgodnie z zapowiedziami, w dniu dzisiejszym miała miejsce prezentacja możliwości nowej wersji oprogramowania przeznaczonego dla iPhone’a. Zmian jest naprawdę dużo i uwzględniona została większość „wad”, z jakimi borykali się użytkownicy tych urządzeń.

Konkrety, co nowego?

Bluetooth - wreszcie, dwa telefony będą mogły bez problemy połączyć się za pośrednictwem Bluetootha. Z perspektywy użytkownika innych telefonów nie jest to nic nowego i wielkiego, ale dla posiadaczy iPhone’ów jest to usunięcie jednej z wyśmiewanych wad.

Push Notification Service - czyli wysłuchanie próśb na temat udostępnienia usługi, która jest rozwiązaniem problemu pracy aplikacji w tle. Dużym plusem ma być spora oszczędność baterii w stosunku do klasycznych rozwiązań.

Kopiuj / Wklej – wszyscy Ci, którzy uważali, że funkcja ta pojawi się dopiero przy okazji kolejnego większego wydania mieli rację. Kopiuj / Wklej działać będzie w praktycznie wszystkich aplikacjach telefonu - dwukrotne kliknięcie w dany element skutkować będzie pojawieniem się menu.

Klawiatura horyzontalna - o tym również pisałem ostatnio i bardzo mnie cieszy to, że Apple wreszcie dostrzegło ten problem. Wpisywanie treści wiadomości wreszcie stanie się naprawdę wygodne.

Funkcjonalniejsza aplikacja Wiadomości - użytkownicy będą mogli kasować pojedyncze wiadomości tekstowe, wysyłać je dalej.

MMS - to również bardzo wyczekiwany element, który pojawi się w iPhonie 3.0. Zobaczymy wtedy, czy faktycznie chodziło o sam brak tej funkcji, czy może jednak o możliwość przesyłania plików multimedialnych.

Voice Memos - po prostu dyktafon, bez zaawansowanych bajerów, ale za to przydatna opcja zapisywania krótkich notatek głosowych.

Shake to Shuffle - rozwiązanie znane posiadaczom najnowszych iPodów nano - potrząśnięcie urządzeniem powoduje losową zmianę utworu na inny.

Synchronizacja notatek - Apple zlitowało się nad użytkownikami i udostępni prawdopodobnie bardziej funkcjonalny odpowiednik Google Sync. Dobra wiadomość dla wszystkich fanów zapisywania notatek dotyczących praktycznie wszystkiego.

Spotlight - tak, to pomysł rodem z OS X - zastosowanie globalnej wyszukiwarki elementów znajdujących się w obrębie iPhone’a.

Last post
Reply with quote 


Post Re: iPhone 3.0 - co nowego? 14 Aug 2009, o 21:58

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Nie umieli tak od razu? ...
Reply with quote 


Post Re: iPhone 3.0 - co nowego? 14 Aug 2009, o 22:07

Male - Friend  Posts/Topics773/90  Reputation point 3054 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
pawelooss wrote:
Nie umieli tak od razu? ...

Musieli jakoś zarobić więcej kasy ;D
Reply with quote 


Post Re: iPhone 3.0 - co nowego? 15 Aug 2009, o 20:40

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Czy ja wiem... Jakby zrobili te funkcje wcześniej to by mieli większą sprzedaż.

Pozdrawiam
Reply with quote 


Post Re: iPhone 3.0 - co nowego? 16 Aug 2009, o 17:15

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
adrian wrote:
Czy ja wiem... Jakby zrobili te funkcje wcześniej to by mieli większą sprzedaż.

Pozdrawiam


A ja myślę że nie. dzięki temu zyskali trochę.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests





cron