Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 18 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał

Post Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 00:28

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Image
Targi CES podobno wyznaczają trendy na cały rok. Podobno, bo ciężko mi uwierzyć w to po tym co widzę. Jeśli zeszłoroczny CES wyznaczył trendy na 2012, to widocznie trwały one króciutko. Chodzi o tablety i ofensywę Androida, która już się skończyła. Okazuje się, że Androida na tabletach już nie ma.

W zeszłym roku czy dwa lata temu wszyscy producenci jak szaleni prezentowali tablety z Androidem przy każdej możliwej okazji. Samsung, LG, Sony, Toshiba, ASUS, Acer – wszyscy chcieli tabletów z zielonym robotem, który przecież miał być przyszłością rynku. Sprzęty te można było zobaczyć na każdych targach, przy każdej możliwej sposobności.

Jednak to już przeszłość. Znalezienie tabletu z Androidem na CESie jest problematyczne. Tak naprawdę obecne są tylko na stoiskach Samsunga, który pokazuje całą linię Galaxy -a my i tak wiemy, że Galaxy Taby nie są sukcesem. Czasem można je znaleźć gdzie indziej, na przykład u Toshiby, ale gdzieś na boku, stare modele Excite. Poza tym Android wciąż króluje wśród nieznanych, chińskich producentów na nie tylko tabletach.

Rolę Androida przejął Windows 8. To właśnie on zainstalowany jest na 20 calowym tablecie 4K Panasonica, na tabletach wszystkich czołowych producentów, ale także na dziesiątkach Ultrabooków i convertible wszystkich czołowych producentów.
Nie ma się czemu dziwić. Android na tablety okazał się rozczarowaniem, a jedynymi naprawdę udanymi i odnoszącymi sensowne sukcesy urządzeniami okazały się Nexus 7 – tani tablet od Google‚a i Kindle Fire – całkowicie zmodyfikowany Android na tanim urządzeniu od gigantycznego Amazonu.

To Windows 8 daje spore możliwości, wsparcie setek tysięcy aplikacji z poprzednich wersji Windowsa, rozpoznawalną markę i pole do popisu dla fantazji producentów w kwestii kształtów, rozmiarów czy mechanizmów urządzeń z dotykowymi ekranami.

Era androidowego szaleństwa już minęła i system ten pozostał tam, gdzie sprawdza się najlepiej – na smartfonach. Stawia to jednak pod znakiem zapytania to, czy CES faktycznie wyznacza trendy na przyszły rok raz czy producenci wiedzą, co robią.

spidersweb.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 00:51

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
No i na tabletach tak będzie. Windows 8 skosi wszystko.
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 00:54

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
To daj plusa.
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 16:00

Male - Friend  Posts/Topics466/67  Reputation point 1047 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
I dobrze! Największą wadą W8 na desktopie jest, że ma interface specjalnie pod dotyk. Tutaj mamy Kafle w swoim żywiole- czyli dotykowy ekran.
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 16:10

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
mikolajkaras, jak byś użytkował tablet 20' z androidem? android ograniczał by prawdziwą wydajność tego urządzenia a win8 jest przygotowany bardziej pod dotyk i dlatego wszyscy mają na nowszych tabletach system microsoftu
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 17:18

Male - 10%  Posts/Topics17/0  Reputation point 10 
Offline  Profile 
Symbian Opera
mikolajkaras, firmy takie jak Asus, Samsung, Acer, LG i Sony raczej by nie pchały się w coś co nie ma sensu. Pozatym pierwszy tablet był z Windowsem XP i został zaprezentowany w 2001 roku. Jak poprzednicy pisali kafelkowy interfejs systemu Windows 8 został stworzony pod dotykowe ekrany i na tego typu sprzęcie sprawdzają się dobrze. Zaletą W8 w tabletach jest jeszcze ogromna baza aplikacji tworzonych pod wcześniejsze wersje systemu windows w tym kilka bardzo dobrych pakietów biurowych (na androidzie jest z tym problem).
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 18:05

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
mikolajkaras wrote:
A to dlatego że 8 samo w sobie jest badziewiem :(


A czy Ty w ogóle kiedykolwiek korzystałeś z Windowsa 8. Ja nie twierdzę że to system doskonały, ale jeśli mówię że to badziew to w podstawie zaznaczam że jest to tylko moje zdanie. Póki Android nie stworzy systemu pod duże tablety to będzie przegrywał z konkurencją. Takie jest moje zdanie.

Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 18:19

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Linux Chrome
www556 wrote:
Póki Android nie stworzy systemu pod duże tablety to będzie przegrywał z konkurencją.

Póki w Google Play nie będzie aplikacji dostosowanych pod tablety, to będzie przegrywał z konkurencją.
Pod tablety Android już został stworzony, ale sam system to trochę mało, jeśli nie ma się porządnego zaplecza aplikacji.
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 19:40

Male - 50%  Posts/Topics170/12  Reputation point 235 
Offline  Profile   
Windows 8 Chrome
mikolajkaras wrote:
A drugą największą wadą to że większość programów ze starszych systemów nie działa.

Widać zmiana systemu Cię przerosła, w przypadku windowsa normalne jest, że trzeba poczekać na nowsze wersje programów/sterowników. Idąc tym tokiem myślenia trzeba byłoby zostać przy 3.11 albo MSDOS, bo stary soft nie zadziała :)

[ Dodano: 11 sty 2013, o 18:38 ]
mikolajkaras wrote:
aero2 napisał(a):
pierwszy tablet był z Windowsem XP

A pierwszym tabletem nie był iPad? Bo jak iPad był to iOS był...


Image :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 21:26

Male - 10%  Posts/Topics17/0  Reputation point 10 
Offline  Profile 
Symbian Opera
mikolajkaras wrote:
Na pewno nie da się i nie będzie się dało uruchomić aplikacji z Windows na Android.

Czy ktoś pisał o uruchamianiu appek z windowsa na androidzie? Nie. A ten fragment "na androidziej jest z tym problem" znaczył, że na andka nie ma porządnego pakietu biurowego tym bardziej legalnie za free (na windowsa za darmo i legalnie są: Libre Office i OpenOffice).
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 22:27

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Ojej, koniec Androida na tabletach i tyle. Czy się to komuś podoba czy nie, to już nie ma znaczenia. Goodbye Android, tęsknić nie będę.
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 11 Jan 2013, o 23:21

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Popyt na cyfrową ramkę na zdjęcia albo okazyjny czytnik PDF-ów za 100 zł pewnie jeszcze chwilę pozostanie... :P
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 12 Jan 2013, o 15:00

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
mikolajkaras wrote:
Mam go nadal na VB, ale chyba go wywalę.
Poza tym widzę że sam używasz XP.



a) Ja widzę W7 ale OK ...
b) Nigdy nie napisałem
Quote:
Windows 8 to gówno
. Owszem przyznaje mam XP ale to dlatego że serwisowałem dziesiątki komputerów z Vistami i sevenami i mam porównanie który system jest najlepszy na mój gust. Tak samo jak nie chce telefonu z Androidem czy Symbianem bo wystarczy zwykła Java. Rzecz gustu. Nie wiem jaki system W8, bo tylko o nim słyszałem ( niepochlebne opinie: 5 pochlebne: 2 ), ale jeśli stwierdzę kiedykolwiek że to "szajs" to z zaznaczeniem że JA tak twierdzę.
c)
mikolajkaras wrote:
A okazało się, że nawet XP jest lepszy od W8.

Może i jestem marną istotką ale póki będzie wsparcie dla XP to będę z niego korzystał ... Amen


Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 12 Jan 2013, o 19:35

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Linux Chrome
mikolajkaras wrote:
W Google Play jest zakładka "Na tablety".

Na prawdę myślisz, że o tym nie wiem? :D Porównując z App Store i aplikacje dostępne tam na iPada to w GP nie ma praktycznie żadnego wyboru, a wzrost ich liczby jest po prostu śmieszny.

Co to tematu, to żaden koniec. Prędzej BB10 będzie martwy już w dniu premiery, niż Android już się skończył na tabletach.
Reply with quote 


Post Re: Koniec Androida na tabletach. Microsoft pozamiatał 12 Jan 2013, o 21:57

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Chrome
mikolajkaras wrote:
Tak samo jak wy teraz, marne istotki.
A okazało się, że nawet XP jest lepszy od W8.

Dlaczego? Ja też mogę powiedzieć, że Jelcz 315 jest lepszy od Ferrari Enzo.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 18 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests