Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Wojna Play i T-Mobile na infografiki. Tylko bez Play… (infografiki)

Post Wojna Play i T-Mobile na infografiki. Tylko bez Play… (infografiki) 3 May 2013, o 10:13

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Image

Wprawdzie rzeczniczka T-Mobile nie zdecydowała się na spotkanie z rzecznikiem Play, jednak temat pieniędzy podarowanych Play przez Polaków powraca…

Jakiś czas temu wspominaliśmy o sporze rzeczników, który zaczęła Małgorzata Rybak-Dowżyk z PTC, mówiąc, że każdy Polak podarował Play 123 zł. Po oficjalnej wymianie pism, która odbyła się w sieci, Marcin Gruszka zaproponował debatę przed kamerami jeden na jeden. Przedstawicielka T-Mobile na to nie poszła.

Wydawałoby się, że temat został zakończony. Tymczasem na profilu T-Mobile na Facebooku pojawiła się infografika, która pokazuje, że od początku swojego istnienia Play zyskał na niesymetrycznych stawkach i preferencyjnych warunkach 5 miliardów złotych (w sumie nie wina debiutującego na rynku operatora, że miał preferencyjne warunki).

Mylicie się, jeśli myślicie, że Play bawił się w tworzenie własnej infografiki. Jednak pojawiła się ona w sieci i rozprzestrzenia się lotem błyskawicy. Może dlatego, że inicjatywny jednostek sieć potrafi docenić, a za tą stał początkowo anonimowy autor, określany mianem fana sieci Play.

Kluczową informacją w infografice numer dwa jest to, że Polacy zaoszczędzili 95 mld zł dzięki pojawieniu się Play na rynku. Bo cena za połączenie spadła w tym czasie o kilkadziesiąt groszy, a bez pojawienia się mocnego konkurenta coś takiego nie miałoby miejsca.

Marcin Gruszka napisał na profilu na Facebooku: Gratulacje dla autora riposty. Prawdziwy Prze Kocur człowieku, kimkolwiek jesteś! Zwyciężył zdrowy rozsądek Ja nie będę wchodził do tej piaskownicy, bo jak widać nie muszę ;-) Dziękuję!

Gazeta dotarła do autora infografiki. Jest nim 21-letni student reklamy i komunikacji społecznej z Krakowa, Wojciech Maj. Ma abonament w Play i przyznaje, że zdenerwowała go grafika T-Mobile, bo pokazuje sytuację jednostronnie. - Oczywiście wszystko ma swoje koszty, bo na Playa wydaliśmy dużo jako społeczeństwo, ale jednak dzięki pojawieniu się Playa na rynku teraz na rachunki wydajemy mniej - powiedział Gazecie Maj. - Zdaję sobie sprawę, że to amatorskie wyliczenie, to wyjąłem tylko kilka lat, przypisałem stałe ceny za połączenia, ale one mają pokazać nie tyle to, jaki był spadek wydatków za połączenia, ile to, że T-Mobile pokazuje jedynie kroplę w morzu - dodał.

Image

Czy infografika T-Mobile ma pozostawiać wrażenie, że przez Play nie mamy drugiej linii metra w Warszawie, rowerzyści muszą jeździć po ulicach, a dla maluchów brakuje miejsc w żłobkach?

Image

Riposta także odwołuje się do naszych braków, czyli metra i dróg...

Co myślicie o tej ryzykownej graficznej argumentacji T-Mobile i odpowiedzi klienta Play?

źródło: komputerswiat.pl

PS: T mobile takie swiete tylko, ze bez pomocy UE to Play w zyciu nie bylby taka potega bo nie moglby byc konkurencyjny, a to, ze dzieki Play spadly momentalnie stawki za min oraz zostal wprowadzany stan darmowy do sieci oraz pozniej stan darmowy do wszystkich innych sieci to juz inna sprawa ;D

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wojna Play i T-Mobile na infografiki. Tylko bez Play… (infografiki) 3 May 2013, o 10:55

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Android Opera
prawda jest taka, że gdyby nie Play, dalej byśmy płacili 72 grosze/minuta :D
Trzeba pamiętać ze to wlasnie P4 jako pierwsze zrobiło rozpierduche na rynku, za co trzeba być im wdzięcznym.
Reply with quote 


Post Re: Wojna Play i T-Mobile na infografiki. Tylko bez Play… (infografiki) 3 May 2013, o 12:04

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
T-Mobile to porażka.Przez dwa lata miałem u nich internet na kablu.Od czasu wypowiedzenia im umowy co chwile go rwie.Sieć która nie potrafi zadbać o klienta.
Reply with quote 


Post Re: Wojna Play i T-Mobile na infografiki. Tylko bez Play… (infografiki) 3 May 2013, o 18:18

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
jakie 72gr/minuta? Ja od początku gdy mam numer (teraz mam już numer 6-ty albo 7-my rok), płaciłem najwięcej 66gr/za minute potem 59gr/min (tak do play też tyle płaciłem), teraz nawet nie wiem ile płace za minute (za 29,9 PLN mam chyba 180 minut (albo więcej) więc około 17gr/min. Pozdrawia user orange mix

[ Dodano: 3 maja 2013, o 18:18 ]
jakie 72gr/minuta? Ja od początku gdy mam numer (teraz mam już numer 6-ty albo 7-my rok), płaciłem najwięcej 66gr/za minute potem 59gr/min (tak do play też tyle płaciłem), teraz nawet nie wiem ile płace za minute (za 29,9 PLN mam chyba 180 minut (albo więcej) więc około 17gr/min do wszystkich sieci. Pozdrawia user Orange.
Reply with quote 


Post Re: Wojna Play i T-Mobile na infografiki. Tylko bez Play… (infografiki) 3 May 2013, o 18:55

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Android Opera
no widzisz, a ja pamietam czasy kiedy to jeszcze w Idei kasowalo mi 1,2 zl za 3 sekundy xD
ile sie człowiek za bajtla nawk...denerwował jak ktoś odbierał przy 'puszczaniu strzalek' :P
gruby hajs na tym przewaliłem xD
Reply with quote 


Post Re: Wojna Play i T-Mobile na infografiki. Tylko bez Play… (infografiki) 3 May 2013, o 20:19

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
davvid wrote:
ile sie człowiek za bajtla nawk...denerwował jak ktoś odbierał przy 'puszczaniu strzalek' :P
gruby hajs na tym przewaliłem xD

Ja jeszcze uwielbialem gdy lapala mnie poczta i 1.2 zl w plecy :sweet:

wook oczywiscie bylo tak. Jeszcze pamietam jak mialem skurwiale Orange i placilem 72 gr/min.
Oczywiscie bylem w popie. Odrazu przeszedlem do Play i od tamtej pory w tej jednej sieci jestem :)
Reply with quote 


Post Re: Wojna Play i T-Mobile na infografiki. Tylko bez Play… (infografiki) 3 May 2013, o 20:24

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
davvid wrote:
no widzisz, a ja pamietam czasy kiedy to jeszcze w Idei kasowalo mi 1,2 zl za 3 sekundy xD
ile sie człowiek za bajtla nawk...denerwował jak ktoś odbierał przy 'puszczaniu strzalek' :P
gruby hajs na tym przewaliłem xD


pamietam te czasy rok 2002 mój pierwszy fon ericsson s868 a potem nokia 8210 oraz idea :)
jak ja wtedy oszczedzałem smsy wysyłałem zadko,a dzwoniłem jak naprawde miałem coś waznego
niby miałem 6 albo 7 lat a juz wtedy mocno uzywałem telefonu

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 7 guests