Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 1 post ]
Print view
Write comments Post new topic


Motorola zrobi telefon z klocków

Post Motorola zrobi telefon z klocków 29 Oct 2013, o 22:28

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Linux Chrome
Image
Motorola - Project Ara
Motorola


Pamiętacie jak przekonywałem Was do marzenia o modułowym smartfonie zaproponowanym przez Phonebloks? Motorola zdecydowała, że idea jest nośna i warta realizacji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie można taki telefon kupić.
O Phonebloks pisałem we wrześniu będąc pewnym, że idea tak naprawdę nie ma żadnej szansy realizacji. A jednak cuda zdarzają się również w świecie wielkiego przemysłu. Najwyraźniej stratedzy Motoroli, przepraszam: Google, zauważyli w pomyśle szansę na zarobienie sporych pieniędzy na ciekawym, innowacyjnym projekcie. Chwała im bez względu na wynik eksperymentu. Coraz rzadziej zdarza się, by zmiany w przemyśle telekomunikacyjnym były oparte na naprawdę świeżych pomysłach, a nie wyłącznie na możliwościach otwieranych przez postęp technologiczny.
Motorola przyznała się, że przez ostatni rok jej biura projektowe pracowały nad ideą zbieżną do pomysłu Phonebloks i Dave'a Hakkensa. Project Ara obejmuje plany urządzenia opartego na stałej ramce (endoszkielecie zwanym w skrócie "endo") i wymiennych modułach sprzętowych interfejsów. Endo to baza do mocowania modułów. Moduły mogą być wszystkim - od procesora, czujników, poprzez wyświetlacz, aż do klawiatury, czy dodatkowej baterii. Podejrzewam, że może to być również zwykła kostka ze zdjęciem ulubionego zwierzaka (zobaczcie kota w okularach na zdjęciu).

Image
Motorola Project Ara - telefon
fot. Motorola

Producent działający obecnie pod skrzydłami Google deklaruje, że nie przejął po prostu projektu Phonebloks, a jedynie dzieli z jego twórcą podobną wizję. Motorola ma współpracować ściśle z Phonebloks i skupioną wokół tego projektu społecznością. W ciągu kilku miesięcy do projektu zostaną zaproszeni deweloperzy i projektowanie poszczególnych modułów ruszy pełną parą. Module Developer's Kit (MDK) ma być gotowy już w zimie.
Jak dobrze, że komuś decyzyjnemu w Google udało się zauważyć, iż powiększanie wyświetlaczy, matryc aparatów, czy produkcja zakrzywionych dla samego zakrzywienia wyświetlaczy to ślepa uliczka, w którą zabrnął rynek smartfonów pozbawiony innowacji i elementu ryzyka. Jak dobrze, że są jeszcze na świecie wizjonerzy i ktoś, kto jest gotów ich wizje powoływać do życia. Nawet jeśli jest to korporacja, której nie musimy kochać za całokształt działalności.
Nie wiem jak Wy. Ja trzymam kciuki.

ź: mgsm.pl
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 1 post ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 11 guests