Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx

Post Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx 20 Jan 2014, o 19:28

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Dzisiaj zaglądając na Twittera znalazłem prawdziwą bombę! Nokia Normandy to najprawdopodobniej Nokia Asha 4xx, która będzie mieć specyfikację godnej średniej klasy smartfona. Co ważne będzie Google Android w najnowszej wersji v4.4. Kitkat.
Od kilkunastu dni publikuje sporo na temat smartfona Nokii z systemem operacyjnym Google Android, ale do tej pory wszystko toczyło się wokół nazwy Nokia Normandy, a później ewentualnie Asha 1045. Ale dzisiaj mam zupełnie inne wiadomości.

Nokia Asha 4xx to smartfon z Androidem
Dzisiaj w serwisie mikroblogowym Twitter pojawiła się bombowa informacja o smartfonie Nokia Asha 4xx. Ma to być smartfon średniej klasy z systemem operacyjnym Google Android w wersji v4.4 Kitkat z interfejsem Asha. Ta wiadomość zaskoczyła mnie najbardziej. Do tej pory myślałem, ze może faktycznie będzie Android w Nokii, ale na pewno nie Kitkat. A tu proszę niespodzianka, producent zamierza zaimplementować najnowszą wersję Androida. Jak dla mnie to bomba! A Wy co sądzicie? Zaskoczeni?

Image

Nokia Asha 4xx, czyli najprawdopodobniej Nokia Normandy, będzie mieć także wyświetlacz o przekątnej 4 cale. Motorem napędowym będzie dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 1,7 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Z kolei wbudowana wynosi 4 GB, ale śmiało można skorzystać z karty microSD o maksymalnej pojemności 64 GB.

Aparat fotograficzny ma wyróżniać się matrycą 5 megapikseli. Nie wiadomo, czy będzie nagrywanie w jakości HD, ale mi się wydaje, że tak.

Z kolei akumulator ma mieć pojemność 2000 mAh.

Nokia Asha 4xx ma kosztować 250 dolarów, czyli około 750 zł. Myślę, że w Polsce ta cena będzie i tak niższa, albo bardzo szybko spadnie. Nowa Asha z Androidem w cenie 500 zł? To może się okazać naprawdę niezły hit wśród operatorów, a także w sprzedaży detalicznej.

Sporo osób będzie krytykować Nokie za, w ogóle, kombinowanie z platformą Android, ale wydaje mi się, że większa rzesza użytkowników będzie z tego faktu zadowolona. Wy do jakiej grupy się zaliczacie?

infonokia.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx 20 Jan 2014, o 19:38

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
fajnie, ale za późno. O jakieś 3 lata.
Poza tym to ciągle są tylko spekulacje.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx 20 Jan 2014, o 19:40

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Jak założę sobie fejkowe konto na ćwitterze, to cała prasa technologiczna też mnie będzie cytować? :D

Nokia nie wyda modelu z pechową czwórką z przodu.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx 21 Jan 2014, o 03:57

Male - Friend  Posts/Topics466/67  Reputation point 1047 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
Dlaczego pechową 4? Kiedyś mnie to już w sumie zastanawiało dlaczego są wszystkie serie Nokii od 1xx do 9xxx z pominięciem tych które mają 4 na początku.

Ja również powątpiewam w ten news, bo zbyt dużo ujawniliby od razu ;P.

Poza tym robić sobie konkurencje dla WP na moment przed przejęciem przez M$?! Chyba to nie ma sensu.
Last edited by Conrado967 on 21 Jan 2014, o 03:58, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx 21 Jan 2014, o 04:18

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
Bo w Indiach czy Japonii czwórka cieszy się takim samym "poważaniem", jak trzynastka w naszym kręgu kulturowym. :P
Reply with quote 


Post Re: Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx 21 Jan 2014, o 10:36

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Android Opera
Ja słyszałem, że Nokia z Androidem ma zadebiutować 25 dnia miesiąca we wtorek 2014 roku (25 wtorek wypada w tym roku w lutym, marcu i listopadzie).
Reply with quote 


Post Re: Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx 21 Jan 2014, o 17:59

Male - Friend  Posts/Topics466/67  Reputation point 1047 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
pawelooss wrote:
Indiach czy Japonii


Jak to się ma do Finlandii ;P?
Reply with quote 


Post Re: Nokia Asha 4xx.Smartfon z 2-rdzeniowym procesorem,Android 4.4 i aparat 5mpx 21 Jan 2014, o 18:32

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Android Chrome
No spory rynek zbytu dla Nokii to Indie. Dużo większy niż Finlandia. :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 17 guests