Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową

Post iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 24 Mar 2014, o 21:27

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Image
Tańszy, plastikowy odpowiednik flagowego smartfona od Apple zgodnie z publikacjami w sieci nie spełnił oczekiwań kalifornijskiego producenta pod kątem wyników sprzedaży. Mniejsze zainteresowanie iPhone'm 5C na rynku miało także stać się powodem wprowadzenia do oferty modelu o pojemności 8 GB oraz zainicjowania akcji promującej słuchawkę w serwisie Tumblr.

Tymczasem dane finansowe Apple za pierwszy, zimowy kwartał rozliczeniowy wyglądają na tle konkurencji bardzo obiecująco. W okresie tym iPhone 5C sprzedał się w ilości blisko 13 mln sztuk, co w porównaniu z innymi producentami sprzętu stawia go bardzo wysoko w rankingach. Wartość ta prawie dwukrotnie przekroczyła statystyki Blackberry. W cieniu pozostaje również Nokia ze swoimi urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Windows Phone oraz najpoważniejszy aktualnie rywal Apple na rynku smartfonów - Samsung. Ten ostatni może poszczycić się sprzedażą modelu Galaxy S4 na poziomie 9 mln sztuk.

Oba, najnowsze modele jabłkowego smartfona zajęły również zaszczytne, pierwsze miejsca na listach sprzedaży trzech, największych operatorów komórkowych działających na terenie USA, plasując się tuż przed urządzeniami pracującymi na systemach Android oraz Windows.

Image

Okrzyknięty "wtopą" iPhone 5C jak się okazuje radzi sobie całkiem dobrze na rynku ogólnym. Niezadowalające mogą być jednak wyniki zestawiające go z flagowym modelem od Apple, przy którym iPhone 5C faktycznie nie wypada najlepiej.

Źródło: AppleInsider, Cult of Mac, myapple.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 24 Mar 2014, o 23:20

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Pytanie jest jedno - czy tyle sztuk Apple wysłało do sklepów i zalega w sklepowych magazynach czy tyle trafiło do klientów :E no i jak jest z pozostałymi statystykami ;)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 24 marca 2014, o 22:24 ]
Apple podaje zawsze statystyki sprzedażowe. Tylko że tu nie są to ich, a operatorów. ;_;
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 25 Mar 2014, o 08:58

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Ten model nie jest taką kompletną porażką, jak się jeszcze niedawno wydawało. Z tego co wiem jest bardzo popularny np. we Włoszech, wręcz rządzi na ulicach Vicenzy. ;-)
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 25 Mar 2014, o 23:05

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Apple trochę mnie śmieszy. Pojechałem sobie do sklepu z myślą o kupnie iPhona 4S. Miałem nówkę za 1500zł, ALE 3,5 cala w dzisiejszych czasach to porażka - tym bardziej, że cena stanowczo za wysoka. Później zastanawiałem się nad Lumią 920, ale to ogromna, gruba i ciężka cegła. Wybór padł na Galaxy S4 i jestem zdecydowanie zadowolony, aczkolwiek jakość wykonania także mogłaby być lepsza, choć i tak jest lepiej niż w S3.

Wracając do tematu - chętnie kupiłbym 5S, ale niestety cena mnie odbija. 5C - wygląda jak plastikowa zabawka.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 25 marca 2014, o 23:07 ]
Cześć Mati. :)
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 00:07

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
W profilu masz s4 mini czyli gunwo...

[ Dodano: 25 mar 2014, o 23:07 ]
5C - wygląda jak plastikowa zabawka.

Właściciel s4 mini, pisze takie słowa :D Przecież to hipokryzja w najczystszej postaci xD
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 01:21

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Android Opera
Ernest05, jak widzisz iP5C to na początku wygląda jak zabawka, jak iPhone to wersja 5S lub jak tam nazwą następcę.
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 09:02

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Mati nie daje za wygraną ;/
wook wrote:
jak iPhone to wersja 5S lub jak tam nazwą następcę.

Nie wiem co Ty chcesz od starszego i tym samym tańszego iPhone'a 5, ale naprawdę, ten model niewiele ustępuje 5S:)

[ Dodano: 26 mar 2014, o 08:02 ]
5C wygląda jak zabawka, fakt, ale też tak ma wyglądać. Niektórzy lubią kolorowe obudowy i nie interesuje ich materiał z jakiego zostały stworzone.
Last edited by jonny on 26 Mar 2014, o 09:04, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 09:14

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Macintosh Safari
Wookowi chodziło pewnie o datę wydania i 5 potraktował jako starszy model który niestety został wycofany.
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 10:59

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Android Chrome
Ernest dlacze tak twierdzisz? Sprzetowo sgs 4mini jest bardzo dobrym telefonem. Za 1050zl nie zaoferowano mi nic ciekawego...
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 15:13

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Mati i tak wiem, że to Ty...

W tej cenie masz: nexus 4, który go dosłownie miażdży, sgs3 lte, xperia sp, nei wiem czy xperii z nie wyrwie się czasem, motorola x to tak na szybko wymienione z miejsca. W sumie bezpośredni konkurent htc one mini też wydaje się być lepszym rozwiązaniem.
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 16:12

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Opera
jonny wrote:
wook wrote:
jak iPhone to wersja 5S lub jak tam nazwą następcę.

Nie wiem co Ty chcesz od starszego i tym samym tańszego iPhone'a 5, ale naprawdę, ten model niewiele ustępuje 5S:)
.

Miałem na myśli iPhony będące w sprzedaży u Appla
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 16:29

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Problem polega na tym, że dla mnie 5 cali to kalectwo... 4,7cala już mnie denerwował w kieszeni. Nexus 4? Nienawidzę LG...
Każdy telefon, który kupię jest hejtowany :)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 26 marca 2014, o 15:37 ]
Multikonto Mati91. Ban.
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 17:53

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Niech sobie chociaż przeczyta, że np. taki n4, który jest o niebo lepszy mimo 4.7" jest mniejszy od innych ze względu na przyciski dotykowe. Po drugie można też w tej cenie wyrwać 4s, ale załóżmy, że nie lubisz ios to odpada. Nie zmienia fakty, że za 1k są lepsze propozycje.
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 19:52

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
może i lepsze, ale mi galaxy odpowiada :) 4S świetny, ale 3,5 cala to malutko :) 4,3 dla mnie jest idealnie :)
Reply with quote 


Post Re: iPhone 5C nie jest jednak aż taką klęską sprzedażową 26 Mar 2014, o 20:12

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
To, że 4.3 jest idealne to wiem :)
galaxy Ci będzie odpowiadął do momentu aż go zmienisz i znowu coś innego będzie pro...

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 9 guests





cron