Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe

Post Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 7 Apr 2014, o 19:17

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Image

Ultraszybką ładowarkę udało się zbudować firmie StoreDot. Co więcej - ma ona trafić do sprzedaży masowej już w 2016!

Każdy posiadacz smartfonu wie, że największą zmorą tego urządzenia jest bateria, która przy dobrych wiatrach potrafi wytrzymać dwa dni, a najczęściej działa krócej niż dobę. Remedium na ten problem udało się znaleźć firmie StoreDot, która stworzyła ultraszybką ładowarkę.

Wynalazek ten został zaprezentowany podczas konferencji Think Next, organizowanej przez Microsoft. Owa ładowarka powstała we współpracy z Samsungiem - ściślej, zbudowano ją jako prototypowe urządzenie ładujące baterię Samsunga Galaxy S4, jednak w planach jest przystosowanie produktu do pozostałych smartfonów na rynku. Ładowarka na chwilę obecną ma kształt zasilacza od laptopa, jednak zanim trafi do masowej produkcji w 2016 roku, ma zostać zmniejszona. Koszt urządzenia ma być zbliżony do dwukrotności ceny standardowej ładowarki, czyli de facto ok. 30 dolarów.

Image

Ładowarka wykorzystuje półprzewodniki z organicznych związków chemicznych. Jej działanie można zobaczyć na poniższym filmie:



zrodlo: komputerswiat.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 7 Apr 2014, o 20:37

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ciekawe, jaki wpływ będą miały takie błyskawiczne wynalazki na żywotność akumulatorów.
Reply with quote 


Post Re: Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 7 Apr 2014, o 21:09

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
pawelooss wrote:
Ciekawe, jaki wpływ będą miały takie błyskawiczne wynalazki na żywotność akumulatorów.

Już i tak jest praktycznie nikła...
Z 5 baterii EP-500 jakie miałem to jedna (najnowsza, z pudła LwW) wymagała wymiany po roku, druga (najstarsza) chyba po 2 latach do niczego się nie nadawała. W pozostałych już dało się odczuć spadek wydajności.
Rok czasu to chyba optymalny czas wg producentów na wymianę telefonu, kupujesz nowy po premierze, używasz przez rok, bateria pada, kończą się aktualizację systemu i idziesz do sklepu po nowy.

Najbardziej nieśmiertelne to były IMO BL-5C, jeszcze chyba mi się nie zdarzyło żebym musiał ją wymieniać na jakąś podróbkę :E Wizualnie były kompletne zarżnięte (odpadanie dolnych listewek i targanie się folii którą była oklejona to jej jedyne wady), potrafiła leżeć kilka lat zakurzona ale po włożeniu do fona czasem jeszcze była naładowana a jak nie to nie było szans żeby nie wstała pod ładowarką :E Po kilku latach jedynie niewiele mniejsza sprawność od nowej...
Takich baterii to już nie będą robić bo się to nie opłaca :(


Mam nadzieje tylko że nie dojdziemy do momentu że podróbki będą żyć dłużej i lepiej jak oryginalne baterie ;_; Chociaż producentom by na tym zależało bo to w końcu kasa z mobilnych i samochodowych ładowarek i nowych baterii ;)
Last edited by nemo333 on 7 Apr 2014, o 21:11, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 7 Apr 2014, o 21:30

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
pawelooss wrote:
Ciekawe, jaki wpływ będą miały takie błyskawiczne wynalazki na żywotność akumulatorów.

Samochód odpalony przy rozładowanym akusie ładuje również kosmicznie mocno. Ale akus obrywa zdrowo. :) Te baterie się skończą na momencie albo zaczną wybuchać przy takiej eksploatacji na dłuższą metę.
Reply with quote 


Post Re: Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 8 Apr 2014, o 09:20

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Android Opera
No i ciekawe jak beda chcieli ładować tym współczesne akumulatory nieprzystosowane do tej ładowarki. Jesli jest to zbudowane jak ja mysle to juz teraz mozna podlaczyc jakieś impulsowe zrodlo 20A wydajności i patrzeć jak bateria eksploduje :) To już może lepiej by było skonstruować taką bateryjkę z kilku superkondensatorów które można naładować w kilka sekund i jeden dzień by to mogło zasilać telefon.

Ziomal nie porównuj akumulatora kwasowo ołowiowego do li-iona czy li-poli ;P
Reply with quote 


Post Re: Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 8 Apr 2014, o 16:58

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
@nemo333: ja wymieniałem BL-5C. Trzymać trzymała, ale gdy przyszło jej coś trudniejszego (np. odebrać telefon) do zrobienia do momentalnie padała. Obecnie mam zamiennik, a sam telefon robi jako zapasowy.
Reply with quote 


Post Re: Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 8 Apr 2014, o 22:32

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
Ziomal nie porównuj akumulatora kwasowo ołowiowego do li-iona czy li-poli

Dobra technologia może inna ale ładowanie wymaga takiego samego podejścia = optymalnego. :E
Reply with quote 


Post Re: Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 9 Apr 2014, o 11:28

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Szybkie skoki napięcia nie dobrze działają na baterię w telefonie, a ciekawe czy takie ładowanie skraca cykle ładowania baterii i o ile.
Reply with quote 


Post Re: Naładowanie smartfonu w 30 sekund? To możliwe 9 Apr 2014, o 20:59

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Android Opera
BL-5C mam w 6030 obdrapana i z wyglądu zużyta ale działa dobrze

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 9 guests