Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone?

Post Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 25 May 2014, o 23:46

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Niedawno mogliśmy usłyszeć pier­wsze infor­ma­cje na temat Nokii X2, następczyni Nokii X. Wtedy nie odz­naczała się niczym szczegól­nie intere­su­ją­cym. Tyle, że nie wiedzieliśmy o jed­nym — ten tele­fon ma otrzy­mać funkcję dual-boot pozwala­jącą na korzys­tanie z dwóch sys­temów: Androida i Win­dows Phone.

Image

Michael Faro-Tusino, starszy redak­tor stron MyNoki­aBlog i UnleashThe­P­hones zamieś­cił na swoim Twit­terze bardzo ciekawy wpis. Mówi on o tym, że Nokia X2 otrzyma funkcję dual-boot i poz­woli na korzys­tanie z dwóch sys­temów oper­a­cyjnych naprzemi­en­nie: Androida i Win­dows Phone’a 8. Dodatkowo, w try­bie Androida będzie można bez prob­lemu korzys­tać z usług Google’a, w tym sklepu z aplikac­jami Google Play.

Jeśli infor­ma­cja ta jest prawdziwa, Nokia X2 będzie niezwykle intere­su­ją­cym smart­fonem. Choć jej specy­fikacja sprzę­towa nie będzie dużo lep­sza od wcześniejszej Nokia X, to sko­rzys­tanie z funkcji dual-boot całkowicie zmienia sposób postrze­ga­nia tego tele­fonu. Będzie to pier­wszy smart­fon dostępny w sprzedaży, który poz­woli na korzys­tanie z tych dwóch systemów.

Wcześniej było wiadomo, że Nokia X2 otrzyma ekran o przekąt­nej 4,3″ i rozdziel­czości 800x480 pik­seli, pro­ce­sor Qual­comm Snap­dragon 400 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat 5 Mpix oraz 4 GB wbu­dowanej pamięci wewnętrznej.

Źródło: dailymobile.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 08:09

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
jeśli będzie taka ta nokia to ja jestem za :D
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 10:06

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
Jo tyż
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 10:09

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
hmm jeśli android bedzie działał dobrze, a nakładkę na niego zmienią nas co lepszego to może być dobrze

tylko popierdolili nazewnictwo bo x2 już jest ;__;
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 10:45

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Krzysiek_PL, lepiej żeby to był czysty android moim zdaniem :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 11:15

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
Krzysiek_PL, lepiej żeby to był czysty android moim zdaniem :)

w ta wątpię, ale nakladaka mogla by byc lekka jak ta w xperiach i tak modyfikowalna jak w LG
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 12:32

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
jak będzie jak w Nokii X, że android bardziej do ch*** podobny niż do androida, to chyba nie ma większego sensu.

ktoś wie jak się sprzedaje ta X z 'half-androidem' i dlaczego tak słabo?
Last edited by davvid on 26 May 2014, o 12:33, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 13:28

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Android Opera
Krzysiek_PL, jak dla mnie najważniejsze żeby telefon się nie mulił.
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 15:09

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Byl jakis tablet asusa gdzie mial androida i wp, wiec zadn to nowosc na rynku ;__;
4 gb pamieci wbudowanej na dwa systemy? Niezly zart ;D
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 16:50

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mnie zastanawia inna kwestia, czy w takim rozwiązaniu ktoś pomyśli o synchronizacji danych pomiędzy tymi dwoma systemami ;D Nie wyobrażam sobie że np dodaję kontakty na Androidzie, restartuję do WP, dostaję SMSa i nie wiem od kogo bo nie mam połowy numerów xD Chcę przejść na Androida żeby sprawdzić ale przecież SMSy zostały na WP :E Ciekawe czy i jak to będzie wykonane, można zrobić coś takiego przez konto Nokia, powiązać na obu systemach i będzie śmigać. Jedyny minus to konieczność połączenia z internetem.
Drugą opcją jest też wrzucenie jakieś apki która na wydzielonej partycji będzie w trakcie restartu albo działania systemu tworzyć bazy SMSów, notatek, kontaktów itp w prostym i zrozumiałym dla siebie formacie. Wtedy przy przełączaniu się między systemami byłaby robiona synchronizacja bazy danych WP/Androida z aktualną bazą na tej partycji. Byłaby to też świetna opcja dodatkowego backupu danych jeśli by dobrze to rozwiązać ;D

No bo nie wierzę że dadzą radę zmusić WP i Androida do korzystania z wspólnych plików, nie ma szans żeby się dogadały we współdzieleniu czegoś ambitniejszego jak zdjęcia i muzyka :E
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 18:00

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Dlatego moim zdaniem ta fake xP
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 18:39

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Opera
Moim zdaniem to dobry krok reklamowy lumii. ktoś kupi aby spróbować WP, wiedząc, że jak mu się nie spodoba ma androida i nie musi się martwić, że utopił pieniądze, a jak mu się spodoba to kupi lumie z dobrym aparatem i innymi bajerami :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 22:32

Male - 30%  Posts/Topics88/9  Reputation point 14 
Offline  Profile 
Symbian Opera
pomysł ciekawy. Ale znając życie bedzie sie sprzedawała tak jak telefony z dual-sim. Czyli że kupią go jedynie ci którzy będą potrzebować takiego rozwzania. Chociaz tak naprawde jakie funkcje mialo by dac komus uzywanie dwóch systemow... Tym bardziej przy tak niskiej ilosci ramu.... Telefon powinien dawac latwosc dostepu do konkretnej rzeczy. A tak o wychodzi- musze znalezc szybko to miejsce na mapie, Oj kurde, mam to zapisane na windows a jestem na androidzie, wiec latamy teraz po opcjach aby przełaczyc system, (zapewne potrwa chwile ladowanie drugiego systemu) no i dopiero tam odczytujesz odpowiednia rzecz. Przy dobrych wiatrach zajeło to 2 minuty... O ile nic sie nie zawiesiło w trakcie....
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 26 May 2014, o 22:55

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
HitFan wrote:
Moim zdaniem to dobry krok reklamowy lumii.
bardziej chyba jednak akt rozpaczy i chwytanie się brzytwy przez tonącą marke.

Nie pamiętacie już jak się zapierali: "ni ch***, nie zobaczycie androbiedy w nokiach"? A teraz co? Nawet dają wybór, bo chyba sami się już przekonali że to porażka i nieporozumienie taki pizdowaty 'system' :)

Android krul.

[ Dodano: 26 maja 2014, o 22:55 ]
davvid wrote:
Android krul.
ale ten normalny. Nie nokiowy.
Reply with quote 


Post Re: Nokia X2 obsłuży zarówno Androida i Windows Phone? 27 May 2014, o 07:02

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Android Opera
Nie rozumiem tego czemu tak strasznie nie lubicie Lumii? Ja tam mam zamiar przesiąść się na jakąś Lumie, do mnie ten system przemawia i Lumie wyglądają super.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 26 guests