Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze

Post Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 6 Sep 2014, o 11:46

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Image

Dzieciaki uwielbiają smartfony i tablety, ale żadne z tych urządzeń nie są atrakcyjne samo w sobie. Najfajniejsze dla małolatów są gry i aplikacje, którymi można się pobawić. I tu pojawia się problem, bo proces dokonywania zakupów w Google Play jest idealnie prosty. Wystarczy zostawić dziecko sam na sam z tabletem i stan naszego konta może błyskawicznie stopnieć.

Google zostało oskarżone o obciążanie klientów rachunkami za zakupy dokonywane samowolnie przez dzieci. Amerykańska Federalna Komisja Handlu nie miała litości - jej wyrokiem Google musi wypłacić co najmniej 19 mln dol. Internetowy gigant zgodził się również zmodyfikować proces dokonywania zakupów, żeby zyskać pewność, że rodzice zdają sobie sprawę z tego, co kupują ich dzieci.

Google otrzymywało tysiące zażaleń od rodziców. Jeden z rodziców dzwonił ze skargą, że jego konto zostało zhakowane, nie domyślił się jednak, że w sprawie maczał palce jego syn, kupując bez jego wiedzy i zgody przedmioty w grze „Tiny Monsters”. A tego typu historii, określanych przez pracowników Google mianem rodzinnego lub przyjacielskiego oszustwa, było znacznie więcej.

Podobnie potoczył się los Apple, które musiało zmierzyć się z wyrokiem Komisji w styczniu bieżącego roku. Producent iPadów został zmuszony do wypłaty co najmniej 32,5 mln dol. swoim klientom, refundując zakupy dokonane przez zauroczone aplikacjami dzieciaki. W podobnej sprawie walczy jeszcze Amazon, ale jego los wydaje się przesądzony, biorąc pod uwagę przypadek Google i Apple.

zrodlo: wp.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 6 Sep 2014, o 19:04

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Android Opera
No i jak to będzie udowadniane, kto co kupił?
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 6 Sep 2014, o 19:22

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
bo dzieciom to gowno dac, a nie smartfon i tablet
jak byłem w podstawówce to miałem 8210 a potem 3510i i sralem że szczęścia pod siebie że miałem telefon

a teraz to te durna dzieciarnia ma iphony i androidy i ciągle im mało
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 6 Sep 2014, o 19:36

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Android Chrome
Ja im napisze, ze moje dziecko kupilo nfs most wanted bo to nie wypal. Chociaz nie mam dzieci to jak mi to udowodnia, ze klamie? xP
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 6 Sep 2014, o 19:47

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
a to już się nie podaje nr karty kredytowej? :hmm:

kto bachorowi daje smarkfona z powiązaną kartą? Aaaa, już wiem. Amerykany, tłuszcz już im się na mózgi rzuca :letssin:

[ Dodano: 6 wrz 2014, o 19:47 ]
bombel201, to se adoptuj. W czym problem? xD
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 6 Sep 2014, o 20:01

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Android Chrome
No ku*** adoptuje dziecko, zeby zwrocili mi 3 zl za gre :E
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 6 Sep 2014, o 21:49

Female - Moderator  Posts/Topics821/35  Reputation point 2414 
Offline  Profile  WWW   
Java Opera
Krzysiu, czasy się zmieniają. Po prostu. Ja już w podstawówce miałam Nokię X2.
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 7 Sep 2014, o 06:35

-
Moje dziecko uzywa tableta ale ma powiedziane ze tylko gry za free moze sobie instalowac. Oczywiscie zadnej karty bankowej nie przypisywalem do konta google play. Ponadto dziala tylko po wifi a nie na routerze z modemem gsm gdzie tu kupno jakiejs gry obecnie jest automatycznie przypisywane do numeru kart sim. Tak szwagierce wzrastal co miesiac rachunek bo nie wiedziala o co chodzi. Gdy wyszlo na jaw dzieci otrzymaly zakaz internetu przez miesiac.
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 7 Sep 2014, o 12:20

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
Navia wrote:
Gdy wyszlo na jaw dzieci otrzymaly zakaz internetu przez miesiac.
LOL, dzieci oberwały przez niewiedzę rodziców :good:
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 7 Sep 2014, o 13:46

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
emberdo wrote:
Krzysiu, czasy się zmieniają. Po prostu. Ja już w podstawówce miałam Nokię X2.

swoja x2 kupiłem jak byłem w gimnazjum jeszcze xd
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 7 Sep 2014, o 14:59

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
emberdo wrote:
Krzysiu, czasy się zmieniają. Po prostu. Ja już w podstawówce miałam Nokię X2.

swoja x2 kupiłem jak byłem w gimnazjum jeszcze xd

Za pieniądze rodziców? :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Dziecko nakupowało w Google Play? Firma zwróci pieniądze 7 Sep 2014, o 15:30

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
hoppek wrote:
emberdo wrote:
Krzysiu, czasy się zmieniają. Po prostu. Ja już w podstawówce miałam Nokię X2.

swoja x2 kupiłem jak byłem w gimnazjum jeszcze xd

Za pieniądze rodziców? :hihi:

Nope już wtedy sb dorabiałem i 99zł za telefon dałem, a potem doładowania starałem sie też sam kupować, choć nie zawsze :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 15 guests