Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu?

Post Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 3 Sep 2014, o 18:17

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Image

Użytkownicy systemów mobilnych sprzeczają się o to, na który system najłatwiej i najszybciej jest stworzyć aplikację, czy też program. Według niektórych wyników badań, to właśnie system Microsoftu jest najbardziej przyjazny dla deweloperów, jednakże zwolennicy pozostałych platform sądzą inaczej. Podobnie wygląda sytuacja wygląda w przypadku najnowszego sondażu, w którym udział wzięło ponad 460 programistów aplikacji mobilnych.

Wynika z niego, iż spędzają oni 30.2% swojego czasu na projektowanie programów działających pod kontrolą systemu Windows Phone, podczas gdy na stworzenie analogicznie działającej aplikacji dla konkurencyjnych systemów iOS oraz Android przeznaczają odpowiednio 21.3% oraz 19.1%. Idąc dalej programistów zapytano o to ile czasu poświęcają na poprawianie błędów w stworzonych przez nich aplikacjach na tych trzech platformach. Według nich w tym starciu zdecydowanie najlepiej wypada kafelkowa wersja Windowsa, na wprowadzanie poprawek oraz eliminowanie błędów deweloperzy przeznaczają 19.8% swojego czasu, podczas gdy te same działania stosowane na systemie od Apple zajmują im 24.2% a dla Androida aż 36.1% Z drugiej jednak strony programiści Windows Phone przeznaczają najwięcej czasu na tworzenie aktualizacji swoich programów osiągając wynik 6.3% Android w tej konkurencji osiągnął 4.2% a iOS odpowiednio 3.7% Badanie w sumie opierało się na sześciu podstawowych zadaniach, które miały wyłonić mobilny system nad którym deweloperzy muszą poświęcić najwięcej swojego cennego czasu. Wyniki zgromadzono w tabeli, którą zobaczyć możecie poniżej.

Image

Podsumowując możemy stwierdzić, iż aplikacje tworzone pod mobilny system Microsoftu wymagają poświęcenia zdecydowanie największej ilości czasu jeśli chodzi o projektowanie, bowiem zdecydowanie lepiej w tej kwestii wypadają dwa konkurencyjne systemy od Google oraz od Apple. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o wypuszczanie aktualizacji, tutaj również najwięcej pracy mają programiści pracujący nad systemem od giganta z Redmond. Z kolei wdrażanie poprawek, a także eliminowanie błędów na platformie Windows Phone zajmuje najmniej czasu w porównaniu do konkurencji.



źródło: phonearena.com, wpworld.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 3 Sep 2014, o 20:59

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Na WP to trzeba pisać porządnie, jest wymuszony pewien schemat. I najwięcej czasu schodzi na samo przeprojektowanie interfejsu czy logiki działania, bo stworzenie zwykłego helloworlda jest akurat najprostsze z tych wszystkich platform. :P
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 3 Sep 2014, o 21:21

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
no i apki na wp sa świetnie zoptymalizowan działaja równie sprawnie na lumii 930 jak i na lumii 520
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 08:53

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Przeciez duzo tytulow jest przeportowanych z androida na wp :facepalm:
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 08:58

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
mam pytanie: Czy na windows phone jest Opera (przeglądarka internetowa) ?
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 09:20

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
Jeszcze nie, ale Opera software potwierdziła Operę Mini na WP. Jedynie czekać aż wypuszczą
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 15:40

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Macintosh Safari
To sa jeszcze ludzie którzy na innych systemach oprócz symbiana korzystają z mini ? :o
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 15:58

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Tak. Na Androidzie.
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 17:03

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Macintosh Safari
Po co ? Nie lepsza cm browser jeśli chodzi o lekkie przeglądarki ? :)
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 17:08

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Opera to jedyna, której da się sprawnie używać przy 512 MB RAM-u.
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 17:13

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
mam pytanie: Czy na windows phone jest Opera (przeglądarka internetowa) ?

http://antyweb.pl/windows-phone-niedlugo-doczeka-sie-opery-mini-przed-nami-betatesty/#
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 4 Sep 2014, o 20:44

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Ja używam Mobile i nie ma problemów. Miałem Mini ale prawie jej nie używałem. Zainstalowałem z myślą o wolniejszym necie ale nie było takich przypadków :E
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 5 Sep 2014, o 11:00

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Android Opera
ja na X8 korzystam z Opery Mini, najlepsza jest jak dla mnie. Miałem firefoxa na x8 kiedyś to mi się włączyć nie chciał albo jak się włączył to strasznie lagował.
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 5 Sep 2014, o 11:16

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
FF na takim starym trupie? xD

Jest w ogóle wersja dla ARMv6? xP
Reply with quote 


Post Re: Nad którym z systemów mobilnych deweloperzy spędzają najwięcej czasu? 5 Sep 2014, o 14:28

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Android Opera
nemo333, ja testowałem na CM 7 w 2013 roku firefox'a pobrałem go z GooglePlay z tego co pamiętam.

Ho ho niedługo tego trupa powinienem zmienić ;P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 13 guests