Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;)

Post HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 11:18

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Krótka historia nabycia telefonu

Telefon odkupiłem od znajomego, który potrzebował kasy, więc dał mi go, żebym go sformatował i wgl. pomodował, żeby lepiej sprzedać, a następnie kupca znaleźć. W końcu powiedziałem ojcu, czy byłby w stanie skombinować hajs, bo jest okazja kupić fajny telefon. :) Znalazły się pieniądze i kupiłem cały komplet (chyba), tj.
  • Pudło
  • Słuchawki z pilotem
  • Ładowarka
  • Kabel MiniUSB
  • Masa ulotek i instrukcji
Do tego dorzucił mi BT na USB do PCta ;)

Początki...

Jak go dostałem to buzzery strasznie charczały, na szczęście dzięki moim i nema dawcom (1x5300, 3x5200) udało się dopasować 2 działające buzzery. W późniejszym czasie okazało się, że były 2 różne i prawy grał "mocniej", więc samemu rozłożyłem tego cegloka i wymienił buzzer na ten z 5300, a do niej trafił ten mocniejszy niestety :(
Pierwsze co, to oczywiście hack metodą TrendMicro i skopiowanie installserver.exe na dysk Y. Dzięki czemu po pierwszym HRze hack został i mogłem od razu instalować RP+

Stan

W telefonie jest bardzo zajechana obudowa (włącznie z luźnym sliderem) ale obudowa to koszt 40-50zł więc źle nie jest. Jeśli ktoś chce to mogę jutro wrzucić zdjęcia tego telefonu jak będę w szkole :)

Teraz to o co chodzi w tym dziale, czyli mody :)

Jak już wspominałem w telefon shackowany. Mam standardowy font i theme bo są najbardziej dopracowane. Jeśli ktoś ma ciekawe, dopracowane themy to jestem otwarty na propozycje. Fajnie wyglądają themy od MMMOOO z ikonkami Anna, ale biała ramka pod pop-up'ami dyskwalifikuje je. Mam zainstalowane bardzo fajne efekty kastora, niestety pakiet ogranicza możliwość zaprezentowania ich. ;x Jest trochę aplikacji, menu zreorganizowane, dodany folder Modyfikacje ze zmienioną ikonką za pomocą MenuEditora. Usunąłem zbędne pluginy trybu gotowości. Klawiszem 0 uruchamiam Operę Mini. Mam parę appków ukrytych z menu, tematy pokazane, jeszcze parę innych modów CenRep takich jak zmiana kompresji aparatu, czy cache na E, albo przyśpieszenie galerii i odtwarzacza (zdjęcia E:Images, filmy E:\Videos, muzyka E:\Sounds\Digital, dźwięki dzwonka, budzika itp. E:\Sounds\Simple). Oczywiście N-Gage pierwsza klasa, gra się prawie jak na padzie :D telefon obraca się o 270 stopni (systemowo obrót jest o 90) i po lewej mamy klawisz Navi, a po prawej klawisze A (Stop) i B (Play/Pause), granie w Brothers in Arms to czysta przyjemność :). Doinstalowałem OVi Maps v3.01 (ponoć 3.03 klatkuje mapę), niestety nie testowałem ich jeszcze w trybie nawigacji, bo fon nie umie złapać fixa. ;x Oraz chyba najważniejsze, czyli modyfikacja Starter_ARM, dzięki której z włączonymi efektami Kastora mam ~90MB wolnego RAMu wg. MemCheck. Jest parę paczy, na skrinach są pokazane jakie. Znacznik aktywnej aplikacji wyciągnąłem z C5, jak ktoś chce mogę wrzucić do wątku napisanego przez kosmitę1993, który niestety już nie wchodzi, a szkoda, bo był naprawdę świetny :(

Skriny
Skrinów landscape nie chciało mi się robić, ale telefon w landscape działa bez zastrzeżeń
Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
Image


Z góry dzięki za opinie ;)

Last post
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 11:21

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
bardzo dobrze odpicowany telefon pod względem zmodyfikowania oprogramowania a ciekawi mnie w jakim stanie wizualnym jest ta nokia.
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 11:26

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
zdjęcia zrobię jak dorwę jakiś lepszy fon, bo C5 nie uchwyci tych szczegółów, które są ważne ;x
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 12:14

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Opera
zalatw mi kase na przyjazd to k800 przywioze :E
co to to btrecriver?
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 12:32

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
program do omijania zapisywania pliku w skrzynce odbiorczej po odpaleniu programu włącza się BT. Jak ktoś wysyła plik jest pytanie, czy odebrać w przypadku opcji tak wyświetla się pop-up z wyborem miejsca do zapisu.
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 13:22

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
Pamiętam jak marzyłem o tym telefonie, a teraz to dla mnie po prostu shit. :)

[ Komentarz dodany przez: HitFan: 1 marca 2012, o 12:45 ]
ja go kupił głównie ze względu na aparat, żeby mieć zawsze przy sobie, bo cyfrówki nie mam, a ten telefon za takie grosze się opłaca, fajny do zabawy, idzie pograć, nie znajdziesz mi Androida, którym zrobię takie zdjęcie, zagram w grę 3D, czy puszczę głośno muzykę w takiej cenie ;)

[ Komentarz dodany przez: IuDeX: 1 marca 2012, o 12:47 ]
Do zdjęć się nadaje. :) reszta to niezbyt na tym telefonie. Puszczę głośno muzykę - po co? :D

[ Komentarz dodany przez: HitFan: 1 marca 2012, o 15:29 ]
żeby nie słyszeć jak brat marudzi ;P
Last edited by IuDeX on 1 Mar 2012, o 13:47, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 13:41

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
IuDeX, Ta, bo teraz android. Szczególnie swift na ICS'ie :lol-above:

HitFan, Nie dostajesz mdłości od tych cukierkowych efektów? Ja bym opipiał od tych gwiazdek.

[ Komentarz dodany przez: HitFan: 1 marca 2012, o 12:46 ]
Podoba mi się to :) inaczej bym zmienił efekty, a te są spoko, szczególnie jak jeżdżą po całym menu ;)
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 13:42

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
Kiciock wrote:
Szczególnie swift na ICS'ie

Whoops, w profilu mam ICS. Aktualnie śmigam na 2.3.7. :)
Jeden lubi jak mu grają cyganie, a drugi jak mu śmierdzą buty. Nic mi do tego :P
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 16:15

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Możesz wrzucić ta ikonke aktywnej aplikacji :angel: ?
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 1 Mar 2012, o 16:45

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
fajny telefon dużo ramu tylko mi niezbyt podoba się ten cegłowaty kształt (pewnie przez przyzwyczajenie się do zgrabnego wyglądu e65). Jednak za taką kasę bym wziął. Mam małe pytanie odnośnie tego fona jak głośno chodzi klawiatura w porównaniu do e65 (sama kawiatura bez włączonych dźwięków).
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 4 Mar 2012, o 11:04

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
wook, skok jest wyczuwalny. Głośniej chodzą jak w E65 ;)
zibi305, zaraz wrzucę ;)

[ Dodano: 1 mar 2012, o 16:36 ]
zibi305, proszę:
http://nokiahacking.pl/menucircle-vista-logo-arrow-triangle-i-wiele-innych-by-kosmita1993-vt10344.htm#p456117

[ Dodano: 4 mar 2012, o 10:04 ]
Zrezygnowałem z efektów Kastora. Mimo zapewnień przez CODeRUSa i Leonpapy "cam bug" nie jest w pełni "fixed", bo niestety ten błąd się pojawia ;( pytanie jaki błąd? Błąd kamery "nieoczekiwany błąd. Wyłącz i włącz zasilanie". Tak się dzieje tylko z włączonymi efektami Kastora. ;< a szkoda bo to naprawdę fajna sprawa ;)
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 4 Mar 2012, o 11:18

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Też korzystam z tych efektów i nie mam żadnego błędu. :hmm:
Reply with quote 


Post Re: HitFan'owa cegiełka, czyli Nokia N95 ośmiogigowa ;) 4 Mar 2012, o 13:13

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
zibi305, zauważ, że dla N95 8GB jest specjalny ThemeFx

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests