Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny

Post Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 00:01

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
Ileż to razy dzwoniąc do kogoś z rodziny lub znajomych nie mogliśmy się połączyć, a zamiast sygnału słyszeliśmy "Abonent jest czasowo niedostępny, proszę zadzwonić później..." W takim wypadku połączenie zostawało zakończone a z naszego konta nie znikały pieniądze. Jednak w Play jest teraz inaczej. Za wyżej wymienioną informację Play każe sobie płacić jak za rozmowę. Czy to dobre rozwiązanie? Czy inni operatorzy pójdą w ślad P4? Czas pokaże.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 00:06

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Jak dla mnie bez sensu. A czy to jest wprowadzone we wszystkich ofertach?
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 00:10

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Toż to chyba sobie jajca robią! Dobrze, że to tylko kilka groszy, a nie jak kilka lat temu jeszcze w Idei pamiętam ściągało od razu po nawiązaniu połączenia 1,7 zł. Tak czy inaczej Play dołącza do reszty złodziejskich sieci :cry:
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 00:13

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
davvid wrote:
Dobrze, że to tylko kilka groszy, a nie jak kilka lat temu jeszcze w Idei pamiętam ściągało od razu po nawiązaniu połączenia 1,7 zł.


Wtedy to normalne było, bo nie było naliczania sekundowego. :)
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 00:41

Male - Administrator  Posts/Topics357/70  Reputation point 907 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
Temat nie został wyczerpany.
Informacja pochodzi z oficjalnego bloga
Dotyczy każdego klienta P4 (nawet biznesowych co może być trochę nieprofesjonalnym zagraniem)

Jednak
Wszystko to można wyłączyć
Quote:
Oczywiście jeśli usługa Wam się nie podoba, jest możliwość przywrócenia wersji podstawowej – możecie albo zadzwonić do Obsługi Klienta, albo ustawić sobie przekierowania połączeń na numer 790998725.

Wpisz odpowiedni kod:

gdy zajęty *67*790998725#
gdy nie odpowiada *61*790998725#
gdy nieosiągalny *62*790998725#

(ź) http://blogplay.pl/2010/08/notka-sms/
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 01:56

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
kamilloi wrote:
Wszystko to można wyłączyć

Wyłączyć pobieranie opłat, jeśli nie chcemy, a inni nie wiedząc o tym będą płacić?
Nie dość, że to chore, to nie wierzę, że UOKiK nie wetknie w to nosa, i dobrze.
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 09:50

Male - Administrator  Posts/Topics357/70  Reputation point 907 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
pawelooss, Jak dla mnie jest to innowacja. Tylko jak zwykle na dobrych chęciach się kończy. Źle przeprowadzili włączanie tej usługi.
Co do UOKiK to pewnie usługa zostanie potraktowana jak "granie na czekanie" czy poczta głosowa. Te usługi też mamy z reguły standardowo aktywne po zakupie.
Niech jeszcze tylko runie MTR i P4 może stanie się siecią godną uwagi.
P.S. Moja idealna sieć to mieszanka:

Taniocha: Orżnij
Nadajniki: Plus
Troska o stałego klienta: Era
Prostota w poruszaniu się po serwisie internetowym: P4 (choć i inne nie są daleko w tyle)
Usługi społecznościowe: Heyah
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 10:21

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Wtedy to normalne było, bo nie było naliczania sekundowego. :)
Tak, wiem:) Ale dość szybko kasa uciekała :P
kamilloi wrote:
Niech jeszcze tylko runie MTR
Ma spadać stopniowo aż do zera przez kilka (chyba 3 czy 4) lat. Tylko i tak w tym czasie nie będzie to odczuwalne dla posiadacza komórki.

ps. nie wiem jak teraz ale w Stanach się płaciło za odebranie połączenia. więc może być gorzej ;D
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 11:05

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ja tam nie wiem jak można korzystać z głównych operatorów jak dużo tańsze są wirtualne sieci MVNO. Np. ja używa od niedawna GG Air.
Reply with quote 


Post Re: Od dzisiaj Ty płacisz za to, że ktoś jest nieosiągalny 19 Aug 2010, o 11:07

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
davvid wrote:
ale w Stanach się płaciło za odebranie połączenia

Raczej za czekanie na dodzwonienie się. ;)

kamilloi, ok, dopiero teraz doczytałem, że ta "usługa" ma wysyłać SMS-y i dopiero teraz ma to jakiś sens. Bo sam wybór czy chcę płacić za wysłuchanie informacji "abonent czasowo niedostępny" czy nie byłby naprawdę chory. ;P

BTW, ja do idealnej mieszanki dorzucę jeszcze Turbodymomena z 36i6, żeby było 50% więcej. xD

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





cron