Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;)

Post Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 21 Nov 2010, o 18:14

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Hejka.

Mam komputer 10 letni. Wiernie służył przez parę lat, lecz musiałem się z niego przesiąść. Komputer leży już dobre 3 lata niepotrzebny. Posiada najprawdopodobniej taką parametry:

- Płyta główna: Nieznana (pewnie jakaś stara, ale w miarę dobra 10 lat temu, posiada już wbudowaną kartę dźwiękową).
- Zasilacz 230W
- Procesor: Intel ok. 760mhz.
- Ram: SDDR (dobrze piszę?) 128mb.
- Grafika: GeForce "dwójka" (Nie pamiętam dokładnie, lecz coś związane chyba właśnie z geforce i liczbą 2. ;)).
- Dysk: 40gb.
- Karta Sieciowa: Dwa gniazdka, lecz tylko na "telefon i "internet" w wersji zwykły kabel telefoniczny.
- Inne:
Adapter Wi-Fi pod USB, ten z liveboxa (dokupiłem).
Myszka laserowa.
Klawiatura stara.
Monitor: LG Studioworks 775N.

Sprzedać się nie opłaca, wyrzucić szkoda, a zrobić coś fajnego można (chyba się zrymowało :P). Jak myślicie? Nie idzie na nim ubuntu, inne linuxy tak, windows xp chodzi, trochę się zacina, ale chodzi. I co tu poczynić. ;]

Pozdrawiam
adrian219
Last edited by adrian219 on 21 Nov 2010, o 19:27, edited 2 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 21 Nov 2010, o 18:23

Male - 60%  Posts/Topics227/60  Reputation point 106 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Pobierasz pliki z internetu? Typu filmy, gry? Ile w sumie masz komputerów w domu?
Zrób z tego "domowy serwer". Niech udostępnia miejsce na dysku, pobiera pliki z sieci...
Jaki tam jest zasilacz?

Zainteresuj się systemem Debian, bez środowiska graficznego.
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 21 Nov 2010, o 18:24

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
Wgrać jedną z dystrybucji linuxa bez GUI (na pewno pójdzie) i używać jako firewalla.

albo tak jak mówi kolega wyżej
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 21 Nov 2010, o 18:57

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Dodałem zasilacz: 230W. Stary się spalił, a ten kupiłem za grosze.

Sądzę, że nie jest jakoś specjalnie narażony na pasożyty, a po drugie po prostu chciałbym coś zrobić ciekawszego, więc firewall odpada.

Komputerów w domu jest 4. Dwa stacjonarne (jeden to ten co opisałem, a drugi to taki mój "użytkowy" z systemem Windows 7), laptop siostry firmy Asus (Windows 7) i netbook mamy firmy Acer (Windows XP).

Bardzo zainteresowała mnie mnie sprawa z serwerem. Przy mi się takie udostępnianie danych i miejsce, gdzie będę mógł pobierać różne pliki itp. Jakieś rady dotyczące tego domowego serwera? Jakieś szerokie wypowiedzi i przydatne linki serdecznie przyjmuję. :)

Pozdrawiam
adrian219
Last edited by adrian219 on 21 Nov 2010, o 19:27, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 21 Nov 2010, o 19:03

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
adrian219 wrote:
230V


jaką ma moc ;P jest wyrażona w watach np. 300W itp. luknij na obudowę zasilacza.
Last edited by _NeedSpeed_ on 21 Nov 2010, o 19:04, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 21 Nov 2010, o 19:07

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
Najlepiej poczciwego Windowsa 98 i po prostu udostępniać przez Niego pliki. Jak chcesz się tym bawić więcej i douczyć to polecam linuxa.

Przydatny link - http://domoweserwery.pl/
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 22 Nov 2010, o 12:03

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Do postawienia serwera trzeba mieć jeszcze porządny upload i przydałoby się stałe IP.
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 22 Nov 2010, o 16:24

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
oddaj mi, przyda się :D
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 22 Nov 2010, o 16:58

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
adrian219 wrote:
- Karta Sieciowa: Dwa gniazdka, lecz tylko na "telefon i "internet" w wersji zwykły kabel telefoniczny.


To jest stary modem impulsowo/tonowy (0202122 - pamiętny numer do Internetu xD). Karta sieciowa ma szerokie złącza coś jak 1,5 szerokości wtyczki kabla telefonicznego. ;]
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 22 Nov 2010, o 17:48

Male - 60%  Posts/Topics227/60  Reputation point 106 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Quote:
Do postawienia serwera trzeba mieć jeszcze porządny upload i przydałoby się stałe IP.


Zależy do czego ma służyć.
Wcale warunki przez Ciebie wymienione nie muszą być spełnione.
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 26 Nov 2010, o 01:21

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ja to bym se postawił tam jakieś coś w stylu media center, jakiś odtwarzacz muzyki, zdjęcia, może filmy :P
Mój tata ostatnio na podobnym kompie postawił XPka i uzywał neta na nim xD Tylko w tamtym było 192 mb ramu.
Reply with quote 


Post Re: Co zrobić ze 10-letnim komputerem? Pomysły na patenty. ;) 26 Nov 2010, o 10:31

Male - Sponsor  Posts/Topics643/227  Reputation point 817 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Gdyby się dobrze skonfigurowało XP, czyli wywaliło wszystko co niepotrzebne i wyłączyło kilka opcji.. może jakoś by działał ;] Oczywiście z myślą o internecie. Na Twoim miejscu bym ten komputer zachował bo zawsze się może do czegoś przydać.

Np. mnie raz w nowym kompie spaliła się karta graficzna - podłączyłem stary, zamówiłem nową kartę z neta i tylko czekałem aż przyjdzie :D a do internetu stary komp się przydał. Zawsze to jakieś zabezpieczenie..
Nie ma co wyrzucać, zawsze ktoś by się z tego ucieszył.. jak Ci nie potrzeba do oddaj potrzebującym :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 6 guests