Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Unknown device - Asus p5n-e SLI

Post Unknown device - Asus p5n-e SLI 17 Sep 2011, o 19:21

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Hejka!

Wymieniałem sąsiadowi częęsci w kompie. Wszystko w porządku jednak jest jeden mankament. Mam klawiaturę i myszkę logitecha na USB (logitech 350 internet). Mysz działa bezbłędnie, a klawiatura stawia opór. Przy podłączeniu wyświetla się komunikat w prawym dolnym pasku, że urządzenie nie działa poprawnie. Jak klikam na ten komunikat to pojawia mi się informacja co jest podłączone do jakiego gniazdka, a tak gdzie jest klawiatura to jest pogrubione "Unknown device". Sprawdzam co i jak. Wyświetla się informacja, że "urządzenie nie jest podłączone do komputera (Kod 43)". Na innym komputerze wszystko działa, więc wykluczam winę niedziałającego sprzętu. Szukając w google nic ciekawego nie znalazłem, jednak chyba mam jeden idealnie oddający mój problem:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Tylko nie wiem co konkretnie mam zrobić. :P

Podkreślę, że bios też nie wykrywa tej klawiatury (wyświetla nawet info podczas sprawdzania wszystkiego - bootowania). Spróbowałem z przejściówką PS/2 --> USB jednak to nic nie dało.

Sprawdzałem pendrive, to np. 8gb patriot czyta, a kingston datatraveler g3 4gb już nie. :D

Sądziłem, że to wina oprogramowania (tak jak sprzedawca), jednak to nie to. Wykluczam niedziałające jakieś układy, bo jednak jakiś sprzęt działa. Link do aukcji:

http://allegro.pl/asus-p5n-e-sli-box-va ... 01219.html

Buszując po BIOSie widzę, że jest zrobione podkręcanie procesora i ramu, więc może tutaj tkwi problem? Nawiązując do tego linku do jakiegoś zagranicznego forum, u siebie w BIOSie (nie komputer sąsiada) znalazłem jakieś ustawienia ACPI, jednak nie wiem o co chodzi...

Mam nadzieję, że nikt nie przerazi się tekstem i ktoś znajdzie rozwiązanie mojego problemu. :) Oczywiście plusiki będą. :)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Unknown device - Asus p5n-e SLI 17 Sep 2011, o 19:26

Male - Sponsor  Posts/Topics175/1  Reputation point 48 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Próbowałeś zmieniać porty USB pod które podłączasz urządzenia? Jeśli tak i to nie pomaga, to:
Po 1 zrób upgrade BIOS'u i sprawdź wtedy a jak to nie pomoże to po 2 przeinstaluj system i rób wszystko na czyściutkim systemie.
Last edited by MoCks on 17 Sep 2011, o 19:27, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Unknown device - Asus p5n-e SLI 17 Sep 2011, o 19:29

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
MoCks, tak zmieniałem porty. Tak robiłem formaty systemu nie raz, na świeżutkim. Upgrade BIOSu zrobiony, nie pomogło. Wszystkie Twoje możliwości zrobiłem już. :(
Reply with quote 


Post Re: Unknown device - Asus p5n-e SLI 17 Sep 2011, o 20:02

Male - Sponsor  Posts/Topics175/1  Reputation point 48 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Jaki system?
Sterowniki chipsetu zainstalowane?
Reply with quote 


Post Re: Unknown device - Asus p5n-e SLI 17 Sep 2011, o 20:09

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
MoCks, Windows XP 32 bity, Windows 32bity, Windows 64bity (ten na stałe i nie będzie zamiany). Instalowałem inne, żeby sprawdzić czy działa ta klawiatura (chciałem wykluczyć system).

MoCks wrote:
Sterowniki chipsetu zainstalowane?


Te dołączone do płyty głównej? Bo od razu przyznam, że nie wiem o co chodzi. :P Nie. Tylko prosiłbym o namiar do jakiegoś linku, bo te dołączone chyba działają tylko na 32 bitach.
Reply with quote 


Post Re: Unknown device - Asus p5n-e SLI 17 Sep 2011, o 20:13

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Unknown device - Asus p5n-e SLI 17 Sep 2011, o 21:06

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Jak już gadaliśmy na GG podobno Win7 sam instaluje te sterowniki i dla tego systemu nie ma ich dostępnych. Opłaca się ściągnąć te z WinXP? Czy to w ogóle pomoże? Podkreślę, że BIOS też nie wykrywa tej klawiatury, więc nie wiem czy system ma tu dużo do "gadania". Liczę na dalsze odpowiedzi. :) Z góry dzięki.
Reply with quote 


Post Re: Unknown device - Asus p5n-e SLI 17 Sep 2011, o 22:57

Male - Sponsor  Posts/Topics175/1  Reputation point 48 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Ściągnij te dla Visty i sprawdź. No i oczywiście ustawienia w BIOS'ie przywróć na default.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests