Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 4 [ 51 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


Jaki zestaw komputerowy?

Post Jaki zestaw komputerowy? 3 Nov 2012, o 23:46

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Witam,

Niedługo, być może do końca tygodnia będę zamawiał części do złożenia nowego komputera i potrzebuję pomocy przy wyborze komponentów. Chciałbym, żeby przyszły sprzęt starczył mi na następne 7 lat, żeby nie było niespodzianek, że za dwa lata już nie będzie tak wydajny, jakbym chciał. Widziałem taki zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/HA77Oc/
Poradziłem się znajomego, powiedział, że zasilacz jest za słaby na taką grafikę, właściwie wolałbym coś z nVidii. Może GTX550Ti? Co do zasilacza, powiedział, że 600W będzie ok. Pamięć - powiedział, żebym zastanowił się nad 3x2GB w triple channel, ale producent płyty podaje, że płyta obsługuje dwukanałową technologię. Procesor - lepiej chyba dołożyć do i5, bo i3 to okrojona wersja i5. Co do ceny, chciałbym, żeby było jak najtaniej, ale bez przesady, 2200-2300zł maksymalnie powinno być ok.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 00:45

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Zastanów się czy serio będziesz potrzebował tych 4GB RAM. Ja mam 3GB w lapku i nie potrzebuję więcej. Do tego mam system x86 bo nie potrzebuję x64 więc ok 750MB z RAM by się marnowało.
Dysku 500GB może być mało chyba że będziesz brał też z obecnego kompa które masz 320 jeśli pamiętam dobrze.
i3 vs. i5? Stałem przed takim samym dylematem rok temu i do tego wszyscy mówili że nawet 2gen i3 nie będzie tak wydajna jak i5 1gen i mam właśnie 1gen i5 i chyba dobrze mówili ;) Do tego nie ma i3 który obsługuję Turbo Boost (w razie braku wydajności procesor się podkręca nawet o 400MHz) i chyba też nie ma Hyper-Threading. Ponoć te dwie technologie dają duży skok wydajnościowy :P
Obudowa - jeśli masz dobrą z obecnego to bym ją odpuścił chwilowo i więcej przeznaczył na części. Chyba że obecny komp ma zostać w takim stanie w jakim jest albo jest rozwalona.
Grafiki - nie znam się więc nie powiem
Zasilacz - zobacz najpierw jakich producentów polecają i odradzają na forach komputerowych. Lepiej mieć czasem słabszą firmówkę jak mocniejszego no-name, firmówki zawsze trzymają się parametrów, w no-name różnie to bywa ;P
Płyta - szczególnie patrz na możliwości dalszej rozbudowy, żeby nie była na teraz dobra tylko już na przyszłość, procek, RAM, grafikę zawsze możesz włożyć nowszą jak masz płytę która udźwignie. Jak kupisz jakąś tylko dla obecnych podzespołów to za dwa lata pewnie będzie trzeba od nowa składać całego kompa bo nic się nie wyciągnie już z niego :P
Sam tak miałem, taki jeden frajer złożył mi na starej płycie kompa, RAM DDR1, Grafika AGP czy jak się nazywało to złącze przed obecnymi itd. Nawet żadnego procka dwurdzeniowego nie szło tam włożyć :x
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 01:14

Male - 50%  Posts/Topics170/12  Reputation point 235 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Zgadzam się z nemo, od siebie dorzucę parę groszy:
-jeśli zamierzasz bawić się w wirtualizację to warto kupic 4GB ramu przynajmniej, zwłaszcza przy obecnych cenach kości ddr3
-w tym budżecie co podajesz zastanowił bym się nad AMD zwłaszcza teraz nad phenomami X6, które wydajnościowo są podobne do niezbyt udanych buldozerów i teraz nie takie drogie :) (wtedy masz na lepszą płytę i ew. grafikę), a z porównywaniem intel/amd to jak z sgs3/ip5 ;D , ja mam pc na amd już drugi rok i jestem zadowolony
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 01:27

Male - 50%  Posts/Topics170/12  Reputation point 235 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
wook wrote:
ostatnio gdzieś czytałem, że Intel robi lepszze do gier a AMD do kopiowania danych

Bez urazy, ale to bez sensu.
Nie jestem fanbojem AMD, ale myślę, że w przedziale do 600 zł za procesor bezsprzecznie wygrywają stosunkiem ceny do jakości. Intel owszem, robi dobre procesory i trochę lepsze chłodzenie boxowe, ale jest nieporównywalnie droższy
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 10:15

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
A ja powiem inaczej. :P

Już od 8 lat jestem z AMD, wcześniej był Intel Celeron. Od 8 lat używam AMD Athlon (różne wersje) od:
AMD Athlon 64 3000+ (1.8GHz) do teraz gdy mam AMD Athlon X4 955 BB. Na AMD nigdy się nie zawiodłem, na celeronie także, więc nie wiem o co chodzi z tymi grami i kopiowaniem danych. :P

Ja bardziej ufam AMD.
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 10:19

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Kiedyś byłem w EuroAGD z kumplem, który pytał się o procesory w lapkach i gość mu powiedział, że na szkoleniu uczyli go, że mimo, że powszechnie uważa się Intela za lepszego, to w rzeczywistości są sobie równi. Po prostu Intel bardziej sobie markę wyrobił
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 13:00

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
nemo333 wrote:
Zastanów się czy serio będziesz potrzebował tych 4GB RAM.

Będzie potrzebował. To teraz minimum. Zastanowiłbym się na 8GB (2x4 w dualu)

nemo333 wrote:
1gen i5 i chyba dobrze mówili

Aktualnie kompletnie nieopłacalny

dioxis wrote:
w tym budżecie co podajesz zastanowił bym się nad AMD zwłaszcza teraz nad phenomami X6,

Bes sęsu. Nie są zbyt wydajne, a strasznie prądożerne.

wook wrote:
taką płytą główną że moge wrzucić i amd i Intela.

Sprzed grubo ponad 10lat? Najs

http://pl.wikipedia.org/wiki/Socket_7

HitFan wrote:
Kiedyś byłem w EuroAGD z kumplem, który pytał się o procesory w lapkach i gość mu powiedział, że na szkoleniu uczyli go, że mimo, że powszechnie uważa się Intela za lepszego, to w rzeczywistości są sobie równi. Po prostu Intel bardziej sobie markę wyrobił

Hit, cóż za bzdura. AMD jest daleko w tyle z procesorami i wątpię, żeby dogonił intela. Jedyna co ma dobre, to cenę. Najnowsza architektura ma być tania i wydajna, ale i tak daleko jej do intela. W laptopach też nie poszaleli. Zawsze jest wielki szum, wielkie obiecanki, a potem wielka klapa.

Zasada numer 13445564 - nie słuchaj sprzedawców w sklepie elektronicznym. To czego ich uczą, to bajki dla naiwnych.

hoppek oddaj się w ręce specjalistów dobrze Ci radzę, albo chociaż poczytaj tematy sobie http://forum.pclab.pl/forum/51-Zestawy-komputerowe/
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 13:52

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
nemo333 wrote:
Zastanów się czy serio będziesz potrzebował tych 4GB RAM
Raczej tak. Ale myślę nad tym 3x2GB albo 2x4GB. Przyda się do montażu filmów albo wirtualizacji.
nemo333 wrote:
Dysku 500GB może być mało
W kompie mam 300GB i nie umiem całego zapełnić. Nie za bardzo jest mi na rękę wyciągać ze starego kompa, bo jak już będę miał nowy komp, to ten stary pójdzie na sklep do mamy. Czyli z obudową też nie za bardzo, z przodu jest trochę rozklekotana. Porty USB i audio nie działają, jedno USB jest wyrwane.
nemo333 wrote:
Zasilacz - zobacz najpierw jakich producentów polecają i odradzają na forach komputerowych. Lepiej mieć czasem słabszą firmówkę jak mocniejszego no-name, firmówki zawsze trzymają się parametrów, w no-name różnie to bywa
Obecnie mam no-name: Qoltec SilentLine Power Q380 380W i znajomy powiedział, że się dziwi, że to jeszcze w ogóle chodzi i nie narobiło szkód. Chyba nie chcę żadnego no-name, a firmówkę?
nemo333 wrote:
Jak kupisz jakąś tylko dla obecnych podzespołów to za dwa lata pewnie będzie trzeba od nowa składać
Nie planuję składać za dwa lata nowego zestawu. Ten ma mi starczyć na następne 7 lat, gdybym miał nadmiar pieniędzy to wtedy pomyślałbym o czymś na i7 i bym się nie martwił o rozbudowę.
dioxis wrote:
jeśli zamierzasz bawić się w wirtualizację to warto kupic 4GB ramu przynajmniej, zwłaszcza przy obecnych cenach kości ddr3
No kości chyba nie są takie drogie, 63zł za 4GB to chyba nie jest dużo. Widziałem też 3x2GB za 120zł od GoodRAM, chyba niewielka kwota. Mógłby ktoś polecić jakąś kość 2x4GB albo 3x2GB w jakieś normalnej cenie?
Adam, ja zostaję przy Intelu.
Error, zastanowiłbym się nad dyskiem WD. Segate podobno badziewia, a WD dyski nie do zajechania, także tam bym dał tego Caviar Blue 500GB z zestawu w pierwszym poście.

[ Dodano: 4 lis 2012, o 12:49 ]
O, jeszcze jedna rzecz, która mnie męczy - obecny komp jest bardzo głośny, czasami nawet jak nie robię niczego wymagającego mocy. Jaką będę mieć pewność, że nowy komp będzie zawsze cichy? U kilku osób, które znam, komputer na wysokich obrotach jest niesłyszalny. Mogę liczyć na to samo w nowym zestawie?

[ Dodano: 4 lis 2012, o 12:52 ]
Error, jeszcze jedna rzecz, której się przypatrzyłem teraz - pamięć RAM, a mianowicie producent. Wiadomo, że kart pamięci powyżej 4GB niezawodnych nie robi. Jak jest z kościami pamięci? Nie wiem czy mógłbym przez to zaufać temu producentowi, ale cena jak najbardziej fajna imo.
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 14:02

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
hoppek wrote:
O, jeszcze jedna rzecz, która mnie męczy - obecny komp jest bardzo głośny, czasami nawet jak nie robię niczego wymagającego mocy. Jaką będę mieć pewność, że nowy komp będzie zawsze cichy? U kilku osób, które znam, komputer na wysokich obrotach jest niesłyszalny. Mogę liczyć na to samo w nowym zestawie?

jak będziesz miał dobry zasilacz, wiatraczek na procesorze i na grafice to tak. Głośność kompa zależy w sumie głównie od tych podzespołów.
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 14:05

Male - 50%  Posts/Topics170/12  Reputation point 235 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
hoppek wrote:
pamięć RAM, a mianowicie producent.

W zasadzie wszystko, tylko nie OCZ. W serwisie 90% wraca na reklamacje i wymieniają na padnięte :) . Kingston/Goodram godne polecenia, są teraz na podobnym poziomie

hoppek wrote:
Jaką będę mieć pewność, że nowy komp będzie zawsze cichy?

Dołożyć do dobrego chłodzenia CPU, wentylatorów w obudowie i przewiewnej obudowy
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Code:
Please Login or Register, to see this Content

Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 14:22

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Kiciock wrote:
Będzie potrzebował. To teraz minimum. Zastanowiłbym się na 8GB (2x4 w dualu)
Minimum do czego?
Nie wiem jak innym ale mi 3GB wystarcza.
No, co prawda nie obrabiam filmu w HD grając na drugim monitorze w GTA4 ale to chyba nie jest normalne użytkowanie ;_;
Chyba że jestem dziwny...

Kiciock wrote:
Aktualnie kompletnie nieopłacalny
Podałem przykład sytuacji jaką miałem rok temu :roll:
hoppek wrote:
Raczej tak. Ale myślę nad tym 3x2GB albo 2x4GB. Przyda się do montażu filmów albo wirtualizacji.
jak tam chcesz ;P
hoppek wrote:
W kompie mam 300GB i nie umiem całego zapełnić. Nie za bardzo jest mi na rękę wyciągać ze starego kompa, bo jak już będę miał nowy komp, to ten stary pójdzie na sklep do mamy. Czyli z obudową też nie za bardzo, z przodu jest trochę rozklekotana. Porty USB i audio nie działają, jedno USB jest wyrwane.
a nie będziesz przenosił nic z obecnego na nowego? Ja też myślałem że 160GB które miałem w stacjonarce to ogrom, zwłaszcza jak dołożyłem drugi dysk do pełnej 80GB :) Ale teraz widzę że 320GB to nie jest mało. Obecnie mam wolne 85GB z 225 na D a praktycznie nie ściągam i nie oglądam filmów ani większych gier. Teraz może to ogrom ale za 2-3 lata to będzie mało :P
hoppek wrote:
Obecnie mam no-name: Qoltec SilentLine Power Q380 380W i znajomy powiedział, że się dziwi, że to jeszcze w ogóle chodzi i nie narobiło szkód. Chyba nie chcę żadnego no-name, a firmówkę?
No to mówię dlatego :P
Ale szczerze się przyznam że nie sprawdziłem jakie opinie mają zasilacze które były tutaj sugerowane xD
hoppek wrote:
Error, zastanowiłbym się nad dyskiem WD. Segate podobno badziewia, a WD dyski nie do zajechania, także tam bym dał tego Caviar Blue 500GB z zestawu w pierwszym poście.
Specjalnie wstałem i sprawdziłem kto robił dyski w mojej stacjonarce :P Segate i Maxtor i dalej sprawne po ok 7-8 latach ciągłej pracy ;) Więc może opinia o nich może być lekko przesadzona ;)

hoppek wrote:
O, jeszcze jedna rzecz, która mnie męczy - obecny komp jest bardzo głośny, czasami nawet jak nie robię niczego wymagającego mocy. Jaką będę mieć pewność, że nowy komp będzie zawsze cichy? U kilku osób, które znam, komputer na wysokich obrotach jest niesłyszalny. Mogę liczyć na to samo w nowym zestawie?
zależy jak dbany, jak zarośnie kurzem a wiatraki będą pracować bez grama oleju to będzie wył ;P
Ale też zależy od sprzętu i chłodzenia, mój Samsung po roku pracy bez jakiegokolwiek czyszczenia i rozbierania jest cały czas cichszy jak netbook Toshiba którego moja matka używa.

hoppek wrote:
Error, jeszcze jedna rzecz, której się przypatrzyłem teraz - pamięć RAM, a mianowicie producent. Wiadomo, że kart pamięci powyżej 4GB niezawodnych nie robi. Jak jest z kościami pamięci? Nie wiem czy mógłbym przez to zaufać temu producentowi, ale cena jak najbardziej fajna imo.
Teraz się poprawili, 2-3 lata temu serio były tragiczne ale teraz od sierpnia mam już nową kartę z wymiany gwarancyjnej i chodzi bez problemów ;)
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 14:24

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
hoppek wrote:
O, jeszcze jedna rzecz, która mnie męczy - obecny komp jest bardzo głośny, czasami nawet jak nie robię niczego wymagającego mocy. Jaką będę mieć pewność, że nowy komp będzie zawsze cichy? U kilku osób, które znam, komputer na wysokich obrotach jest niesłyszalny. Mogę liczyć na to samo w nowym zestawie?

wystarczy wywalić box z procesora i kupić jakieś chłodzenie. Do 100zł trafisz coś sensownego.

wook wrote:
wiatraczek

:rotfl:

dioxis wrote:
W zasadzie wszystko, tylko nie OCZ. W serwisie 90% wraca na reklamacje i wymieniają na padnięte :) . Kingston/Goodram godne polecenia, są teraz na podobnym poziomie

Źródło, albo milcz :rotfl:

Hoppek, dlaczego jeszcze nie widzę Twojego tematu na pclabie?
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 14:30

Male - 50%  Posts/Topics170/12  Reputation point 235 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Kiciock wrote:
Źródło, albo milcz

Praktyki w serwisie realizującym zamówienia publiczne. Może być?
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 14:45

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Kiciock, zaraz zakładam.
nemo333, nie będę przekładał ze starego, nawet nie ma co.
Reply with quote 


Post Re: Jaki zestaw komputerowy? 4 Nov 2012, o 14:51

Male - Friend  Posts/Topics525/45  Reputation point 100 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Będzie cichy, bo nowsze zasilacze, karty graficzne, procesory, mają cichsze wentylatory. Porównałem 10 letniego z moim4 eltnim :)
Last edited by matishl on 4 Nov 2012, o 14:52, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4 [ 51 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests