Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 31 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne.

Post [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 00:38

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Ubuntu Firefox
Witam.

Mam problem z instalacją Kadu, mianowicie wpisuję w terminalu: sudo cp /etc/apt/sources.list/tomek/ i prosi mnie o podanie hasła, więc naciskam enter, wpisuję hasło, ale pisze, że jest złe... Już nie jedną rzecz zdążyłem zrobić z użyciem hasła i wszystko było ok, a to Kadu już nie chce się zainstalować. I jak wyłączyć to ciągłe wpisywanie hasła... Tzn. chodzi mi o to, aby je wyłączyć przy instalowaniu różnych programów, aktualizacji, ustawień itp.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne 11 Jul 2010, o 01:38

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Java Opera
W tym ubuntu nie masz pidgina? W poprzednich edycjach byl Skorzystaj z niego, nie trzeba nic grzebac z instalacja, jak troche posiedzisz na linuxie to juz bedzie ci wszystko latwiej robic i uruchomisz kadu

[ Dodano: 11 lipca 2010, o 00:38 ]
A hasla wylaczyc sie nie da, to wszystko dla bezpieczenstwa systemu jest :P
Reply with quote 


Post Re: Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne 11 Jul 2010, o 01:49

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Nie wiem czy takie coś mam... W każdym bądź razie jutro wywalam ten szajs, bo dźwięk charczy, coś się z obrazem stało i jest rozdziałka 640x480...
Reply with quote 


Post Re: Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne 11 Jul 2010, o 01:52

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Java Opera
Wcale nie szajs tylko zle equaizer ustawiles i wgrales pewnie sterowniki od zlej grafy xD To samo mialem po pierwszym kontakcie z łubudubuntu xD
Reply with quote 


Post Re: Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne 11 Jul 2010, o 02:09

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Normalnie sam pobrał stery i się wgrały... A EQ to gdzie się ustawia?
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 09:27

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
hoppek wrote:
wywalam ten szajs


szajs to wiesz... to apple jest xD ubuntu jest fajne i miałbym do tej pory jakby nie było problemów z aktualizacją. A rozdzielczość da się przecież zmienić xD W System powinny być ustawienia obrazu czy coś takiego nie pamiętam już.
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 10:15

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Nie da się, bo wszystko jest takie cholernie wielkie, że na ten górny pasek nie idzie nacisnąć, w ogóle nie wiem w jakim miejscu on się zainstalował, a chciałem go zainstalować na gotowej, sformatowanej partycji, ale się nie dało...
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 11:35

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Po prostu pewnie wydzielił miejsce dla siebie i pozmniejszał partycje windy :P tak to jest jak się nie zapyta kogoś doświadczonego xDDD A w prawokliku na pulpicie nie było nic do ustawienia rozdziałki?
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 11:39

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
hoppek, co do kadu.. Nie prościej będzie Ci zainstalować kadu przez stworzony do tego program? Jaką wersję tego Ubuntu masz? Ja miałem 9.10 i jest tam software do instalowania różnych programów. Nie pamiętam jak się nazywał, ale jakoś logicznie (coś w stylu "Instalacja oprogramowania dodatkowego") Wtedy nie trzeba grzebać w terminalu ; p
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 11:47

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Ja mam 10.04 i poradnik instalacji znalazłem na necie.
A w prawokliku na pulpicie nie było nic do ustawienia rozdziałki?

Nie ma, trzeba wejść przez: System -> Preferencje -> Monitor i tam ustawiać,, ale ja mam rozdziałkę 320x coś tam i nie da się kliknąć w System, bo wszystko duże jest...
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 12:00

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
hoppek, Nie pamiętam jak się nazywał, ale jakoś logicznie (coś w stylu "Instalacja oprogramowania dodatkowego") Wtedy nie trzeba grzebać w terminalu ; p

albo menadżer pakietów

[ Dodano: 11 lip 2010, o 12:00 ]
podobny problem miałem z ubuntu na laptopie jak pobrałem sterowniki od producenta karty to ekran był podzielony na 4 części i na każdej to samo i jeszcze takie niewyraźne :S
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 12:25

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
No to jak to naprawić? Bo nie mam ochoty się bawić w kolejny format...
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 12:56

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
hoppek wrote:
No to jak to naprawić? Bo nie mam ochoty się bawić w kolejny format...
zrób format xD
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 15:19

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Gązo5 wrote:
menadżer pakietów


tak ;) Dokładnie menedźer pakietów Synaptic z tego co pamiętam :P Tam można zassać przeróżne progsy od kodeków, prostych gierek, pasków bocznych po komunikatory i odtwarzacze multimedialne :D
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 17:28

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
To wie ktoś jak zmienić tą rozdziałkę?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 31 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 8 guests