Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem

Post IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 10:38

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jak wynika z najnowszego raportu NSS Labs, przeglądarka Internet Explorer 9 dominuje nad konkurencją w kwestii blokowania szkodliwego oprogramowania w postaci tzw. socially engineered malware. Jest to forma złośliwego oprogramowania, które próbuje skłonić użytkowników do instalacji. Dzięki funkcji SmartScreen URL, Internet Explorer 9 zabezpiecza przed 92% takich plików.

Także przeglądarka Internet Explorer 8 dobrze radzi sobie w tej dziedzinie, blokując 80% malware. W porównaniu z najnowszymi wersjami IE, inne przeglądarki wyglądają dość mizernie. Testowane w ramach badania: Safari 5, Chrome 10 i Firefox 4 blokowały zaledwie 13% złośliwego oprogramowania. Najsłabiej wypadła Opera 11, której dziurawy filtr przepuszcza 95% ataków.

Przeglądarki Safari, Chrome i Firefox korzystają z ochrony za pomocą systemu Google Safe Browsing URL, podczas gdy Opera opiera się na usłudze AVG. Opera nie tylko kiepsko zapobiega przed tego typu atakami, ale również najwolniej reaguje na zagrożenia, potrzebując średnio 48 godzin na zablokowanie nowej złośliwej witryny. Inne przeglądarki potrzebują na to 13 godzin.

W opisywanym teście, malware pochodziło z wiadomości e-mail, ze spamu oraz postów na serwisach społecznościowych. Ceną najbezpieczniej działających filtrów w IE9 jest także najwyższy odsetek fałszywych wyników dotyczących bezpiecznych witryn.

Źródło: Neowin

Last post
Reply with quote 


Post Re: IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 11:34

Male - Sponsor  Posts/Topics643/227  Reputation point 817 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Kurcze, jaka szkoda.. przyzwyczaiłem się już do Opery, ze względu na to, że najlepiej sobie radzi z dużą liczbą otwartych zakładek. Tylko, że w innych kategoriach raczej właśnie wypada słabo, tak jak i w tym przypadku :(
Reply with quote 


Post Re: IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 13:35

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
akatsuki, ach tam, ja się nie martwię :P Niedługo chyba ma być opera 12, to zobaczymy.
Reply with quote 


Post Re: IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 13:45

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Ja też jestem już przyzwyczajony do Opery. :) I aktualnie mam wgrane takie dwa dodatki, których chyba nawet nie znajdę na innych przeglądarkach, więc mi się najbardziej podoba.

Mnie jednak śmieszą trochę te testy. Mam takie głupie wrażenie, że są robione tylko po co, żeby promować IE9. I wcale nie chodzi mi o to, że Opera zajęła ostatnie miejsce.
Reply with quote 


Post Re: IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 14:51

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
A może M$ po tylu latach nauczył się porządnie programować? Może i z WP7.5 się tak uda?
Reply with quote 


Post Re: IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 15:49

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Ja powiem, że IE9 jest wystarczającą przeglądarką. Jakby był AdBlock, to bym z niego korzystał ;)
Reply with quote 


Post Re: IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 15:54

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Przecież jest internet-explorer-9-premiera-14-marca-vt17357-15.htm#p414660
Reply with quote 


Post Re: IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 16:10

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Wodnik Szuwarek, wiem, że jest, ale tylko przez miesiąc za free. potem płatny. A działającego cracka nie znalazłem

[ Dodano: 18 lip 2011, o 16:10 ]
Tak wgl. piszecie o przyzwyczajaniu się do przeglądarek. ja się nie przyzwyczajam, piszę z czego mi najwygodniej ;)
Reply with quote 


Post Re: IE9 najlepiej chroni przed szkodliwym oprogramowaniem 18 Jul 2011, o 16:22

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
No właśnie, a ja się przyzwyczaiłem do wygodnego szybkiego wybierania, po naciśnięciu na x zakładki przeglądarka się nie zamyka tylko powraca do wcześniej wymienionej fukncji. Dla mnie wygodną fukcją są gesty myszy, nie muszę latać cały czas do górnego lewego rogu żeby cofnąć stronę, otworzyć nową kartę. Hihi :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest