Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[xp] brak jednego pliku w systemie.

Post [xp] brak jednego pliku w systemie. 6 May 2012, o 01:14

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
witam.
Mam dość poważny problem z systemem.nie chce mi się włączyć komputer.wszystkie te informacje z biosa mi wyświetla tylko później zamiast tego loga xp i tego pasku wczytywania mam czarny ekran.po jakiś 5 min wyskakuje mi informacja że jednego pliku brakuje.po włożeniu płyty od xp prof (ja mam zainstalowany home) po chwili wczytywania wyskakuje błąd że nie znalazł jakiegoś pliku na dysku cd.chciałem to zrobić poprzez naciśniecie naprawy systemu ale przez ten komunikat o błędzie nie mogę dojść do opcji napraw.moje pytanie to czy dyskietka ratunkowa coś pomoże bo taka opcje mogę wybrać przed tym błędem i przy okazji gdzie w ogóle można znaleźć taka opcje żeby było można utworzyć ta dyskietkę ratunkowa? Najwyżej u kolegi bym ja utworzyl.cóż format za bardzo nie wchodzi w grę bo znajdują się na dysku pliki na których mi zależy a nie mam jak tego zgrac :(
pozdrawiam

Last post


Post Re: [xp] brak jednego pliku w systemie. 6 May 2012, o 01:24

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Najszybciej - nie baw się w DOS-y i dyskietki, tylko nagraj i uruchom sobie jakiegoś Linuksa LiveCD, by zgrać te ważne dane.


Post Re: [xp] brak jednego pliku w systemie. 6 May 2012, o 01:50

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
tylko właśnie w tym problem że żaden z moich znajomych nie korzysta z linuksa:(


Post Re: [xp] brak jednego pliku w systemie. 6 May 2012, o 01:54

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
co za problem u kogoś ściągnąć, wypalić na płytę/pendrive i odpalić? :roll: Nie trzeba mieć linuxa do tego.
http://unetbootin.sourceforge.net/ Tyle w temacie instalacji na pendrive. A co do distro jakiego użyć to akurat sam nie wiem, szukałem kiedyś jakiegoś lekkiego co ma podstawowe programy do zgrania danych ale po 3 które mi nie podpasowały porzuciłem i wgrałem po prostu Ubuntu którego obraz miałem na dysku :P


Post Re: [xp] brak jednego pliku w systemie. 18 Aug 2012, o 15:21

Male - 40%  Posts/Topics109/71  Reputation point 188 
Offline  Profile  WWW 
Java Opera
Musisz włożyć tą samą płytkę z windowsem, z której instalowałeś. Wkładałeś płytę Professionala, a masz Homa to nie dziw się, że Ci nie znajduje jakiegoś pliku. W najgorszym wypadku format dysków. Tryb awaryjny nie działa, tak?


Post Re: [xp] brak jednego pliku w systemie. 18 Aug 2012, o 23:09

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
ale odkop.teraz to już od bardzo dawna nie aktualny temat. :/ temat można zamknąć.


Post Re: [xp] brak jednego pliku w systemie. 19 Aug 2012, o 15:02

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
t712 wrote:
W najgorszym wypadku format dysków.

Po co format? Brakuje pliku w systemie, czyli wystarczy przeprowadzić naprawę systemu. Pliki samego systemu wgrają się od nowa i tyle.

Top

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 6 guests





cron