Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Microsoft dla Edukacji, program DreamSpark (dawniej MSDN AA).

Post Microsoft dla Edukacji, program DreamSpark (dawniej MSDN AA). 7 Feb 2015, o 20:50

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Uczniowie i studenci od lat cieszą się darmowym dla nich dostępem do oprogramowania Microsoftu, m.in. Windowsa. Właśnie, czy rzeczywiście darmowym? Doczytałem dziś taki punkt, to się dzielę, bo powszechne przekonanie jest chyba inne. :P

Quote:
Sekcja 2, punkt 5. Czy można zainstalować system operacyjny Windows dostępny w ramach DreamSpark Premium na komputerze, na którym dotychczas nie był zainstalowany żaden system operacyjny („Naked PC”)?

Tak, ale tylko w laboratoriach i wyłącznie w celu umożliwienia korzystania z innego oprogramowania dostępnego w DreamSpark Premium w celach badawczych lub edukacyjnych. Jeżeli ten warunek jest spełniony, wówczas można na systemie operacyjnym Windows zainstalować oprogramowanie niepochodzące z DreamSpark Premium również w celach badawczych lub edukacyjnych. Windows licencjonowany w ramach programu DreamSpark Premium nie może być instalowany (czy to na komputerze bez systemu operacyjnego, czy też na komputerze z już zainstalowanym systemem operacyjnym) w innych celach niż badawcze lub edukacyjne.

Natomiast na komputerach prywatnych (studentów i pracowników naukowych) możliwe jest zainstalowanie systemu operacyjnego jako upgrade’u istniejącego systemu – musi być na nim zainstalowana już legalna dowolna poprzednia wersja systemu Windows. Instalowanie systemu operacyjnego na „nagich” komputerach jest niezgodne z licencją.


Źródło: http://www.microsoft.com/education/pl-p ... zelni.aspx

Last post
Reply with quote 


Post Re: Microsoft dla Edukacji, program DreamSpark (dawniej MSDN AA). 7 Feb 2015, o 21:02

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
pawelooss, rozumiem, że masz system z Dreamsparka? ;p
Reply with quote 


Post Re: Microsoft dla Edukacji, program DreamSpark (dawniej MSDN AA). 7 Feb 2015, o 21:20

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Na wszystkich komputerach mam, których używam, mam jeszcze i komercyjną licencję, więc mnie to nie dotyczy.

Ale pamiętam, jak to niektórzy składali kiedyś sobie nowe komputery i: „a łindołsa to se z drimsparka ściągnę”. ;)
Reply with quote 


Post Re: Microsoft dla Edukacji, program DreamSpark (dawniej MSDN AA). 7 Feb 2015, o 21:30

Male - 30%  Posts/Topics73/5  Reputation point 192 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
pawelooss wrote:
„a łindołsa to se z drimsparka ściągnę”

... i 99% społeczeństwa nadal myśli, że to legalne ;) Szkoda, że nie mówi się o tym na wstępie, lub nie jest to napisane wielkimi, czerwonymi literami przed pobraniem :D
Microsoft != darmowe oprogramowanie
Reply with quote 


Post Re: Microsoft dla Edukacji, program DreamSpark (dawniej MSDN AA). 7 Feb 2015, o 22:05

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
pawelooss, a to dotyczy tej samej wersji systemu? Bo mam wgranego 8.1 na PC ale pierwotnie była tam oryginalna 7. To zgodnie z licencją czy nie?

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 8 lutego 2015, o 01:51 ]
Nie wiem, chyba tak. Ale może też tylko wtedy, gdy korzystałeś z opcji aktualizacji, a nie wgrywania na czysto.
Reply with quote 


Post Re: Microsoft dla Edukacji, program DreamSpark (dawniej MSDN AA). 8 Feb 2015, o 14:41

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
Powiedzcie mi najpierw kto to sprawdzi. :)
Reply with quote 


Post Re: Microsoft dla Edukacji, program DreamSpark (dawniej MSDN AA). 8 Feb 2015, o 17:49

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Android Chrome
Nikt. :p Rozważamy czysto teoretycznie. ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests