Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu.

Post Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 12 Aug 2011, o 16:59

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
Witam.

Mam bardzo poważny problem z internetem. Internet pojawia się "jak wiatr zawieje" - czyli dłużej go nie ma, niż jest. Problem zaczął się jakoś w lipcu. Przyjeżdżał do mnie serwisant mojego isp - u niego wszystko cały czas działało. Pożyczyłem od kolegi laptopa i tam też wszystko normalnie działa. Komputer poszedł do znajomego na badanie. Tam był podłączony do neo i też wszystko normalnie działało. Wymieniłem profilaktycznie kartę sieciową, podpiąłem i działa. Niestety po godzinie znowu byłem odcięty od internetu. Wymieniono mi wtyczkę rj45, ale bez rezultatu. Kupiłem router i bez zmian. Teraz mam internet raz na jakiś czas. Czego to może być wina? Powiem szczerze że mam już tego dość. Dodam, że internet mam po kablu - bezpośrednio podłączony do komputera.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 12 Aug 2011, o 23:13

Male - 60%  Posts/Topics223/16  Reputation point 457 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Zobaczy czy kabel nie jest nigdzie przerwany.
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 07:21

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
Nie. Kabel jest ok. Mam też połączenie, pobiera pakiety ale internetu nie ma.
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 10:42

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Co to za problem sprawdzić na innym systemie?
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 10:57

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
Wcześniej miałem xp i ubuntu 10.04 i problem był ten sam.
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 10:58

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
No to odpowiedź chyba nasuwa się sama, że to przez sprzęt?
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 11:10

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
No ale skoro neo normalnie działa?
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 11:13

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
W jaki sposób podłączasz neo, a w jaki tego neta co teraz?
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 11:16

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
neo idzie przez modem i router. Ten mój od samego początku miałem podłączony bezpośrednio do jednostki.

Moim zdaniem komputer gubi dns.
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 11:18

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Nie ma takiej opcji jak "gubi dns". Może sam dns jest po prostu niesprawny. Rozwiązanie: ustaw sobie dnsy neostrady, z których też korzystałem do niedawna.
Reply with quote 


Post Re: Ciągle braki internetu. Sprawa oprogramowania czy sprzętu. 13 Aug 2011, o 19:25

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
Ustawiłem sobie openDNS już wcześniej ale żadnego skutku to nie daje. Wczoraj przykładowo miałem internet aż 4 godziny, potem nagle znikł, i nie mam go aż do dziś.

[ Dodano: 13 sie 2011, o 11:39 ]
A czy może to być spowodowane prędkością internetu? Bo w umowie mam 1MB/s, a rzeczywista prędkośc jest kilka razy większa. Raz pobiera jak 2MB/s, a raz jak 6MB/s

[ Dodano: 13 sie 2011, o 19:25 ]
Yeah.

Mam internet, ale nie wiem na jak długo.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 8 guests





cron