Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Znacie jakiś program do katalogowania zdjęć z zaawansowanym tagowaniem?

Post Znacie jakiś program do katalogowania zdjęć z zaawansowanym tagowaniem? 13 Mar 2010, o 18:23

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Szukam programu do katalogowania zdjęć, który będzie oferował takie funkcje:
- przeszuka tylko wskazane przeze mnie katalogi,
- pozwoli dodać tagi (keywords) do każdego zdjęcia i zapisze je w strukturze danych plików, np. w postaci komentarzy EXIF, czy podobnego rozwiązania,
- pozwoli np. zaznaczyć kilka fotek z danego dnia i dodać tag (keyword) Berlin, nie kasując innych tagów zapisanych już w danym pliku,
- stworzy miniaturki ze wszystkich zdjęć, najlepiej w postaci 1 pliku bazy danych, który można łatwo zback-upować,
- nagra płyty DVD z tymi zdjęciami, lecz ich miniaturki pozostawi na dysku (ewentualnie kopię miniaturek z danymi zdjęciami nagra też na tą płytę),
- w katalogu głównym programu pokaże wszystkie zrobione zdjęcia w postaci miniaturek, pozwalając na filtrowanie ich wg roku (daty) i wpisanych tagów,
- po wskazaniu danego zdjęcia pokaże, że znajduje się ono na płycie nr #6.

Miło byłoby, gdyby program był w języku polskim. Oczywiście przy takich wymaganiach dopuszczam możliwość zakupu, nie stawiam wyłącznie na darmowe rozwiązania.

Znalazłem już ciekawy temat (http://canon-board.info/showthread.php?t=5009), ale jest on już bardzo stary i myślę, że przez te kilka lat pojawiły się nowe rozwiązania.

Bardzo proszę o przedstawienie propozycji i pomoc w wyborze takiego programu.


Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam,
pawelooss

Last post
Reply with quote 


Post Re: Znacie jakiś program do katalogowania zdjęć z zaawansowanym tagowaniem? 13 Mar 2010, o 19:08

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
pawelooss, Jest Picassa 3 i ma dużo funkcji jest to program do katalogowania zdjęć aktualnie posiadam ;)
Reply with quote 


Post Re: Znacie jakiś program do katalogowania zdjęć z zaawansowanym tagowaniem? 28 Mar 2010, o 11:31

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
A oprócz wszechobecnej Picassy? :] Zależy mi na tym nadawaniu słów kluczowych i to jest dla mnie najbardziej potrzebne - z nagraniem na płytę czy stworzeniem miniaturek ostatecznie sobie poradzę. :P

[ Dodano: 28 mar 2010, o 11:31 ]
Jakieś propozycje? :D Będzie +50 do reputacji za wskazanie programu spełniającego moje oczekiwania. xD

[ Komentarz dodany przez: IuDeX: 28 marca 2010, o 12:02 ]
Widzę... chwytasz się następnego sposobu - nagroda :D
Reply with quote 


Post Re: Znacie jakiś program do katalogowania zdjęć z zaawansowanym tagowaniem? 28 Mar 2010, o 12:23

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
pawelooss wrote:
- pozwoli dodać tagi (keywords) do każdego zdjęcia i zapisze je w strukturze danych plików, np. w postaci komentarzy EXIF, czy podobnego rozwiązania,

Do tego najlepszym programem z jakim się spotkałem jest osobna aplikacja Image Tagger - strona projektu http://image-tagger.sourceforge.net/

Jeszce jednym przyjaznym bardzo programem do tagowania jest program iTag.

Niestety chyba nie ma żadnego programu, który spełniałby wszystkie Twoje kryteria.
Reply with quote 


Post Re: Znacie jakiś program do katalogowania zdjęć z zaawansowanym tagowaniem? 28 Mar 2010, o 15:10

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
ryba wrote:
Do tego najlepszym programem z jakim się spotkałem jest osobna aplikacja Image Tagger

Jeśli tylko umożliwia wyszukiwanie zdjęć po danych keywords, to taki malutki programik będzie najlepszym rozwiązaniem.

Ale iTag wydaje się przyjaźniejszy i wygodniejszy w obsłudze - chyba taki by mi pasował.

Bądź, co bądź, dziękuję - muszę sprawdzić oba narzędzia. Ale jeśli są jeszcze jakieś propozycje, proszę się nie krępować. ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests