Czarna lista osób nieuczciwych.

Rozmowy o wszystkim i o niczym, humor, ankiety, przywitalnia...

Post by adrian219 » 27 Jul 2010, o 13:47

patryk-88 wrote:Są ludzie i taborety


, lecz zdarzają się też klamki. ;D

Pozdrawiam
adrian219
Image
Image

Moderator: 24.01.2011 - 24.01.2021

Na forum już <uwaga> 12 lat. :)
adrian219 Male
HydePark Mod
 
Offline
 
Telefon: Motorola Moto G
Soft: 4.4.4
Operator: Play
Age: 28
Location: Warszawa

Joined: 25 Mar 2009
Online: 220d 14h 51m 41s
Posts: 3755Topics: 345
Reputation point: 4123
    Windows 7 Opera

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 27 Jul 2010, o 14:09

leon1703-na tego pana radzę uważać na allegro. Kupiłem w licytacji Nokie 6630,. Nie było danych do przelewu więc posłałem mu maila żeby dosłał te dane. I przez 2 tygodnie żadnego kontaktu nie było z jego strony. Nie odpisywał na maile i SMSy, nie odbierał telefonu. Skończyło się niestety na negatywie :/
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows XP Firefox

Post by wasiesto » 27 Jul 2010, o 14:25

allegro to dość szeroki rynek. ja bym proponował skupić się tylko na ludziach z forum
wasiesto Male
Expert
 
Offline
 
Telefon: Note9
Operator: Play
Age: 35

Joined: 23 Sep 2009
Online: 29d 14h 16m 32s
Posts: 1576Topics: 61
Reputation point: 3148
    Windows 7 Firefox

Post by bastard3son » 27 Jul 2010, o 15:04

Jeszcze co do tego 'potwierdzenia' nadania paczki. Nie ma opcji, żeby skan wył tak wyraźny, a poza tym takiego druku nie da się uzupełnić komputerowo, ponieważ drukarka nie odbije danych na kolejne kartki ;]
bastard3son Male
żywa legenda.
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia M4 Aqua
Soft: 5.0 Lollipop
Operator: Play
Age: 33
Location: Warszawa

Joined: 28 Apr 2009
Online: 22d 5h 6m 34s
Posts: 565Topics: 40
Reputation point: 641
    Windows XP Chrome

Post by wasiesto » 27 Jul 2010, o 15:09

bastard3son wrote:a poza tym takiego druku nie da się uzupełnić komputerowo, ponieważ drukarka nie odbije danych na kolejne kartki ;]

da radę drukarką igłową, ale te potwierdzenie to prawdziwy fake...
wasiesto Male
Expert
 
Offline
 
Telefon: Note9
Operator: Play
Age: 35

Joined: 23 Sep 2009
Online: 29d 14h 16m 32s
Posts: 1576Topics: 61
Reputation point: 3148
    Windows 7 Firefox

Post by mlodypl » 27 Jul 2010, o 16:11

nikt nie wysłał mu swojego dysku do naprawy ? bo taka ofertę przedstawia chłopak.
mlodypl Male
30%
 
Offline
 
Telefon: nokia e65,5220
Operator: Orange
Age: 32
Location: Piotrków Trybunalski

Joined: 21 Jun 2010
Online: 4d 9h 48m 24s
Posts: 68Topics: 11
Reputation point: 27
    Windows 7 Firefox

Post by dario_mce » 27 Jul 2010, o 17:52

Może i to mały off, ale wybaczcie:) Od kilku tygodni pracuję w Prokuraturze i uwierzcie mi, że zawiadomień o popełnieniu przestępstwa jest masaaa a szczególnie, jeżeli chodzi o allegro. Wniosek zostaje przyjęty, gdy szkoda jest większą niż 200 zł. Jeżeli byście zgłosili na policji przestępstwo typu wymiana towaru niestety, ale wyjdziecie z niczym, dlaczego? Ponieważ nie jest to żaden handel a więc nie podlega żadnemu prawu i nie ma na to paragrafu w kodeksie postępowania karnego czy w kodeksie postępowania handlowego. Jeżeli chcecie żeby wymiana nabrała, jakiej kol wiek prawnej trzeba by było spisać pomiędzy osobami wymieniającymi się umowę zamiany wzór możemy znaleźć na Internecie w tedy przed wymianą wysyłamy takie pisemko do danej osoby żeby podpisała i odsyła i my podpisujemy, po czym robimy kopię za zgodnością oryginału i po kłopocie w razie, czego możemy pociągnąć daną osobę do odpowiedzialności karno cywilnej z paragrafu 284 KK. Tyle z mojej strony:)
Forum jest jak Google tutaj wszystko znajdziesz :)

dario_mce otrzymał za ten post 10 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+kamilloi.
dario_mce Male
dario_mce
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 5800 xm
Soft: 52.0.007
Operator: Orange
Location: Mysłowice

Joined: 16 Jan 2010
Online: 29d 17h 12m 49s
Posts: 494Topics: 149
Reputation point: 372
    Windows Vista Opera

Post by mlodypl » 27 Jul 2010, o 17:57

bardzo cenna uwaga która na pewno uchroni wiele osób przed problemami i niepotrzebnym żalem za swoja własnością ;)
mlodypl Male
30%
 
Offline
 
Telefon: nokia e65,5220
Operator: Orange
Age: 32
Location: Piotrków Trybunalski

Joined: 21 Jun 2010
Online: 4d 9h 48m 24s
Posts: 68Topics: 11
Reputation point: 27
    Windows 7 Firefox

Post by samara » 2 Aug 2010, o 01:32

Odradzam kupowania od Pana tofikom33 na allegro... Kupiłem obudowę kompletną z korpusem itp., a dostałem tylko panel przedni i tylny + klawiatura... Paczkę wysłał tydz. lub dwa tyg. po moim zamówieniu (priorytet za pobraniem)... Kiedy już paczka przyszła po długim czasie nie była kompletna... Pisałem e-maile, że dostałem tylko to i to, a on do mnie, że korpus jest z tylnym panelem przyczepiony żeby było lepiej składać (o co kaman :?:) ... Uśmiałem się jak to przeczytałem... Pisałem często e-maile to praktycznie brak odezwu, a jak napisałem o negatywie to już wiedział jak odpisać... Czekałem ponad dwa tyg. na 'rozwiązanie sprawy'... Myślałem, że jakoś to ugadamy no ale było inaczej... Skończyło się na negatywie dla niego...

Takich ludzi powinni od razu jakoś 'banować' no ale wiem, że to nie możliwe jest...
Image Image Image
samara Male
CT Warszawa
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia Z1 C6903
Soft: JB 4.3
Operator: Orange
Age: 35

Joined: 27 Apr 2009
Online: 89d 8h 18m 58s
Posts: 656Topics: 33
Reputation point: 810
    Windows Vista Firefox

Post by walkmanowiec » 4 Aug 2010, o 14:29

A więc, na początku to przepraszam za tak długie nieustosunkowywanie się do zaistniałej sytuacji, ale są wakacje i jedyny dostęp do internetu jaki posiadałem to telefon komórkowy i mobilne gadu gadu, ale do rzeczy.
Widzę, że padły tutaj w stosunku do mnie oskarżenia, tak więc postanowiłem opisać całą sytuację tak jak było.
Do rzeczy:
Umówiłem się z użytkownikiem na wymianę telefonów, mieliśmy je wysłać sobie bodajże dnia następnego.
Jako, że przebywałem akurat na wakacjach w Warszawie to poszedłem na tamtejszą pocztę i wysłałem paczkę na adres, który został mi podany. Jednak kiedy miałem robić już skan potwierdzenia okazało się, że po prostu je zgubiłem. Pomyślałem, że w takim wypadku jeśli się przyznam, iż nie mam potwierdzenia to użytkownik po prostu zgarnie moją paczkę a swojej nie wyśle a ja nie będę nawet miał podstaw, aby cokolwiek z tym zrobić. Postanowiłem więc wypełnić blankiet na komputerze no i wysłałem to potwierdzenie na maila tej osoby. Owszem, przyznaję, sfabrykowałem to potwierdzenie jednak nie była to próba wyłudzenia a po prostu bałem się o swój własny telefon. Użytkownik ten twierdził, że nie otrzymał paczki, tak więc po powrocie z Warszawy do domu zobaczyłem u mnie w drzwiach awizo. Kiedy poszedłem je odebrać okazało się, że to telefon do mnie wrócił. Później sam użytkownik stwierdził, że paczka mogła nie dojść z powodu nieścisłośći w bodajże numerze bloku czy tam mieszkania. Mieliśmy umówić się na wymianę poprzez allegro, jednak z powodu braku internetu nie miałem takiej możliwości. Z wymiany owszem,. Zrezygnowałem, ale po tym jak użytkownik zaczął do mnie wydzwaniać akurat wtedy kiedy byłem bardzo zajęty. Dostałem później wiadomość, że „lecę w ch*ja”, no przepraszam bardzo ale chyba nie muszę być pod telefonem 24h na dobę, prawda?
Nie chciałem nikogo oszukać a jedynym moim błędem do którego przyznaje się jest owe potwierdzenie nadania, aczkolwiek naprawdę nie chciałem stracić swojego telefonu.
Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

Aaaa i jeszcze chciałbym dodać, aby inni użytkownicy forum powstrzymali się co do komentarzy na temat mojej uczciwości. Przewinęła się tutaj też sprawa dysków twardych. Więc wyjaśniam, czy gdybym chciał wyłudzić od kogoś dysk twardy nie szukałbym po prostu kogoś na jakimś forum komputerowym? Ludzie no ogarnijcie się. Wszędzie doszukujecie się przekrętu. Po prostu mam umiejętności, wiedzę i sprzęt potrzebny do naprawy dysków twardych i odzyskiwania danych i chciałem tylko pomóc. Mimo wszystko przepraszam użytkownika, z którym miałem dokonać transakcji. Mój błąd.
Jednak mimo utraty reputacji na forum nie zamierzam przestawać pomagać ludziom, którzy mają problemy ze swoimi telefonami.

walkmanowiec otrzymał za ten post 13 punkty reputacji od 2 użytkowników:
+adamke, Agentix.
walkmanowiec Male
HDD Expert
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N95 8GB
Soft: v.35 HACK
Operator: Plus
Location: Koronowo

Joined: 27 Jan 2010
Online: 17d 10h 7m 4s
Posts: 622Topics: 66
Reputation point: 326
    Windows XP Firefox

Post by Kiciock » 4 Aug 2010, o 17:05

walkmanowiec, A ile Ty masz lat, że nie potrafisz się przyznać? 10? Sprzedawałem złoto na allegro z pewnej gry i wyobraź sobie, że 8 letni dzieciak poprosił mnie, żebym mu sprzedał poza allegro. Ja zakończyłem aukcję, ale okazało się, że zrobił błąd i pieniążki wróciły na jego adres. To głupie 20zł, ale On pisał do mnie na gg, na maila, od wujka na allegro pisał do mnie, żebym mu jeszcze raz podał dane do przelewu gdzie ja to już dawno olałem. Jednak są jeszcze uczciwi ludzie. Wracając do tematu, Twoje zachowanie było szczeniackie i w tą bajeczkę nie wierzę ani troszkę. Podrabianie... phi...
Motorola T2288>Motorola T191>Siemens AX72> Siemens C60>Alcatel OT535> Plusfon 401i>Nokia 5220XM>LG KU990 Viewty>Alcatel OT535> Nokia 5230 Navi> Nokia 3110c>5800XM>E50>Galaxy S2
Pomogłem? Kliknij Image
Kiciock Male
Jestę Kotę.
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Galaxy S2
Soft: 4.1.2
Operator: Play
Age: 32
Location: Świdnica

Joined: 29 Jan 2010
Online: 17d 13h 15m 51s
Posts: 631Topics: 42
Reputation point: 430
    Windows 7 Firefox

Post by walkmanowiec » 4 Aug 2010, o 18:32

Chris91 wrote:A ile Ty masz lat

17

Chris91 wrote:Twoje zachowanie było szczeniackie

Zgadza się, ale gdybym wierzył tak bardzo w uczciwość ludzką to mimo młodego wieku pewnie wylądowałbym już dawno pod mostem.

Chris91 wrote:w tą bajeczkę nie wierzę ani troszkę.

Nie musisz wierzyć w nic co napiszę, ale bajeczką też nie musisz tego nazywać.

Mimo wszystko potrafię przyznać się do błędu jeśli postąpię źle, co już uczyniłem.

PS. Dalsze dywagacje na ten temat mogą być śledzone przeze mnie z dosyć dużymi odstępami czasowymi, gdyż znowu wyjeżdżam i nie będę miał dostępu do internetu.
walkmanowiec Male
HDD Expert
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N95 8GB
Soft: v.35 HACK
Operator: Plus
Location: Koronowo

Joined: 27 Jan 2010
Online: 17d 10h 7m 4s
Posts: 622Topics: 66
Reputation point: 326
    Windows XP Firefox

Post by samara » 4 Aug 2010, o 18:39

Co zrobił to zrobił ale publicznie przyznał się do winy co niektórzy by nawet tego wogóle nie zrobili, zabrakło by im odwagi...
To co powiedziałem wcześniej na Twój temat to oczywiście cofam bo szanuję osoby, które potrafią się przyznać... :)
Image Image Image
samara Male
CT Warszawa
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia Z1 C6903
Soft: JB 4.3
Operator: Orange
Age: 35

Joined: 27 Apr 2009
Online: 89d 8h 18m 58s
Posts: 656Topics: 33
Reputation point: 810
    Windows XP Firefox

Post by mlodypl » 16 Aug 2010, o 18:38

Umowa sprzedaży:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content


Umowa zamiany:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content


Sądzę, że wielu osobom się to przyda. ;)
mlodypl Male
30%
 
Offline
 
Telefon: nokia e65,5220
Operator: Orange
Age: 32
Location: Piotrków Trybunalski

Joined: 21 Jun 2010
Online: 4d 9h 48m 24s
Posts: 68Topics: 11
Reputation point: 27
    Windows 7 Firefox

Post by Qubi » 25 Sep 2011, o 12:33

mógł by ktos odświeżyć linki? może przydadzą mi sie. :) w przyszłości, jako zabezpieczenie, aby nie zostac oszukanym.
Xperia Z
Qubi Male
Hejterę sie zmieniłę
Friend
 
Offline
 
Telefon: Xperia Z
Soft: 5.0.2
Operator: Orange
Age: 27
Location: Mińsk Maz

Joined: 25 Dec 2010
Online: 24d 1h 19m 36s
Posts: 625Topics: 62
Reputation point: 771
    Windows 7 Chrome

Previous

Return to Off-Topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest