Sam się przekonaj, czy warto czekać na Firefox OS

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by skejter00 » 18 Nov 2012, o 15:19

Firefox OS to mobilny system operacyjny stworzony przez Mozillę. Na rynku ma pojawić się w przyszłym roku, ale już teraz każdy z nas może się przekonać, jak będzie wyglądać. A wygląda trochę jak braciszek Androida.
Aby samemu móc sprawdzić, jak będzie wyglądać i działać Firefox OS należy pobrać zwykłą wtyczkę do przeglądarki. Jedynej słusznej w tym wypadku przeglądarki, czyli do Firefoxa. Wtyczkę znajdziecie tu - są tam wersje na różne systemy operacyjne, czyli zarówno na Windows, jak i na Linuksa czy komputery Mac.

Plik "waży" dość dużo jak na zwykłą wtyczkę, bo aż 66,4 MB. Instalacja przebiega jednak dość szybko. Później trafiamy na stronę, gdzie można uruchomić symulator nowego systemu.




źródło-technologie.gazeta.pl
Po instalacji należy wybrać opcję "Firefox OS Simulator", kliknąć start i już możemy korzystać z Firefox OS. Mobilny OS Mozilli nie jest jeszcze ukończony, więc spodziewajcie się w nim błędów (u mnie np. czasem strona internetowa się otwierała, a czasem nie) i funkcji, które jeszcze nie działają. Jest ich jednak dość niewiele.







Między poszczególnymi ekranami przełączamy się korzystając z kursora myszy i nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. W ten sam sposób uruchamiamy centrum powiadomień, które rozwija się tradycyjnie z góry "ekranu".







Sprawdzić można właściwie większość funkcji - od Ustawień przez wysyłanie SMS-ów (do automatu, z którym można próbować rozmawiać) po instalowanie aplikacji ze sklepu z aplikacjami.






Przełączanie między uruchomionymi programami następuje po kilkusekundowym przytrzymaniu przycisku Start. Aplikacje zamykamy z poziomu "karuzeli" (czyli ekranu na którym widać wszystkie uruchomione usługi) przeciągając okno danego programu w górę.





Firefox OS do złudzenia przypomina Androida. Czy to dobrze, czy źle - wyjdzie w praktyce. Z punktu widzenia użytkownika najważniejsze jest jednak to, czy, w jakiej cenie i jakie urządzenia można będzie kupić z tym OS-em. Mozilla zapewnia, że prowadzi rozmowy z operatorami, którzy już teraz są zainteresowani.

A Wy bylibyście zainteresowani kupnem urządzenia z Firefox OS?

źródło:technologie.gazeta.pl
Link do wtyczki:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
Last edited by skejter00 on 18 Nov 2012, o 16:10, edited 2 times in total.
skejter00 Male
70%
 
Offline
 
Telefon:
Operator: ----------
Age: 107

Joined: 18 Aug 2012
Online: 11d 17h 22m
Posts: 266Topics: 64
Reputation point: 174
    Windows 8 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by HitFan » 18 Nov 2012, o 15:22

Skejter100 wrote:Wtyczkę znajdziecie tu

Gdzie, bo ja nie widzę. Jak kopiujesz, to kopiuj do porządku z linkami...
Google Pixel 7 | PC: AMD Ryzen™ 5 5600 6x3,5GHz, 32GB DDR4 RAM, PowerColor Radeon RX 6800 XT Red Dragon OC 16GB GDDR6, SSD 2TB
Patche mojego autorstwa: [5310XM] S40 Belle | [6300] S40 Belle | [5300XM] Anna OS | [5300XM] 6th ed | [6300] 6th Edition Image Image
Zapraszam na mojego bloga o modelach rajdowych RajdowaKolekcja.pl | Podobają Ci się moje patche, uploady? Pomogłem? Kliknij Image na zachętę ; )
| 3100 > 5140i > 5310XM > N70 > E65 > E66 > C5-00 > Xperia S > Galaxy SIII > Redmi Note 4X > Redmi Note 8T > Pixel 4a (5G) > Pixel 7
HitFan Male
www.RajdowaKolekcja.pl
Expert Mod

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Google Pixel 7
Soft: Android 14
Operator: Orange
Age: 28
Location: Bytom

Joined: 3 Aug 2009
Online: 130d 15h 25m 48s
Posts: 6343Topics: 292
Reputation point: 4821
    Symbian Opera

Post by dioxis » 19 Nov 2012, o 00:13

Mozilla udostępniła wtyczkę do Firefoksa, dzięki której można się przekonać, jak działa opracowywany przez nią mobilny system operacyjny Firefox OS. Wypróbujcie go i oceńcie.

We wrześniu napisałem tekst, w którym przedstawiłem szereg dostępnych na tamtą chwilę informacji o opracowywanym przez Mozillę mobilnym systemie operacyjnym Firefox OS. Dzisiaj z przyjemnością mogę wam donieść, że Mozilla udostępniła wtyczkę "Firefox OS Simulator" (wersja 0.7) do swojej przeglądarki, dzięki której sami możecie się przekonać, jak faktycznie działa jej nowy produkt.

Aby ją pobrać udajcie się na tę stronę i wybierzcie wersję odpowiednią dla waszego systemu operacyjnego. Musicie się jednak nieco uzbroić w cierpliwość, gdyż dodatek waży aż 66 MB.

Po zezwoleniu na zainstalowanie dodatek znajdziemy klikając w Firefoksie w "Narzędzia", a następnie z rozwijanego menu "Dla twórców witryn" wybierając "Firefox OS Simulator". Gdy to zrobimy, zostaniemy przekierowani na stronę, na której musimy kliknąć w przycisk "Stopped".

Wówczas pojawi się okno prezentujące w pełnej krasie system Mozilli (obecnie w wersji 1.0.0), po którym możemy się poruszać za pomocą myszki.

Image
źródło: http://www.pcworld.pl
Image
dioxis Male
50%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SGS2
Soft: 4.1.2 stock
Operator: Orange
Age: 31

Joined: 9 May 2010
Online: 16d 14h 11m 3s
Posts: 170Topics: 12
Reputation point: 235
    Windows 7 Chrome

Post by Wodnik Szuwarek » 19 Nov 2012, o 01:35

Jak na razie to bardzo słabe.
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 8 Firefox

Post by matishl » 19 Nov 2012, o 19:24

Słabe, ale może rozbudują go. Chociaż wątpię, żeby to przebiło Androida...
Nokia 3410 >> Nokia 6030 >> Nokia 6300 >> Nokia E52 Black Alu Navi/Nokia 3110c >> Samsung Avila>> Samsung Galaxy Trend Plus

Jeśli pomogłem kliknij Image
matishl Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung Galaxy Trend Plus
Soft: S7580XXUBNA2 - 4.2.2 Stock
Operator: Play
Age: 26
Location: Wrocław

Joined: 30 Jun 2011
Online: 6d 14h 5m 32s
Posts: 525Topics: 45
Reputation point: 100
    Windows XP Firefox


Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests