Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 44 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Wasz stosunek do piractwa komputerowego

Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 24 Jan 2010, o 18:16

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ja mam legalne Nero 5 i Netia Bezpieczny internet :D <dumny>

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 24 Jan 2010, o 19:03

Male - 60%  Posts/Topics224/15  Reputation point 760 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
a co jest teraz legalne!
jakby ceny były mniejsze to napewno zwiększyło się chęć kupna, a pozatym niepełnoletni nie mają zarobków a lepiej składać na telefon, wieże, czy inne rzeczy niż kupować orginalne płyty z np: filmami niż ściągnąć z neta za darmo

a ja legalne nero 7 i windowsa ;P
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 11:41

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
a co jest teraz legalne!
jakby ceny były mniejsze to napewno zwiększyło się chęć kupna, a pozatym niepełnoletni nie mają zarobków a lepiej składać na telefon, wieże, czy inne rzeczy niż kupować orginalne płyty z np: filmami niż ściągnąć z neta za darmo

Ale masz dziwny tok myslenia. Wszyscy sciagaja to jest to legalne ? Nie. Wszyscy zaczna zabijac to tez uznasz, ze jak robia to wszyscy to tez mozna ? To, ze cos jest drogie to nie znaczy, ze to nie musisz miec. Nie masz kasy na nowego Mercedesa S Class to go ukradniesz ? Przeciez jakby kosztowal 10 razy mniej to by Cie bylo stac i bys nie musial krasc.

Jestem przeciwnikiem piractwa. Do tego posiadam oryginalne oprogramowanie, gry, filmy czy muzyke. Dlaczego ? Uwazam, ze to jest czyjas praca a w zyciu juz nauczyczylem sie doceniac prace drugiego czlowieka i po prostu uwazam, ze nie mozna ich oszukiwac. A to, ze sa bogatsi od Nas to nie ma tutaj nic do rzeczy.
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 12:14

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Taa jak cię stać to sobie możesz pozwolić na oryginały, a jak ktoś na chleb i smalec nie ma to musi sobie jakoś radzić, co? Mi to zwisa, jak mi policja zrobi wjazd na chatę to wtedy będę myślał. Piractwo, jakby chcieli to by mogli za to ścigać i ładować do więzienia, ale wtedy by im zabrakło miejsca na takich "przestępców". Dla mnie piractwo nie istnieje, no dobra jak ktoś zasysa filmy, gry, muzę z neta i je potem sprzedaje no to już można by coś mruczeć, ale ściąganie dla siebie to dla mnie żadne piractwo. ;]
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 12:18

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Taa jak cię stać to sobie możesz pozwolić na oryginały, a jak ktoś na chleb i smalec nie ma to musi sobie jakoś radzić, co?

Musi sobie radzic, ale czy to znaczy, że moze krasc ? Nie.
To samo jest z piractwem. Nie stac Cie na gre ? To nie graj, poczytaj ksiazke wypozyczona z biblioteki i rownie przyjemnie spedzisz czas.
Piractwo, jakby chcieli to by mogli za to ścigać i ładować do więzienia, ale wtedy by im zabrakło miejsca na takich "przestępców".

W tej chwili w Polsce nie ma zbyt duzych mozliwosci scigania piractwa. Jedyna mozliwosc wykrycia to znalezenie piratow w czasie przeszukania w innej sprawie.
Dla mnie piractwo nie istnieje

Nie istenieje bo wszyscy sciagaja ?

I uwaga ! Piractwo ISTNIEJE ! I jest to najzwyczajeszy w swiecie problem spoleczny. Taki sam jak prostytuacja czy bezrobocie. I niestety my Polacy jeszcze nie dojrzalismy chyba do tego zeby z tym walczyc.
Last edited by ryba on 26 Jan 2010, o 12:20, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 12:38

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Jaki ja mam stosunek do nielegalnych plików część userów wie. :)

Nie ściągam z siecii nielegalnych plików muzycznych - Wykupiłem sobie abonament w iTunes i kupuje albumy/pojedyńcze utwory. W razie co jest też coś takiego jak nagrywanie audycji radiowych lub mp3.wp.pl :)

Gier i filmów nie zasysam bo:
1) Net mi muli
2) Boję się że ktoś wpadnie xD

Wielu może zdziwić ale mam dużo legalnych rzeczy na kompie. Nie cały czas byłem święty. Od około roku jestem w pełni legalny. Rok temu spaliłem wszystkie nielegalne płyty.

Teraz korzystam głównie z plików na licencji Freeware/Shareware lub DEMO :E

Oczywiście mam legalnego XP :D
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 12:41

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows 7 Internet Explorer 8
ryba wrote:
W tej chwili w Polsce nie ma zbyt duzych mozliwosci scigania piractwa.


wystarczy że by ktoś to przeczytał co tu piszemy i z tego co się przyznał ściągną IP i sprawdzili by w bazie naszego dostawcy internetowego na jakie strony wchodziliśny i by go miał. Tylko na szczęście prawo nie pozwala policji bez nakazu sprawdzać naszych danych i dokonać rewizji
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 12:54

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Gązo5 wrote:
wystarczy że by ktoś to przeczytał co tu piszemy i z tego co się przyznał ściągną IP i sprawdzili by w bazie naszego dostawcy internetowego na jakie strony wchodziliśny i by go miał. Tylko na szczęście prawo nie pozwala policji bez nakazu sprawdzać naszych danych i dokonać rewizji


W ogole osoby majace dynamiczny adres iP sa praktycznie nie do zlokalizowania w Polsce chyba, ze chodzi o powazne przestepstwa internetowe. Jesli chodzi o drobne przestepstwa to firmy takie jak TP bardzo niechetnie udzielaja inf. dot. wlascicielia jak i lokalizacji danego komputera.
adam wrote:
Wielu może zdziwić ale mam dużo legalnych rzeczy na kompie. Nie cały czas byłem święty. Od około roku jestem w pełni legalny. Rok temu spaliłem wszystkie nielegalne płyty.

Teraz korzystam głównie z plików na licencji Freeware/Shareware lub DEMO

Oczywiście mam legalnego XP

Ja od jakiegos czasu uzywam system Mac OS, na ktory wiekszosc programow i narzedzi jest za darmo a z grami nie mam problemow bo mam PS3, na ktore nie ma piratow.
Last edited by ryba on 26 Jan 2010, o 12:55, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 12:59

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
Ja wam powiem tak. Nie ma chyba takiej osoby ,która by sobie nie przegrała na płytkę np gta 4 od kolegi.
Ale to w Polsce jest też w koncu piractwo :cry:
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 13:04

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
ryba wrote:
a od jakiegos czasu uzywam system Mac OS, na ktory wiekszosc programow i narzedzi jest za darmo a z grami nie mam problemow bo mam PS3, na ktore nie ma piratow.


Ja gdy wcześniej posiadałem Linuxa to wszystko miałem legalne na Linuxie :) Bo wiadomo system open source i programy darmowe. Gier nie miałem bo lipne były.

A co do Filmów i Gier... Ktoś napisał a po co ma kupować by raz obejrzeć/zagrać i później ma to leżeć to lepiej ściągnąć.
A nie można było pomyśleć że jak się kupi to można i potem sprzedać? Ja tak zrobiłem :) I zainkasowałem jakieś 60 zł.

[ Dodano: 26 sty 2010, o 12:04 ]
maciek164 wrote:
gta 4 od kollegi

Ja nie zgrywałem ponieważ:
Nie mam tylu płyt
Nie mam mocnego kompa... nawet na low by mi nie podeszło.
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 13:08

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
maciek164 wrote:
Ja wam powiem tak nie ma chyba takiej osoby nktóra by sobie nie przegrała na płytkę np gta 4 od kollegi

Mam na ps3. nie mialem jak zgrac.
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 17:05

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
ryba wrote:
I uwaga ! Piractwo ISTNIEJE ! I jest to najzwyczajeszy w swiecie problem spoleczny. Taki sam jak prostytuacja czy bezrobocie. I niestety my Polacy jeszcze nie dojrzalismy chyba do tego zeby z tym walczyc.


I raczej nie da się tego zlikwidować , a na pewno nie na te czasu. To tak jak walka w Rosjii z alkoholem.
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 18:05

Male - Friend  Posts/Topics473/17  Reputation point 1117 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Ja pirace tylko pojedyncze piosenki z wrzuty, a jak pobieram jakąś dyskografie to potem kupuje oryginały.
Ew. mogę pobrać jakiś film, którego w sklepie nie dostanę (mam wypożyczalnie niedaleko) (zasysam np. biografię mojego ulubionego zespołu[już miesiąc 40% xD])
Gry mam wszystkie oryginały, a jak mi koledzy pożyczą i bez płyty gierka chodzi... trudno, nie ma wina
Co to tam... programy mam z niezbędnika (nie czytam), freeware, shareware i demo pobieram między innymi z ... pewnej legalnej strony.
Tyle.
Rozumiem, że np. ktoś coś czegoś bardzo potrzebuje, nima w sklepie... (O! to tutaj siebie opisałem! :shy: ) albo kasy brak.
Windę mam piraconą, (wytłumaczenie jakieś chcecie?) pół roku zbierania kasy, na płytkę którą się góra 2 razy użyje...
NIE JESTEM Z TYCH, KTÓRZY NAGRYWAJĄ (TO CO NAPIRACĄ NA) PŁYTKI JEDYNIE SOBIE NAGRAŁEM JEDNĄ PŁYTĘ, BO CHCIAŁEM NA BUMBOXIE POSŁUCHAĆ xD
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 18:56

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Oryginalne:
CoD2
CoD4
Xpand Rally
Bad Day LA
Pes 6
Rally Championship extreme (20zl)
masa jakichs filmow xD

(jeszcze pare gier, ale jakos daleko do półki xD)
Reply with quote 


Post Re: Wasz stosunek do piractwa komputerowego 26 Jan 2010, o 18:58

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ja jeszcze dodam masę płyt z gazet

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 44 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests