Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 3 of 10 [ 145 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Next
Print view
Write comments Post new topic


Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy.

Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 2 Nov 2010, o 14:33

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam.
Wpadł mi w ręce ostatnio telefon Nokia 2730c. Telefon jest z Austrii, zakupiony w tamtejszym salonie Orange. Do telefonu też mam zamiar używać karty Orange. Postanowiłem wgrać samemu polski soft. Odpaliłem NSS, zmieniłem w nim PC (użyłem takiego 0591380 rm-578 euro-ea orange pl black). Wszystko przebiegło pomyślnie. Włączyłem NSU i wyskoczył komunikat, iż w celu dokonania aktualizacji, trzeba włożyć kartę SIM. Ale jak wkładam kartę SIM to przy próbie włączenia telefonu wyskakuje jakiś komunikat po niemiecku, który mówi o ograniczonych możliwościach telefonu i trzeba wpisać kod zabezpieczający. Wyczytałem, że na podstawie numeru IMEI mogę ten kod wygenerować. Tutaj moje pytanie: Czy programy Phoenix lub JAF, które również mogą mi pomóc wymagają karty SIM w telefonie, czy mam się skupić najpierw na odblokowaniu tego telefonu. I czy ten kod zabezpieczający to jest coś w rodzaju SimLocka? Bo w sumie telefon jest z salonu Orange (Austria), a moja karta to też Orange (polska oczywiście).

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 2 Nov 2010, o 14:46

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
b4ry wrote:
I czy ten kod zabezpieczający to jest coś w rodzaju SimLocka?

b4ry wrote:
ograniczonych możliwościach telefonu

Dokładnie to.

b4ry wrote:
Bo w sumie telefon jest z salonu Orange (Austria), a moja karta to też Orange (polska oczywiście).

Nieważne, to zupełnie inne sieci wg numeracji.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 2 Nov 2010, o 14:51

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
To mam rozumieć, że w chwili obecnej trzeba ściągnąć SimLocka. PC jest zmieniony na polski, więc NSU bez problemu zaktualizuje mi soft na polski ??
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 2 Nov 2010, o 15:02

Male - 60%  Posts/Topics211/15  Reputation point 87 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
b4ry wrote:
To mam rozumieć, że w chwili obecnej trzeba ściągnąć SimLocka. PC jest zmieniony na polski, więc NSU bez problemu zaktualizuje mi soft na polski ??

tak zmieni na jezyk polski, ja ostatnio to robilem z nokia E52 z wloskiego Winda i teraz Ciesze sie polskim jezykiem
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 2 Nov 2010, o 16:55

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
jeśli nie masz karty SIM ani turbosima albo karty testowej to wgraj phoenixem lub jafem, one nie wymagają do flashu karty sim
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 20 Nov 2010, o 15:24

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mam chyba dość poważny problem z nokia 2730 classic. Podczas wgrywania języka polskiego Phoenixem co jakiś czas wyskakiwał błąd. Postępowałem według instrukcji: Odłączyć kabel usb, wyjąc baterię, podłączyć kabel włożyć baterię włączyć telefon. Po kilku razach Pheonix się zawiesił i musiałem przerwać wgrywanie. Teraz telefon nie che się uruchomić, pojawia się tylko napis nokia a Phoenix mi go nie wykrywa. W jaki sposób mogę teraz naprawić telefon?

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 20 listopada 2010, o 14:58 ]
Możesz jedynie próbować do skutku: http://nokiahacking.pl/faq-tu-znajduja-sie-odpowiedzi-na-twoje-pytania-vt11.htm#dz02pkt06.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 3 Dec 2010, o 19:08

Male - 20%  Posts/Topics31/4  Reputation point -1 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
A jeśli chcę wgrać TEN patch, tylko żeby podmienić język, a ikonki i patch zostawić w spokoju, to dało by się to zrobić? I, tak uprzedzam, pytania: przepatrzyłem FAQ, wszystkie posty w tym temacie i jeśli czegoś nie zauważyłem to stawiam piwo (realne xD )
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 3 Dec 2010, o 21:38

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Swiezak wrote:
I, tak uprzedzam, pytania: przepatrzyłem FAQ, wszystkie posty w tym temacie i jeśli czegoś nie zauważyłem to stawiam piwo (realne xD )

Niestety wszystkich forumowiczów muszę zawieść - przeszukałeś wszystko dokładnie. ;P

Jeśli chodzi o te patche z Indii, to trzeba niestety zabrać się do ich edycji (trochę bardziej zaawansowana bajka) i spolszczyć go m.in. wg: http://nokiahacking.pl/spolszczenie-zagranicznych-patchy-np-rosyjskich-ppm-i-vt1977.htm.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 8 Dec 2010, o 16:39

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam ; ) Potrzebuje PL PC dla Noki 2690 !
z gory wielkie dzieki!
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 28 Dec 2010, o 11:08

Male - User  Posts/Topics9/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
siemka to znowu ja wiem ,że to wam się już nudzi ale proszę jeszcze o pomoc jeżeli ktoś by mi podał Product Kode na mój tel bo nie mogę znaleźć i jakiś filmik obsługi NSS
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 8 Feb 2011, o 19:57

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Pnowie wgrywalewm softa do 6700 classic i mam problem w Pfenixie pisze mi waiting for communication response i odlicza od 25 w dol potem blad wywala jakis
co robic
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 8 Feb 2011, o 20:01

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
wrzuć log to będziemy wiedzieć coś więcej i najlepiej screena tego błędu
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 8 Feb 2011, o 23:19

Male - Friend  Posts/Topics1111/56  Reputation point 688 
Offline  Profile  WWW   
Java Opera
uwalony fon. Wgraj soft na dead usb
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 27 Jun 2011, o 01:05

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Pomóżcie, NSS nie widzi mojej E63, co zrobić?
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie języka polskiego do telefonu zza granicy. 27 Jun 2011, o 02:39

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Java Opera
Karu, zainstaluj sterowniki od kabla i spróbuj od nowa,albo zrób Pheonixem.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Next
Page 3 of 10 [ 145 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests





cron