Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 45 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF).

Post Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 17 Aug 2009, o 11:40

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
W tym artykule przedstawiam opis wgrywania oprogramowania do działającego telefonu, jedynie za pomocą kabelka USB i programu Just Another Flasher.


Możesz obejrzeć sobie również film ukazujący proces flashowania telefonu.




Ściągnij i zainstaluj program JAF oraz paczki z odpowiednim oprogramowaniem, a następnie postępuj wg poniższych wskazówek.

1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB i wybierz Tryb Nokia (ang. Nokia Mode) lub Tryb PC Suite (albo inny kompatybilny, zwykle pierwszy z listy).


2. Następnie uruchom program JAF (najprawdopodobniej przez jakiś box emulator - zależy od wersji).
Code:
Please Login or Register, to see this Content



3. W otwartym oknie programu JAF przejdź na zakładkę BB5, a następnie:

1) Zaznacz opcję USE INI. W polu Status and Results powinny pojawić się następujące zapisy:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


2) Wybierz z listy żądany Product Code.

3) Teraz możesz wybrać rodzaj flashowania. Przedstawię to za pomocą nazewnictwa trybów z Phoeniksa.

  • Restore User Product - Jeżeli nie chcesz utracić danych z pamięci telefonu, to kliknij po prostu na FLASH. Jeśli wyświetli się pytanie, czy na pewno chcesz flashować, kliknij na Tak.

    Image

  • Refurbish - Jeżeli chcesz permanentnie wyczyścić pamięć telefonu, zaznacz Factory Set, a następnie kliknij na FLASH. Jeśli wyświetli się pytanie, czy na pewno chcesz flashować, kliknij na Tak.

    Image

4. Proces flashowania potrwa około 4 - 7 minut. W tym czasie najlepiej nie rób nic na komputerze, a przede wszystkim nie dotykaj kabla.


5. Pod koniec flashowania telefon przełączy się w Test Mode, w którym program sprawdzi działanie nadajnika GSM. Spowoduje pojawienie się tego napisu na wyświetlaczu telefonu. Po zakończonym flashowaniu telefon uruchomi się ponownie.



Uwaga! Jeśli telefon się nie uruchomi, trzeba będzie wykonać dead flashing.

W przypadku innych problemów z JAF-em, zajrzyj do poniższego artykułu.
Code:
Please Login or Register, to see this Content



Życzę udanego flashowania! :)
Autor: Pawelooss

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 12 Sep 2009, o 19:09

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Uwaga! Jeśli telefon się nie uruchomi, trzeba będzie wykonać dead flashing.

Duże ryzyko??

A refurbish nadpisuje content??
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 12 Sep 2009, o 19:10

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Filip wrote:
Duże ryzyko??

Takie samo, jak przy Phoeniksie.

Filip wrote:
A refurbish nadpisuje content??

Factory Set - tak.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 12 Oct 2009, o 10:12

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
a jak zrobic dead usb na noki 6300 bo na phoenixie wywala mi blad w polowie takiej operacji ?
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 12 Oct 2009, o 12:48

Male - 60%  Posts/Topics239/19  Reputation point 321 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Zobacz tu
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 12 Oct 2009, o 15:40

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
bioly2500, zaznaczasz jeszcze dodatkowo "Dead USB" i cała filozofia.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 23 Oct 2009, o 15:21

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Witam!
jeśli ktoś wie jak mi pomóc to prosiłbym o pomoc. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcjami z stronki

i doszedłem do kroku 6- czyli czekam na uruchomienie sie jaf'a a tu nic tylko taki komunikat się pojawia:

Checking Windows version ...
Windows version: Microsoft Windows XP Professional
Checking if drivers are installed ...
Searching for JAF install location ...
JAF.EXE find in: C:Program FilesODEONJAF
Starting JCOP emulator ...
JAF.EXE find in: C:Program FilesODEONJAF
Saved JCOP.EXE to: C:Program FilesODEONJAFJCOP.EXE
JCOP emulator started succesfull on port 8050
Powering JCOP simulator ...
ERROR: JCSIMU_open_socket connect socket: 10061
ERROR: JCSIMU_reset_card initialize
ERROR: Cannot get ATR from JCOP simulator!

nie wiem jaką mam wersje jaf'a i nie wiem jak teraz to sprawdzić, ale pobrałem go z linków powyżej. mam windows profesional sp3. procesor to amd athlon 77-50 dual core.

proszę o pomoc! z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam!

[ Dodano: 2009-10-25, 13:48 ]
nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mam zainstalowane nss, nsu i nokia pc suite
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 25 Oct 2009, o 15:05

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
irvis wrote:
nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mam zainstalowane nss, nsu i nokia pc suite

Nie ma.

Spróbuj wyczyścić komputer z programu JAF za pomocą Revo Uninstaller i zainstalować stabilną wersję 1.98.62.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 4 Nov 2009, o 22:44

Male - 50%  Posts/Topics173/26  Reputation point 108 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
mam Win Viste .zainstalowalem jafa i wywala mi komunikat cannot create file c:Program files|odeonjafwinscard.dll. odinstalowalem go i zainstalowalem go dwa razy...co jest nie tak?-prosze o pomoc :cry: :lol-above:

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2009-11-04, 21:54 ]
Nawet w moim poście nad Tobą napisałem, że jak nie działa wersja 1.98.64, to warto zainstalować starszą 1.98.62.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 4 Nov 2009, o 22:49

Male - Friend  Posts/Topics473/17  Reputation point 1117 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
stalin,
ja gdy miałem takie problemy z jakimkolwiek programem tworzyłem plik w takiej partycji o takiej nazwie i o takim rozszerzeniu. Ale tu to na 90% nie pomoże, musisz poczekać na wyższych stażem xP
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 5 Nov 2009, o 00:10

Male - 50%  Posts/Topics173/26  Reputation point 108 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
wersja 1.98.62 dzialala normalnie na moim win xp teraz zmienilem na Viste i nie chce dzialac
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 26 Nov 2009, o 18:43

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Ej a tu przydarzyło ci się że zablokowało ci kartę pamięci to udało ci się ją odblokować
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 26 Nov 2009, o 18:46

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
maciora164, jeżeli karciochy nie wymniesz to może ci zablokować wtedy odblokujesz ją tylko na telefonie z symbianem.
(Temat wałkowany na okrągło)
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 13 Jan 2010, o 15:19

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Poprałem firmware 7.21 dla mojego telefonu i gdy probowalem wgrac przez JAFa, to nie ma tam pliku MCU, gdzie on jest? Trzeba go oddzielnie pobierac?
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 13 Jan 2010, o 16:26

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
pedzio, wybierz plik z softem i tam jest

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 45 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest