Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 8 [ 117 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Print view
Write comments Post new topic


Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44.

Post Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 25 Apr 2009, o 19:16

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
AKTUALIZACJA:
Kliknij, by zobaczyć nową wersję poradnika na bazie 2011.08!



W tym artykule przedstawiam opis wgrywania oprogramowania do działającego (włączającego się) telefonu za pomocą programu Nokia Phoenix 2007.44.



Możesz obejrzeć sobie również film ukazujący proces flashowania działającego telefonu.




1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB i wybierz Tryb Nokia (ang. Nokia Mode) lub Tryb PC Suite (albo inny kompatybilny, zwykle pierwszy z listy).


2. Uruchom zainstalowanego wcześniej Phoenix'a.


3. Upewnij się, że w File -> Manage Connections... opcja USB jest na górze listy. Jeśli nie jest, to przesuń ją strzałkami. Na koniec kliknij na Apply -> Close.

Image

Jeżeli jej tam w ogóle nie ma, to ją dodaj, wybierając New, zaznaczając USB i klikając na Dalej -> Dalej -> Zakończ. Na koniec kliknij na Apply -> Close.

Image


4. Teraz nawiąż połączenie z telefonem, wybierając File -> Scan Product lub naciskając kombinację klawiszy Ctrl+R.

Image


5. Po chwili na dole ekranu (w miejscu otoczonym przez czerwoną ramkę) wyświetli się wersja oprogramowania i kod modelu telefonu. Oznacza to, że program nawiązał prawidłowe połączenie z telefonem.

Image


6. Z paska menu programu wybierz Flashing -> Firmware Update.

Image


7. Po chwili wyświetli się okienko flashowania. Program automatycznie rozpozna Product Code telefonu i wersję softu w zainstalowanych paczkach z oprogramowaniem. Lepiej jednak sprawdź, czy rozpoznał to wszystko prawidłowo.
Jeśli wskaże on nieprawidłowy Product Code, to upewnij się, czy zainstalowałeś wszystkie potrzebne paczki z softem.

Image


WAŻNE!
Wersja wgrywanego oprogramowania musi być równa wersji bieżącego oprogramowania w telefonie lub być od niej nowsza! Downgrade jest możliwy przez program JAF. Po wgraniu niższego softu przez Phoenix'a telefon się nie uruchomi. Można to naprawić, wgrywając w trybie "Dead phone USB flashing" wersję oprogramowania, która była zainstalowana w telefonie przed nieudanym flashowaniem.




8. Jeżeli chcesz zmienić Product Code, to kliknij na przycisk [...]. Wyświetli się wtedy lista dostępnych Product Codes. Aby mieć język polski na telefonie, wybierz pozycję zawierającą hasło EURO-B lub Euro3 w polu Description. Po wybraniu żądanego Product Code kliknij na OK.

Image


9. Aby rozpocząć flashowanie, wybierz metodę flashowania (Restore User Product lub Refurbish), a następnie kliknij na przycisk Start. W nowszych wersjach Phoenix'a wystarczy tylko kliknąć na przycisk z daną metodą.
Po automatycznym załadowaniu odpowiednich plików do programu telefon wyłączy się i rozpocznie się proces flashowania. O jego postępie informuje pasek postępu, a konsola poniżej pokazuje, jaka operacja jest w danym momencie wykonywana.

Image


10. Proces flashowania potrwa około 4 - 7 minut. W tym czasie najlepiej nie rób nic na komputerze, a przede wszystkim nie dotykaj kabla.


11. Pod koniec flashowania telefon przełączy się w Test Mode, w którym Phoenix sprawdzi działanie nadajnika GSM. Spowoduje pojawienie się tego napisu na wyświetlaczu telefonu.


12. Po zakończonym flashowaniu Phoenix wyświetli komunikat o treści: Product flashing succeeded. (...), a telefon się zrestartuje. Klikanij więc na OK, odłącz telefon od komputera i ciesz się wgranym oprogramowaniem.

Image


UWAGA!
Jeśli jednak coś pójdzie źle (np. wystąpi błąd flashowania, komputer się zawiesi, przypadkiem odłączysz kabel, wyłączą prąd itp.), to poniżej znajduje się artykuł opisujący wgrywanie oprogramowania w sytuacji, gdy telefon się nie włącza.
Code:
Please Login or Register, to see this Content



Życzę miłego flashowania! :)
Autor: ZiomalMarcin

Last post


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 5 Jan 2010, o 17:30

Male - 30%  Posts/Topics50/3  Reputation point 33 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
a jeżeli mam angielskie menu w noki n96 z softem :30.101 to nie da rady zmienić na 30.033pl ??


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 5 Jan 2010, o 17:31

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
ICE MAN PL, Wgraj inne product code


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 5 Jan 2010, o 17:47

Male - Friend  Posts/Topics656/33  Reputation point 810 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Wystarczy gdy jak będziesz wgrywał softa to w polu wybrania product code wybierzez polski


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 5 Jan 2010, o 19:30

Male - 30%  Posts/Topics50/3  Reputation point 33 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
no tak, ale przy próbie aktualizacji NSU stwierdziło że mam najnowszy soft, a wgrywanie phoenixem do niższego softu jest niemożliwe tak ? ja mam 30.101 a polski max to 30.033, więc downgroade czyli pozostaje tylko JAF ?


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 7 Jan 2010, o 19:11

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Zmień product Code na jakiś z j.Polskim i wgraj soft Phoenixem.


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 8 Jan 2010, o 17:46

Male - 30%  Posts/Topics50/3  Reputation point 33 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
SileS, czytaj dokładnie przecież napisałem że mam większego softa niż dostępny polski, więc nie moge wgrać phoenixem bo się uwali.
masakra, nikt nie czyta dokładnie a odpowiedź po jakim czasie


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 8 Jan 2010, o 18:25

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
ICE MAN PL wrote:
masakra, nikt nie czyta dokładnie a odpowiedź po jakim czasie


Bo to GG i każdemu wyświetla się na start powiadomienie że akurat Ty napisałeś wiadomość...


Możesz zaryzykować downgrade, aczkolwiek licz się z tym, że telefon może się uwalić w takim stopniu, że w domu go nie podniesiesz.


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 11 Jan 2010, o 21:03

Male - 30%  Posts/Topics50/3  Reputation point 33 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
nie dało rady samemu wgrać i komis też sobie nie poradził, dalej śmigam na ENG menu


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 12 Jan 2010, o 12:57

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
ICE MAN PL, to chyba komis nie posiadał boxa albo jako takiej wiedzy na temat downgrade telefonu.
Idź do lepszego komisu i po sprawie.
ICE MAN PL dla świadomości 30.033 dla N96 jak narazie jest dostępny tylko za pomocą FOTA czyli tylko z poziomu telefonu można go zainstalować. Ale 30.033 posiada dużo błędów więc nie polecam go wgrywać :) wiem bo miałem ten telefon do naprawy. Mój pc 0567001
Najlepsza wersja oprogramowania dla tego telefonu to 20.050


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 1 Feb 2010, o 15:41

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
witam...mam problem ... otóż postępuję zgodnie z instrukcją i wszystko przebiega zgodnie z planem aż do punktu 7... w tym miejscu występuje problem którego przeskoczyć nie potrafię. Mianowicie po naciśnięciu "przycisku" wyboru Product Code w polu Product Information występuje błąd : ,,Neither DP1.0 nor DP2.0 was for the product, or the product cannot by indentified .
W związku z tym dalsza praca z programem jest niemozliwa i jesem trochę uziemiony... Zna ktoś jakieś rozwiązanie tj sytuacji ???


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 1 Feb 2010, o 15:56

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
mati273,
pawelooss wrote:
upewnij się, czy zainstalowałeś wszystkie potrzebne paczki z softem.


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 1 Feb 2010, o 16:37

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
mam zainstalowane wszystkie


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 1 Feb 2010, o 17:37

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
mati273, ostatecznym rozwiązaniem będzie użycie programu Revo Uninstaller i usunięcie Phoenixa i innych związanych z nim śmieci.


Post Re: Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44. 1 Feb 2010, o 18:13

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
mati273 wrote:
mam zainstalowane wszystkie

mati273, C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-xxx/(dużo plików) - wtedy będziesz mógł powiedzieć, że je zainstalowałeś.

Top

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Page 1 of 8 [ 117 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests





cron