Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów!

Post Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 4 May 2013, o 17:22

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Windows Phone wciąż stara się dogonić Wielką Dwójkę, czyli iOS i Androida. Wychodzi mu to… różnie – wszystko zależy, w której części świata zapytamy. W Polsce Windows Phone ma się bardzo dobrze.

Image

Według szefa regionalnego działu Windows Phone, Terrego Myersona, udziały mobilnego systemu od Microsoftu w naszym kraju przekroczyły właśnie próg 20%. Tłumaczy on, że tak duża popularność wynika z przywiązania Polaków do telefonów marki Nokia oraz atrakcyjnych cen smartfonów w stosunku do oferowanych funkcji. Dodatkowo w Polsce powstaje bardzo dużo aplikacji dla mobilnych okienek. W Sklepie jest ich obecnie ponad 130 tys., z czego 10% powstało w Europie Środkowo-Wschodniej. Najaktywniejsi w tej części Europy są Polacy, tworzą miesięcznie aż 250 nowych aplikacji.

Źródło: windows-phone.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 4 May 2013, o 17:31

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Głupie te newsy... Podali by przynajmniej jak to się prezentuje w stosunku do Androida i iOS. Mi się wydawało jakoś, że w Polsce iOS ma jakieś 20% właśnie. Jak myślicie? Macie jakieś dane do tego?
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 4 May 2013, o 20:00

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Chrome
Gdzieś czytałem, że iPhone wraz z BB nie przekraczał w ubiegłym roku 10% rynku w naszym kraju. I ja w to mogę uwierzyć.
Natomiast tutaj trochę inne podejście do tematu: http://antyweb.pl/polska-vs-niemcy-rynek-mobilny/ Android: 63%, iOS: 25,6%, Symbian: 7%, WP: 4,4%. :rotfl:
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 5 May 2013, o 11:39

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mnie bardziej ciekawi skąd on ma dane dotyczące pozostałych systemów :letssin: 20% to i ja mogę strzelić, tyle że nie widzę kwadratów w okolicy poza bilbordami :letssin:
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 5 May 2013, o 11:47

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
za 2 miesiące napiszą pewnie, że wp ma 50% udziałów na polskim rynku :E
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 5 May 2013, o 14:13

Male - Friend  Posts/Topics466/67  Reputation point 1047 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Opera
Pewnie gdyby zaczęli podliczać wszystkie systemy do jednej całości wyszło by pewnie 119%, podobnie jak w wyborach w Rosji :P.
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 6 May 2013, o 23:09

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Nie wydaje mi się to prawdą, ale sądzę że w ciągu roku może udać im się konkurować z iOSem, który nie wydaje mi się aż taki popularny.
Do Androida niech się nie porównują, jak nie chcą kompromitacji ;).

Uwierzyłbym jakby napisali 20% telefonów sprzedawanych to WP, ale nie udział na rynku, bo muszę się zgodzić że Polacy lubią Nokię.
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 7 May 2013, o 15:05

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Grot wrote:
który nie wydaje mi się aż taki popularny.

No właśnie dopóki poszedłem do szkoły średniej miałem podobne zdanie. Teraz jestem w stanie uwierzyć, że iOS posiada jakieś 20%, a WP 15% i zostaje 65% na androida (albo 50/55% jeśli liczymy symbiana).
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 7 May 2013, o 15:43

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Chrome
Co innego sprzedawane smartfony u operatorów lub w marketach (typu Euro RTV AGD) w ostatnich miesiącach, a co innego ogólny wynik posiadanych przez polaków smartfonów. iPhone'y (w tym 3G czy 3GS) mogą posiadać znaczny procent, ale jakoś trudno mi uwierzyć, by było tego 20%. To jak wróżenie z fusów. :thumbdown:
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 7 May 2013, o 16:37

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
No i też pytanie czy jeśli ktoś posiada iPoda Touch, to czy to też jest smartfon? :P W badaniach często to uwzględniają. :>
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 8 May 2013, o 09:14

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Nie uważam żeby iOSów było z 20%. Wiele osób się chwali, nie wiele ma. A jak się ma WP to nie ma czym się chwalić ;).
Dałbym (mowa o posiadanych) coś takiego 85% Android, 10% iOS, 5% WP.
Do sprzedawanych (jako nowe w sklepach/u operatorów) 75% Android, 15% WP, 10% iOS.
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów! 8 May 2013, o 12:24

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
sprzęt z WP jest dostępny we wszystkich taryfach w przystępnej cenie, dość dobrze idzie z WP8 HTC 8S (cena na allegro, poniżej 600 PLN za nówke). U operatorów za grosze nawet w niskich abonamentach są Lumie 510 i 610. Sprzedaż WP na poziomie 20% jest możliwa ze względu na stosunek szybkość działania-cena bo nawer najtańsze chodzą sprawnie.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 8 guests