Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Wirus z Facebook'a. Pomocy!

Post Wirus z Facebook'a. Pomocy! 22 Nov 2011, o 20:41

Male - 50%  Posts/Topics172/28  Reputation point 291 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Siema. Stało się to tak, dostałem wiadomość od kolegi z linkiem, kliknąłem w niego i pobrał mi się jakiś wirus, Skanowałem NOD'em i wykrył mi go jako;
Pamięć operacyjna - odmiana zagrożenia Win32/AutoRun.IRCBot.HO robak - nie można wyleczyć

I teraz się nie da go usunąć :O teraz Ciągle automatycznie wysyłam wiadomości na fb do innych z takim linkiem co dostałem,
*******************************************************************************************************************************

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 22 listopada 2011, o 19:49 ]
Screena brak.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 22 listopada 2011, o 20:24 ]
OMFG, to ja myślałem, że screen podsyłasz, a Ty wlepiasz tu (nie działający na szczęście) link do wirusa.
Idź z tym... ;]


Jak tego skurczybyka usunąć?? gdzie ten dzięcioł siedzi?? czym go usunąć??
czy format pozostaje tylko??

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 22 listopada 2011, o 19:49 ]
A to wysyła z komputera, czy może działa na zasadzie aplikacji FB? Przeskanuj Malwarebytes. Ew. tryb awaryjny.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Facebook Wirus OMG ;O Pomocy!! 22 Nov 2011, o 20:47

Male - Friend  Posts/Topics706/36  Reputation point 2325 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
możesz się odwdzięczyć koledze w ten sam sposób , możesz przeskanować jakimś innym programem do zwalczania rootkitów, malware, spyware itp. np:
Code:
Please Login or Register, to see this Content
, najlepiej jakbyś w trybie awaryjnym skanował z odłączonym netem a jeżeli to nie pomoże to format cię czeka.
Reply with quote 


Post Re: Facebook Wirus OMG ;O Pomocy!! 22 Nov 2011, o 21:05

Male - 50%  Posts/Topics172/28  Reputation point 291 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Image
http://imageshack.us/f/685/beztytuujvp.png/

Słuchajcie dokładnie to było tak:
dostałem tego linka, myślałem że to zdjęcie jest i po kliknięciu w niego wyskoczyło mi okienko do pobrania- klikłem i pobrałem i na pulpicie pokazał mi się napis wygaszacz ekranu - otworzyłem go i się strasznie długo owierał i po jakiś 30sec wyskoczyło jakies okienko jakby coś się zaistalowało. I teraz wirusa mam ;O
Reply with quote 


Post Re: Wirus z Facebook'a. Pomocy! 22 Nov 2011, o 23:07

Male - 50%  Posts/Topics172/28  Reputation point 291 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Paweł napisałem przecież że dostałem wiadomość z takim linkiem i go tu wkleiłem ;D nie skumałeś o co chodzi ;p i jak widać na screnie po zalogowaniu się na fb wysyła automatycznie wiadomość z linkiem. będę działał co z tym bo nie chce robić formata bo mam na dysku C ważne programy.
Reply with quote 


Post Re: Wirus z Facebook'a. Pomocy! 22 Nov 2011, o 23:56

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Symbian Opera
O tym jeszcze nie słyszałem. Jednak pewnie działa na tej samej zasadzie co ten "hi" (btw. strona która odsyłała do linka leży na polskich serwerach :D) to w google widziałem już jakieś rozwiązania bez formatu. Warto poszukać. :)
Reply with quote 


Post Re: Wirus z Facebook'a. Pomocy! 23 Nov 2011, o 10:12

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
jak ktoś pisze hi albo nie znany link wysła to w niego nie wchodzisz pod żadnym pozorem i tyle.
Reply with quote 


Post Re: Wirus z Facebook'a. Pomocy! 23 Nov 2011, o 14:16

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ściągnij sobie Windowsa LiveCD albo Windowsa Portable, wypal na płycie/nagraj na pendrive i ustaw, żeby komp ci się z niego bootował. Jak odpalisz takiego windowsa to przeskanuj dysk z Twoim zawirusowanym. Jeśli jakieś pliki systemowe są zakażone, to powinien je wyleczyć.

Jest jeszcze coś takiego jak Symantec Recovery Disk. Ma wbudowanego antywirusa i płyta też jest bootowalna. Może tym się uda.
Last edited by Obeebok on 23 Nov 2011, o 14:17, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Wirus z Facebook'a. Pomocy! 23 Nov 2011, o 21:23

Male - 50%  Posts/Topics172/28  Reputation point 291 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
No więc tak:
zeskanowałem na trybie awaryjnym programem Dr.WEB CureIt i wykrył mi dwa wirusy Trojan.Fake AV.10512 i usunąłem go. Następnie pobrałem program Malwarebytes i wykrył mi aż 12 wirusów :O praktycznie same trojany ^^ Usunąłem je i jak na razie już mi nie wysyła automatycznie wiadomości do przyjaciół na Facebook'u ^^ Myślę że się tego dzięcioła pozbyłem i nie będzei mi rył kompa.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests