Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-Lock z BB5.

Post Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-Lock z BB5. 1 Jun 2009, o 16:04

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Witam!

W tym temacie chciałbym zebrać i uporzadkować wszystkie wiadomości nt. zdejmowania blokady SIM-lock z telefonów Nokii należących do platformy BB5, czyli z jakich konkretnie modeli, z Symbianem bądź nie, można „obalić smoka” oraz czy jest to możliwe za darmo w domu przez USB, czy jedynie przez box serwisowy np. za pomocą cracka albo po wykupieniu kredytów.

Na wstępie musimy zidentyfikować, która generacja zabezpieczeń blokady SIM-lock została zastosowana w naszym modelu:
Code:
Please Login or Register, to see this Content



SL1

W przypadku kilku najstarszych Symbianów z procesorem RAP3G w wersji 2 jest to możliwe (choć ryzykowne) nawet w domu:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


W przypadku starszych modeli z procesorem RAP3G w wersji 3 i wyższej, należy w tym celu użyć boxa serwisowego (FBUS):
Code:
Please Login or Register, to see this Content



SL2

Brak danych.



SL3

Od niedawna istnieje możliwość sczytania odpowiednich hashy z działającego telefonu i wygenerowania na ich podstawie indywidualnych kodów zdejmujących blokadę:
Code:
Please Login or Register, to see this Content



Pozostałe

Wszystkie informacje techniczne i teoretyczne na temat blokady SIM-lock zostały zgromadzone w poniższym temacie:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-Lock z BB5. 3 Jan 2013, o 14:17

Female - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Internet Explorer 8
Nie jestem pewna czy ten sposób zadziała na 100%, ale u mnie hula więc: miałam uszkodzoną nokię 3110c z simlockiem w Erze. Problem polegał na tym, że telefon się resetował po włączeniu go. Naprawiłam go według instrukcji podanej tutaj http://nokiahacking.pl/naprawianie-niewlaczajacego-sie-telefonu-dead-flashing-vt80.htm. Sprawdziłam czy wszystko działa i włożyłam kartę z Play i o dziwo załapał sieć pomimo, że wcześniej miał simlocka. Jak już wspomniałam na początku nie jestem pewna czy ten sposób zadziała, ale sądzę, że warto spróbować.
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-Lock z BB5. 3 Jan 2013, o 16:23

Male - Sponsor  Posts/Topics9184/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Nie mógł mieć simlocka w Erze. Możliwe że był już bez simlocka fabrycznie albo ktoś ściągnął.
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-Lock z BB5. 22 Feb 2017, o 12:08

Male - User  Posts/Topics2/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Firefox
Witam, jest możliwość zdjąć simlocka z Nokii 6303ci ? Mówię o warunkach domowych, w google nie mogłem się konkretnych odpowiedzi doszukać.
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-Lock z BB5. 22 Feb 2017, o 15:35

-
Nie da się.
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-Lock z BB5. 20 Jan 2021, o 01:50

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Już się da w sposób opłacalny: informacje-techniczne-o-sim-locku-platformy-bb5-vt389-15.htm#p581784

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests