[Nieaktualne] Wyciąganie z plików z pliku kontenerowego (PPM i podobne).

Artykuły i poradniki charakterystyczne dla platformy.

Post by kamilloi » 19 Apr 2009, o 21:41

Tutorial Wzbogacony opisami w oparciu o
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content


Metoda ta działa tylko jeśli pliki są nie pofragmentowane tzn. jeśli cały plik np. obrazek Gif jest w jednym kawałku.

Co nam będzie potrzebne:
  • Minimalna wiedza o edycji hexadecymalnej.
  • Program WinHex najlepiej wersja 14.6 SR2
    Code: Select all
    Please Login or Register, to see this Content
  • Plik o którym wiemy że zawiera w sobie jakieś obrazki lub inne pliki


Otwieramy interesujący nas plik w programie Winhex następnie wybieramy z menu Tools "Disk tools" a następnie "file recovory by type".
Image

Pojawi się okienko w którym naciskamy OK a następnie wyskoczy nam większe okno z typami plików do odzyskania. Za pomocą klawisza Ctrl wybieramy interesujące nas typy plików (można dodać własne jeśli znamy sygnaturę).
Po prawej stronie od góry określamy minimalną i maksymalną wielkość plików, zaznaczamy "Respect idividual...", a poniżej w pole max file size wpisujemy 255 (bo więcej nie da rady). Porada jeśli chcemy wyszukiwać większe pliki to w pole "Default file size" wpisujemy wiekszą wartość (np.100 KB,bo wtedy szukamy plików od 100KB do 255*100KB). W moim przypadku wpisałem 1kb, bo szukałem małych plików.
Następnie wybieramy folder w którym mają być te pliki zapisywane tzn. "Output folder".
Poniżej jest BARDZO WAŻNA opcja do poprawnego działania. Aby zadziałało MUSI być wybrana opcja "Extensive byte-level search".
Kiedy mamy już wybrane typy plików,wielkości plików, folder docelowy i "Extensive byte-level search" to naciskamy OK i ok we wszystkich pojawiających się okienkach.
Image

Powinno wyświetlić się okienko informacją o postępie i ilości wykrytych plików, a w folderze docelowym powinny pojawić się pliki i co ważne w przypadku zamiaru modyfikacji plik "File Recovery by Type.log" z ofsetami wyrippowanych plików. (Potrzebne jeśli chcemy podmieniać na inne.).


To by było na tyle jeśli chodzi o samo wyciąganie grafiki i muzyki. Co do innych typów plików to musimy znać ich sygnaturę tzn. wiedzieć kiedy się zaczynają a kiedy kończą. Niektóre typy plików są łatwe do określenia (np. plik GIF zaczyna się z reguły "GIF89a (0x474946383961)" a kończy 0x3B. Więcej info o nagłówkach plików można sobie wygoglować. Lub samodzielnie dojść przeglądając w hexie określony typ pliku.


Copyleft 2009 kamilloi wszystkie prawa odwrócone
(jeżeli łaska zamieść mojego nika bo nie po to produkuję sie na forum żeby być pominiętym przy oklaskach)
Last edited by kamilloi on 14 Sep 2009, o 09:15, edited 4 times in total.
http://kamilloi.4shared.com Główny folder NH
http://ktemp.4shared.com Temp NH
Ewentualny kontakt za pomocą:
Maila, Jabbera, PM
Kochani wróciłem :D
Image

kamilloi otrzymał za ten post 2 punkty reputacji od 2 użytkowników:
+pawelooss, Pein.
kamilloi Male
Toogle- human google search engine
Administrator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: C3-00
Soft: 08.70
Operator: Play
Age: 32
Location: Częstochowa

Joined: 27 Feb 2009
Online: 28d 5h 51m 34s
Posts: 357Topics: 70
Reputation point: 907
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to [S40] Tutoriale

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests