Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 4 posts ]


Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.
Print view
Write comments Post new topic


Wyłączenie emotikonek na przykładzie C5 00

Post Wyłączenie emotikonek na przykładzie C5 00 28 May 2013, o 01:38

Male - User  Posts/Topics1/1  Reputation point 32 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Hello,
Emotikony w telefonie C5 00 przy firmwarze 071.005.C001.01 są nie do wyłączenia z poziomu softu. Ja lubię tekst mały, a małe emoty wyglądają dla mnie źle. (duże też)

Plikiem który definiuje jakie emoty są zmieniane, jest Z:\resource\smiley.rsc
Wygląda to tak ( w RSCEditor 1.4, uciąłem obrazek za bardzo)
Image

Nie ryzykowałbym usuwania wierszy, ale okazuje się, że wystarczy zmienić każdy z tych ciągów na pojedyńczą spację, by wyłączyć konwersję danego słitaśnego emota. Pewnie dlatego, że jest separatorem.

Przykładowy plik z pousuwanymi(w sensie zamienionymi na spację) wszystkimi (można selektywnie jak ktoś chce jakieś zostawić) do ściągnięcia stąd: (wybrałem 2 losowe multiuploady, mam nadzieje ze nie ma tam samych ref linków czy coś)

Code:
Please Login or Register, to see this Content



Screeny:
przed:
Image
po:
Image


Jak to załadować?

Chwilowo jedynie poprzez c2z[/url] i wrzucić zmodyfikowany plik jako C:\resource\smiley.rsc
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Próbowałem zrobić patcha konkretnie pod plik (na rp+), ale nic nie daje (mimo, że zielony na ok, a w żadnym innym miejscu (z dump roma) nie ma odniesienia do z:\...smiley)
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Jak ktoś ma pomysł jak zrobić by działał (jeżeli da się), albo gdzie szukać?
Użycie RPDomain+ miast RP+ coś zmieniłoby? (późno już, nie sprawdzę teraz skoro mam działającą wersję)
Jeśli nie działa patch tzn. że uruchamia się i pobiera zasoby przed RP+ ?
Da się go zrestartować, albo jakoś inaczej zmodyfikować?
Nic do c2z nie mam, ale nie chce potencjalnie zwalniać(czytałem takie opinie) wszystkiego przez jedno upierdliwe gówno. (ani robić całego firmware'a przez jedną ..... opcję)


Wstępnie mogę powiedzieć że działa stabilnie od 30minut :D

//edycja1

Sprawdzilem jbakiem, ze za wyswietlanie wiadomosci odpowiada: SmsViewer.exe, za edycje UniEditor.exe. To chyba jedyne aplikacje ktore konwertuja te glupie emotikony, ale nie znam zadnego disasma/debuggera pod symbiana jeszcze(jutro moze ide odpale), zeby znaleźć jakis wspolny mianownik/dll na sensowny patch. Jak juz wspominalem wolałbym "lżejszy" patch niz c2z, najlepiej znaleźć jmpa/ifa ktory chce je zmienić i wylaczyć go, ale to nie teraz.
Jak ktos moze mi polecic dobre narzedzia to chetnie podłubie z ciekawości jeszcze.
Last edited by adrianlegg on 28 May 2013, o 05:24, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wyłączenie emotikonek na przykładzie C5 00 2 Jan 2015, o 13:05

Male - 20%  Posts/Topics30/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
A można jakoś powiększyć emotki?
Reply with quote 


Post Re: Wyłączenie emotikonek na przykładzie C5 00 2 Jan 2015, o 18:47

-
Shael wrote:
A można jakoś powiększyć emotki?
Powiększ sobie czcionkę to i ikony się powiększą.
Reply with quote 


Post Re: Wyłączenie emotikonek na przykładzie C5 00 3 Jan 2015, o 16:13

Male - 20%  Posts/Topics30/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Emotki nadal są małe właśnie.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Previous topic | Next topic

Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





cron