Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 11 [ 160 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next
Print view
Write comments Post new topic


Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se]

Post Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 14:30

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Na początku podziękowania dla Error'a, który poinformował mnie o tym fakcie.

No i stało się. Można stwierdzić, że Symbian jest już prawdziwym open source (jak na razie tylko ^3). W linku poniżej mamy kody źródłowe samego systemu, bootloadera i aplikacji systemowych (odtwarzacz muzyki, wygaszacz ekranu i podobne). Teraz myślicie, że platforma S60v5 pójdzie w zapomnienie? Tak jak przejrzałem wątek, skoro znamy już bootloader S^3, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że bootloader w S60v5 jest zbliżony działaniem do tego z S^3. Czyli otworzyła się droga na porty całych oprogramowań, a nie jak dotychczas C6 -> 5800 i pochodne. Teraz będzie możliwe zainstalowanie MeeGo, jak bebechy telefonu pozwolą. :) Kto wie, może za jakiś czas zobaczymy S^3 na 5800 i reszcie pierwszych dotyków? :)


Link do tematu:
http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=60512.0

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 14:43

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
No no, MeeGo to naprawdę dobra sprawa by była. :D Jednak trzeba też patrzeć na to tak, że musimy czekać, bo wątpię, żeby ktoś "normalny" to ogarnął. XDA tam przypadkiem by tego nie dorwało? :P
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 15:08

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Chyba komuś należy się 1000 karnych ku***ów za te wszystkie sprzeczki co do kodu źródłowego symbiana :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 15:14

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
_NeedSpeed_, ja mówiłem, skoro nie było to system zamknięty, teraz jak jest to system otwarty. :E
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 15:20

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
A co z symbianem v3 bo mocno mnie to zainteresowało.
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 16:16

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ja tam czekam, aż przeportują MeeGo i/lub Androida na E7 lub ew. następcę, to może będzie można w końcu coś kupić. :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 16:44

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
pawelooss wrote:
Ja tam czekam, aż przeportują MeeGo i/lub Androida na E7 lub ew. następcę, to może będzie można w końcu coś kupić.


Teraz będzie to możliwe. Jak znany jest bootloader, wielkich problemów być nie powinno. ;D
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 17:16

Male - 90%  Posts/Topics401/39  Reputation point 863 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
I tak z tego nic nie wyjdzie.
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 17:19

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Hans, no i właśnie tutaj można się mylić, wyjdzie, to nie jest MCU w S40. :P Wystarczy, że dorwie się jakiś zapaleniec z N5800 i już dalej wszystko samo pójdzie. :) My tu tak naprawdę nic nie mamy do gadania - tylko czekać na rozwój sytuacji. ;]
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 17:23

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
To my jesteśmy z nokiahacking i my powinniśmy się za to zabrać. Ja tylko dowiem się jak stoi sytuacja z s60v3 i ściągam te pliki. Będę nad nimi główkował. A co xP
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 17:24

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Java Opera
Ciekawe,skoro znany jest bootloader czy da sie zrobic Wybor Systemu ? :) Mozna by zainstalowac sobie Androida (na ARM tez dziala) i nie psuc fona,bo jak cos to mamy Symbiana ;)

[ Dodano: 8 sty 2012, o 14:24 ]
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 17:28

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
WOW. To chyba jedna z lepszych ostatnio informacji na forum!
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 18:26

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Aero12 wrote:
Ciekawe,skoro znany jest bootloader czy da sie zrobic Wybor Systemu ? Mozna by zainstalowac sobie Androida (na ARM tez dziala) i nie psuc fona,bo jak cos to mamy Symbiana

To jest czysta teoria. Jakby XDA się do tego dorwało... :yeah: W sumie jest to możliwe, tylko pytanie czy kość pamięci ma wystarczający rozmiar, żeby pochłonąć Andrzeja. :D

kurupt wrote:
WOW. To chyba jedna z lepszych ostatnio informacji na forum!

Errorowi podziękuj. Wszelkie reputy na plus kierujcie do niego, bo on dał mi link do tej zacnej wiadomości. ;)
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 18:37

Male - 90%  Posts/Topics401/39  Reputation point 863 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
adrian219, dopóki nic z tym nie zrobią to się nie jaram,
pamiętam co było właśnie z mcu, też tam na coś trafili i już nagle wszyscy mokro mieli.
Reply with quote 


Post Re: Wyszedł kod źródłowy S^3 i bootloader :) [dailymobile.se] 8 Jan 2012, o 18:40

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Hans wrote:
adrian219, dopóki nic z tym nie zrobią to się nie jaram,
pamiętam co było właśnie z mcu, też tam na coś trafili i już nagle wszyscy mokro mieli.

Tylko, że MCU to gotowy skompilowany już kod, który cholernie ciężko ruszyć. Tu mamy pliki źródłowe, więc jeszcze przed kompilacją i jest lżej. W sumie jaranie polecam zostawić jak będą jakieś efekty.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next
Page 1 of 11 [ 160 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest