Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 3 of 4 [ 47 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW.

Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 28 Sep 2010, o 22:45

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Jutro jak wrócę ze szkoły to powrzucam jakieś zdjęcia. A jak zrzucić na komputer zdjęcie nrw? xP Co prawda zapisuje się w takim formacie, a jak wyciągnę baterię to albo się nie zapisze, albo już jest *.jpg.
Last edited by Vipe on 28 Sep 2010, o 22:46, edited 2 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 29 Sep 2010, o 07:58

Male - 90%  Posts/Topics400/77  Reputation point 401 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
2710 tak samo - robi zdjęcia w .raw i .nif !
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 29 Sep 2010, o 18:44

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
miki9220 wrote:
2710 tak samo - robi zdjęcia w [..] .nif !


:eek: Ciekawe rzeczy to Nokia Corporation wprowadza do swoich telefonów. Jak dla mnie to trochę dziwne po co na ułamek sekundy powstaje nrw a potem pewnie dekoduje to do jpg. Ale zabawy nigdy za wiele :E I cieszy oko fakt że są osoby które próbują rozpracować ten format :) Sam bym się chętnie pobawił lecz szkoła nie pozwala..
Last edited by _NeedSpeed_ on 29 Sep 2010, o 18:44, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 29 Sep 2010, o 18:52

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Jak dla mnie to trochę dziwne po co na ułamek sekundy powstaje nrw

Z bardzo prostej: NRW jest nieskompresowany. O ile przy normalnym fotografowaniu nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, o tyle w trybie seryjnym może się przydać, bo odciąża procesor na jakiś czas z kompresowania fotki do formatu stratnego.
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 29 Sep 2010, o 19:49

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Problem w tym, że w X3 chyba zapomnieli o serii zdjęć. Ikonka w ppm jest ale opcji w aparacie nie widzę.
Last edited by Vipe on 29 Sep 2010, o 20:05, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 29 Sep 2010, o 19:53

Male - 90%  Posts/Topics400/77  Reputation point 401 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
u mnie w 2710 też nie moge się tego doszukać.
PS : Masowe błędy w s40 v6 :hmm: :roll: :?:
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 29 Sep 2010, o 20:05

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
moze ja trzeba wlaczyc w ppu? :)
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 29 Sep 2010, o 20:06

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Ok, udało mi się zrobić zdjęcie w nrw+ skompresowane do jpg. Już na telefonie widzę, że nrw ma o wiele lepszą ostrość, ale wielkość pliku jest masakryczna i ładuje się o wiele dłużej.
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Działaj Rico i chwal się efektami ;)

Up: nie widziałem tam nic takiego.

Edit:
Jeszcze zauważyłem, że takie zdjęcie zrzucone z powrotem z komputera na telefon przetwarza się na nowo :( Jednak przetwarza się baardzo długo, o wiele dłużej niż zaraz po zrobieniu zdjęcia.
NRW jest także troszkę jaśniejsze.
Last edited by Vipe on 29 Sep 2010, o 21:37, edited 5 times in total.
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 30 Sep 2010, o 00:24

Male - Friend  Posts/Topics165/24  Reputation point 326 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
No to tak, co już wiem ^^, :
- sygnatura pliku to NOKIARAW
- nagłówek (ten główny z metadanymi) ma 512 B
- 8 bitów / kanał
- zrzut danych z matrycy (przed demosaicingiem), kanały ułożone we wzór Bayera.
- prawdopodobnie wszystkie liczby są zapisane w kolejności bajtów little endian
- szerokość zapisana jest pod adresem 0x134, a wysokość pod 0x136
- oprócz metadanych i obrazu w pliku siedzi coś jeszcze. Dość duże coś.
- po bezpośrednim załadowaniu do irfana kolory są trochę bardzo inne
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 30 Sep 2010, o 12:15

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Ja mam natomiast taką wiadomość, że wrzuciłem na telefon wczoraj dwa te same zdjęcia nrw z tym, że jeden miał atrybut tylko do odczytu. Ten bez atrybutu się skompresował do jpg, a ten drugi nie. Dodatkowo teraz telefon już nie kompresuje zdjęć do jpg, tylko zostawia nrw!
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 25 Nov 2010, o 15:47

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam.
Mam Nokię X2. Telefon najpierw zapisuje zdjęcia w .nrw, a po jakimś czasie zmienia się w .jpg. Jak zrobic żeby został .nrw?
Pozdrawiam.
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 25 Nov 2010, o 16:32

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
najprosciej to wylozyc baterie przy zapisywaniu zdjecia.
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 11 Dec 2010, o 12:41

Male - User  Posts/Topics4/1  Reputation point 10 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Kazdy aparat robi zdjecia w RAWie, tylko jezeli plikiem wyjsciowym ma byc jpg to rawa wrzuca do buforu lub pamieci RAM i procek obrabia go i kompresuje do jpg od razu po zrobieniu zdjecia. W nokiach s40v6 tez tak jest, ale tylko gdy zapisujemy w pamieci telefonu. Raw zawsze bedzie mial lepsza jakosc, a jpg po obrobce pliku nrw. w nokii ma zrobione widoczne odszumianie i powstaje brzydka pixeloza, ale albo pizeloza albo szum. Najprosciej zrobic zdjecie, wyciagnac karte, wlozyc do czytnika i skopiowac plik .nrw. Problem pozostaje tylko czym taki plik otworzyc?
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 11 Dec 2010, o 14:01

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Kolega mi ostatnio mówił, że są wtyczki do Photoshopa, dzięki którym można otwierać zdjęcia telefonów bez kompresji. nie wiem czy to prawda, ale mi się szukać nie chce xD
Reply with quote 


Post Re: X3-00 robi zdjęcia w RAW! Czyli kolejny format do złamania: NokiaRaW. 11 Dec 2010, o 14:14

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Viperer, na pewno nie ma. to po prostu jest format pliku, którym pewnie nikt się nie zainteresował. Jedynie co by można było by zrobić to dowiedzieć się jaka jest jego struktura i napisać program, który odtworzy tego typu obrazek. Bardzo prawdopodobne, że konstrukcje NRW będzie bardzo podobna do NIF.

Pozdrawiam
adrian219

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4 [ 47 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests