Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Porównanie] Zabytkowe Nseries

Post [Porównanie] Zabytkowe Nseries 15 Mar 2016, o 01:50

Male - User  Posts/Topics4/2  Reputation point 22 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Stało się. Po wielu latach tyrania padła mi E52. Codziennie był przeglądany internet na Operze w 10-ciu kartach na raz, w tle navi, muzyka i rozłupywanie orzechów obudową. Przez kilka lat żadnej usterki. Pora na nowy telefon.
Moje wymagania to: Wi-Fi, ekran 2,2"-2,4", Symbian, fizyczna klawiatura numeryczna i AF. Jedyna rzecz, która nie pasowała mi w E52 to aparat, który miała ch***wy.
Najbardziej podobają mi się stare Nokie Nseries, szczególnie N82 i N79. Miałem swego czasu Nokię N82, w czasach gdy telefon był na topie. Obecnie to sprzęt raczej vintage, kupowany dla zachcianki, a nie wydajności. Nikt by nie porównywał ich z używanymi Androidami za 300. Mam na co dzień styczność z Samsungiem Galaxy S ileśtam, Lumiami i Iphonami i to nie wchodzi w grę, ich użytkowanie nie sprawia mi radości. No i design starych Nokii z wyższej półki, to są arcydzieła.
Niestety są technicznie słabe, a ja 24h przeglądam internet. Która stara Nokia jest dość mocna techniczna, żeby temu sprostać? Czy w ogóle można dziś normalnie używać neta w jakieś starej Nseries?

Last post
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Zabytkowe Nseries 16 Mar 2016, o 15:19

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Windows Phone 8 Internet Explorer
Ja bym brał N86 8MP i od razu wgrał ten soft---> nokia-n86-8mp-power-custom-firmware-vt24459.htm
Telefon Wi-Fi ma, 8megapikseli i autofocus ma, klawiatura numeryczna jest, jedyny minus to rozsuwana budowa ale pewnie idzie się przyzwyczaić.
Czemu akurat klawiaturka? Co byś powiedział na dotykowca, np. N8? ;D
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Zabytkowe Nseries 16 Mar 2016, o 16:45

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Najbardziej podobają mi się stare Nokie Nseries, szczególnie N82 i N79.

No to nic lepszego nie znajdziesz. :P

Niestety są technicznie słabe, a ja 24h przeglądam internet. Która stara Nokia jest dość mocna techniczna, żeby temu sprostać? Czy w ogóle można dziś normalnie używać neta w jakieś starej Nseries?

Nie, nawet biedronkowy tablet sobie lepiej poradzi. I taki układ polecam, bo sam jednocześnie użytkuję Symbiana i Androida.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Zabytkowe Nseries 17 Mar 2016, o 02:39

Male - User  Posts/Topics4/2  Reputation point 22 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Ja bym brał N86 8MP i od razu wgrał ten soft---> (...)
Telefon Wi-Fi ma, 8megapikseli i autofocus ma, klawiatura numeryczna jest, jedyny minus to rozsuwana budowa ale pewnie idzie się przyzwyczaić.
Czemu akurat klawiaturka? Co byś powiedział na dotykowca, np. N8? ;D


Oooo, dokładnie o to mi chodziło. Dobrze wybrałem forum, gdzie mogę podzielić się wątpliwościami.
N86 + ulepszony soft zwiększający ilość wolnego ramu i poprawiający wykorzystywanie procesora, brzmi jak fajny telefon.
A biorę pod uwagę tylko klawiaturkę, bo są np. takie sytuacje: budzę się o drugiej nad ranem i wyciągam jedną rękę spod kołdry żeby trzema kliknięciami sprawdzić oeliksa i szybko skopiować/wkleić komuś dane do przelewu. A mam nieprzytomne palce mogące trafić tylko w duże przyciski niewymagające wyczucia w naciskaniu. Albo jest mróz, naprawiam na polu zawieszenie w aucie i potrzebuje sprawdzić w necie jak zakłada się wahacz. Wyciągam w rękawicy telefon, i wpisuje w goglah wahacz, itd. A drugą ręką trzymam zawieszenie leżąc pod autem i świecąc latarką. Do tego potrzebne są przyciski. Albo piszę na gadu i ... przykłady można mnożyć ale chodzi o jedno. Klawiatura numeryczna nie ma żadnych substytutów.

Kupuję Nokię N86 ale tak szybko jej mieć nie będę, bo dostępność jest ciężka. Tymczasem potrzebuje telefonu, wiec licytuję E52.

A jeszcze co do przeglądania internetu na starym Symbianie, to może być dobrze. Facebook bardzo dobrze, OLX lepiej niż na Windows 8.1/Androidzie, mail, fora, wiadomości ok. Dalej jest już niestety gorzej. Ale w telefonie internetu używam głównie do powyższych. więc tak mnie to nie dotyka.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Zabytkowe Nseries 26 Mar 2016, o 15:06

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Od siebie polecam Nokie N95 8GB ;D
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Zabytkowe Nseries 26 Mar 2016, o 18:48

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
Od siebie polecam Nokie N95 8GB ;D

+1
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Zabytkowe Nseries 27 Mar 2016, o 16:44

Male - Friend  Posts/Topics466/67  Reputation point 1047 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
A ja nie :)... Miałem, lubiłem i przez sentyment może i bym polecił, ale solidność slider'a jak i całej obudowy daje wiele do życzenia. Aparat pomimo rewelacji to jednak 5, a nie 8Mpx.
Także jeśli ograniczałby Cię budżet to ok, bo sprawną N95 8GB można po taniości dostać. Ewentualnie N82- taka N95, ale nie rozsuwana :). Mimo wszystko N79 i N86 są nowsze konstrukcyjnie i podzespołami i co za tym idąc lepsze.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest