Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Zatrzymanie niebieskiego ekranu oznaczającego błąd (Windows 98,2000 & XP)

Post Zatrzymanie niebieskiego ekranu oznaczającego błąd (Windows 98,2000 & XP) 18 Jan 2011, o 17:59

Male - 20%  Posts/Topics26/2  Reputation point -6 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Często w Windowsie zdarzają się błędy.Niektóre,kończą się reinstalacją systemu.Pokaże wam dzisiaj,jak zatrzymać niebieski ekran pokazujący kod błędu.Napewno się przyda,bo restart następuje po 3 sekundach ! To za mało żeby zdiagnozować problem..

1.Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę ''Mój komputer''.Po rozwinięciu listy wybieramy z menu ''Właściwości''

Image

2.Wybieramy zakładkę ''Zaawansowane''.Po otworzeniu wybieramy z kategorii ''Uruchamianie i odzyskiwanie'' opcję ''Ustawienia''

Image


3.W kategorii ''Awarie systemu'' odznaczamy ptaszek ''Automatycznie uruchom ponownie.
Wygląd konfiguracji przed :

Image

Wygląd po konfiguracji :

Image




Uwaga ! Używanie tej metody polecam tylko jednorazowo do przepisania kodu błędu, bo czasem może prowadzić do uszkodzenia systemu (ale w naprawdę skrajnych przypadkach, bo przy np. przegrzewaniu się komputera, restart jest tak samo groźny, bo nie wyłącza komputera).


źródło : programosy.pl
Tekst pisałem ja,na podstawie tekstu z programosy.pl
Zdjęcia : Moje (sam je wykonywałem,na moim komputerze)

[ Dodano: 18 sty 2011, o 16:59 ]
)Może ktoś się wypowie ? Oceni itp. Myśle że pomogłem komuś zdiagnozować błędzika :

Last post
Reply with quote 


Post Re: Zatrzymanie niebieskiego ekranu oznaczającego błąd (Windows 98,2000 & XP) 18 Jan 2011, o 18:18

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
errorR wrote:
Napewno się przyda,bo restart następuje po 3 sekundach

No chyba nie.
Reply with quote 


Post Re: Zatrzymanie niebieskiego ekranu oznaczającego błąd (Windows 98,2000 & XP) 18 Jan 2011, o 19:03

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Pierwsze slysze, zeby przy bluescreen byl jakis restart, a nawet jesli jest to watpie, ze po 3 sekundach.Bardzo dawno temu mialem bluescreen, ale nie kojarze zadnego restartu kompa...
Reply with quote 


Post Re: Zatrzymanie niebieskiego ekranu oznaczającego błąd (Windows 98,2000 & XP) 18 Jan 2011, o 19:07

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Dziwne rzeczy piszesz....

Gdy ja miałem blue screen'a (problem ze sterami) to miałem bs'a i od razu restart :P
Reply with quote 


Post Re: Zatrzymanie niebieskiego ekranu oznaczającego błąd (Windows 98,2000 & XP) 18 Jan 2011, o 19:17

Male - 20%  Posts/Topics26/2  Reputation point -6 
Offline  Profile 
Java Opera
No może i tak.Ale na pewno nie starczy na diagnozę i przepisanie kodu błędu
Reply with quote 


Post Re: Zatrzymanie niebieskiego ekranu oznaczającego błąd (Windows 98,2000 & XP) 18 Jan 2011, o 19:20

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Zależy co powoduje bluescreena. Czasami na końcu masz "rozpoczynanie zrzucania pamięci fizycznej" czy jakoś tak. Nie raz się na tym wysypie, to komp zalicza zwiechę i niebieski ekran widać cały czas, a jak wszystko się uda, to jest automatyczny restart.
Last edited by Obeebok on 18 Jan 2011, o 19:21, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests