Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Propozycja] Zmiana metody naboru na moderatora.

Post [Propozycja] Zmiana metody naboru na moderatora. 7 Mar 2010, o 13:09

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Witam,

patrzyłem się wczoraj jak wybiera się tutaj ekipe. Posiadam troszkę doświadczenia jako, że kilkukrotnie moderowałem dość spore fora i tam wybór moderatorów wybierany jest troszkę inaczej. Zacznijmy od tego, że moderatorzy to ściśle wyselekcjonowana grupa, który sama powinna decydować kto do Nich dołączy. Czasami wybór ludu może być nietrafiony. Sam ostatnio u mnie na forum byłem świadkiem przekonania ludu co do jednego kandydata, którego jednak żaden z członków ekipy nie widział jako moderatora.

Więc przejdźmy do sedna. Może zmiast głosowania i jedynie zgłaszania się przez userów zrobić konkurs z kandydaturami (coś jak mini CV) i żeby wyboru nie dokonywał każdy z userów a ekipa.

Jak miałaby wyglądać taka kandydatura ?
Oto przykład:
* imię
* wiek
* posiadany telefon
* informacje nt. doświadczenia w moderowaniu na innych forach (jeśli takie są)
* krótki opis swojej osoby
* informacje dlaczego chcesz zostać moderatorem i dlaczego to właśnie Ty powinieneś nim zostać

Posty bez argumentacji typu : "zły pomysł" będą zgłaszane do administracji jako spam.

Last post
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 13:15

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Na razie moderatorów według mnie jest za dużo, dlatego teraz to nie ma sensu, ale w przyszłości jak najbardziej bardzo trafna uwaga ;)

Pozdro
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 13:18

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Tak, też się o tym zastanawiałem, ale dotychczasowe wybory nie były złe. Poza tym gdybym miał jakieś wątpliwości, to i tak bym nie wziął, bo w końcu mam decydujący głos. Przykładowo dokonałem też samodzielnego wyboru w kwestii moderatorów lokalnych. Tak więc metody wyboru są obecnie w miarę po połowie.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 14:18

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Taki temat jest po prostu zbędny, administracja już powinna wiedzieć w jaki sposób wybrać nowych moderatorów, oczywiście jeśli zajdzie potrzeba.

Ale co do samego "CV" to się zgadzam chociaż nie do końca.
ryba wrote:
* posiadany telefon
Totalna bzdura, jak będę miał Nokię 3310 albo jeszcze jakiś starszy model to nie nadaje się na moderatora ale jeśli super wypasiony nowy model za bez mała 3k zł to już tak? :eek: Sory ale to "kryterium" to już jest po prostu głupota w czystej postaci.

PS. Mój 800 post.
Last edited by jojo87 on 7 Mar 2010, o 14:19, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 14:24

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
jojo87 wrote:
Totalna bzdura, jak będę miał Nokię 3310 albo jeszcze jakiś starszy model to nie nadaje się na moderatora ale jeśli super wypasiony nowy model za bez mała 3k zł to już tak? Sory ale to "kryterium" to już jest po prostu głupota w czystej postaci.

oj ot jedynie przykład, prawda ? chodzi o to żeby zawrzeć podstawowe informacje a nie żeby posiadany telefon byłby kryterium wyboru na moderatora. prosze nie bierz wszystkiego co ktoś napisze za każdym razem z tak wielką przesadą, bo stwierdzenie, że posiadany telefony determinowałby wybór do ekipy jest przegięciem. Podchodź do tego co inni piszą z większą dozą zdrowego rozsądku i nie bierz wszystkiego na aż tak bardzo poważnie. Takie moje spostrzeżenie.
jojo87 wrote:
Taki temat jest po prostu zbędny, administracja już powinna wiedzieć w jaki sposób wybrać nowych moderatorów, oczywiście jeśli zajdzie potrzeba.

Jest to jedynie moja obserwacja po natknięciu się na wcześniejsze tematy dotyczące naboru na moderatorów.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 15:17

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
na chwilę obecną jest dość sporo moderatorów a czy wszyscy regularnie moderują??

u nas na pasji nowy moderator był wybierany przez całą administracje forum, najpierw propozycja, potem zbieranie kandydatów, potem wywiad lokalny z każdym z nich i na końcu głosowanie w administracyjnym gronie
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 15:21

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows 7 Internet Explorer 8
to może posiadany telefon zamienić na liczbe patchy (albo jakiś innych modyfikacji) bo to by znaczyło o jakimś doświadczeniu osoby i która by wiedziała o co kaman w niektórych problemach usterów
Last edited by Gązo5 on 7 Mar 2010, o 15:23, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 16:12

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Gązo5, od tego są plusy. One mają pokazywać, ile razy dany user pomógł innym.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 16:16

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
ryba wrote:
prosze nie bierz wszystkiego co ktoś napisze za każdym razem z tak wielką przesadą
Jeśli uważasz coś za rzecz nieodpowiednią to nie proponuj tego. Skąd mam wiedzieć, która część propozycji wg składającego jej jest żartem? To nie jest dział "humor", więc albo się piszę konkretnie albo nie.

Gązo5, zły pomysł. Równie dobrze można byłoby wymagać od potencjalnego nowego moderatora: grafikowania, pisania gier/aplikacji, etc. Modzi mają wiedzieć co zrobić w danej sytuacji, od pomagania na forum są inne osoby. Owszem, mod także może pomóc (jak każda inna osoba, jak to przystało w miarę swoich możliwości) ale to nie to powinno być brane pod uwagę w kwestii jego potencjalnego przyjęcia do grupy moderatorów. Dajmy na przykład mnie samego, nie mam najmniejszego pojęcia jak zabrać się za tworzenie patchy, ba, nawet nie znam teorii a mimo to moderuję inne forum i podobno wychodzi mi to dobrze ;) Czy wg Ciebie Gązo5 dlatego, że nie umiem tworzyć patchy nie powinienem być nigdzie moderatorem?
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 16:25

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
jojo87 wrote:
Jeśli uważasz coś za rzecz nieodpowiednią to nie proponuj tego. Skąd mam wiedzieć, która część propozycji wg składającego jej jest żartem? To nie jest dział "humor", więc albo się piszę konkretnie albo nie.

I znów podchodzisz do tego co piszę ze zbyt wielka przesadą, nie napisałem nigdzie, że to żart. Po prostu jest to jedynie informacja o użytkowniku kandydującym i nic więcej. Nie miałoby to mieć wpływu na decyzje czy ktoś zostanie wybrany czy nie. Tylko i wyłącznie informacja.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 16:53

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Gązo5 wrote:
liczbe patchy (albo jakiś innych modyfikacji) bo to by znaczyło o jakimś doświadczeniu osoby


nie zrobiłem nigdy żadnego patcha więc moje doświadczenie jest = zero??
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 17:13

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
ryba wrote:
Po prostu jest to jedynie informacja o użytkowniku kandydującym i nic więcej.
To trzeba było tak od razu pisać. Zresztą, nawet jeśli to ma być tylko w formie informacji to i tak po co ona? Równie dobrze administracja mogłaby się pytać o numer buta tylko jest pytanie - po co :?: Jest jakiś sens tego :?:
Last edited by jojo87 on 7 Mar 2010, o 17:13, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 17:33

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
jojo87, dobra, dobra, nie popisuj się już (tak, teraz będzie kolejny wywód, abym uargumentował 6 różnymi tezami udowadniającymi rzekome popisy)... Twoja "akuratność" jest nudna i strasznie wkurzająca. Nie wszystko musi być w 200% zapisane, jest jeszcze coś takiego jak rozum.

ryba, żadne patche, żadne plusy - michero np. jest tylko oględnie obeznany z tematyką forum, co nie przeszkadza mu w byciu dobrym, mądrym i dość obiektywnym moderatorem. ;)

Jeśli miałyby być jakieś zmiany w systemie wyborów, to widziałbym je na zasadzie, że robilibyśmy prawybory, czyli ankietę, a potem kandydaci składaliby CV, gdzie znalazłby się dodatkowy punkt o nazwie "poparcie społeczne" wynikający z przeprowadzonej sondy. Ale na razie nie widzę potrzeby, choć uwaga jest cenna. ;)
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana metody naboru na moderatora 7 Mar 2010, o 17:42

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
pawelooss wrote:
Jeśli miałyby być jakieś zmiany w systemie wyborów, to widziałbym je na zasadzie, że robilibyśmy prawybory, czyli ankietę, a potem kandydaci składaliby CV, gdzie znalazłby się dodatkowy punkt o nazwie "poparcie społeczne" wynikający z przeprowadzonej sondy. Ale na razie nie widzę potrzeby, choć uwaga jest cenna.

Takie ogólne spostrzeżenie na przyszłość.

jojo87 wrote:
To trzeba było tak od razu pisać. Zresztą, nawet jeśli to ma być tylko w formie informacji to i tak po co ona? Równie dobrze administracja mogłaby się pytać o numer buta tylko jest pytanie - po co Jest jakiś sens tego

Nie. Jest coś nie tak z Twoim podejściem do świata. Doczepiasz się do jakiegoś szczegółu i później robisz z tego afere. Widze to w tym temacie i widziałem we wcześniejszych rozmowach z Pawłem. Ogarnij się troszkę, prosze.

pawelooss wrote:
ryba, żadne patche, żadne plusy - michero np. jest tylko oględnie obeznany z tematyką forum, a to nie przeszkadza mu w byciu dobrym, mądrym i dość obiektywnym moderatorem.

To nie był mój pomysł o konieczności tworzenia patchy itd. Uważam, że moderator nie musi być ekspertem. To nie jest osoba, która za zadanie ma pomagać tylko ma pilnować porządku.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Nabór. 7 Mar 2010, o 22:14

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows 7 Internet Explorer 8
wasiesto wrote:
nie zrobiłem nigdy żadnego patcha więc moje doświadczenie jest = zero??


patch był tylko przykładem chodziło mi bardziej o wiedze która jest wykorzystywana na forum jak NP. znajomość hw,sw telefonu ale niektórzy by to rekompensowali patchami, ale jak ktoś wyżej napisał od tego są repy.

Troche żle mnie wtedy zrozumieliście.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Zmiana nazwy działu

Author: mikas1996 (14 Dec 2011, o 21:05)

Views: 1434  •  Replies: 5

Last post: mikas1996 (15 Dec 2011, o 14:24) View the latest post



Zmiana rozmiaru avatara

Author: maciek164 (30 Jan 2010, o 11:36)

Views: 932  •  Replies: 11

Last post: nemo333 (31 Jan 2010, o 00:51) View the latest post



zmiana panelu logowania

Author: jojo87 (28 Sep 2010, o 10:17)

Views: 1209  •  Replies: 7

Last post: pawelooss (28 Sep 2010, o 17:02) View the latest post



Zmiana pola telefon.

Author: ryba (26 Jan 2010, o 12:26)

Views: 1154  •  Replies: 9

Last post: pawelooss (26 Jan 2010, o 14:09) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 7 guests