Zmiana skórek odtwarzacza w Nokiach S40v6 (np. X3-00).

Artykuły i poradniki charakterystyczne dla platformy.

Post by Vipe » 6 Feb 2011, o 14:07

Jak wiadomo- telefony s40v5 i v6 posiadają zmienne skórki odtwarzacza. Skórki w telefonach s40v6 znajdują się w motywach.

1.Jak zmienić skórkę?
Jeśli nie podoba nam się motyw odtwarzacza możemy go zmienić na inny, lecz musi on też być z Noki s40v6. W tym celu otwieramy motyw archiwizatorem (np. WinRar), z którego chcemy mieć skórkę i wyciągamy pliki skin_mpl.nfl (odtwarzacz muzyki), skin_fmr.nfl (radio) oraz skin_eql.nfl (korektor) i podmieniamy je za te naszym motywie (również archiwizatorem).

2.Jak dodać skórkę do naszego motywu?
Tutaj jest problem, gdyż nasz motyw musi mieć strukturę wersji 3
s40v3- v1
s40v5- v2
s40v6- v3
Takiego motywu nie da się zrobić żadnym gotowym programem, więc pozostaje nam edytować oryginalne motywy Nokii.
Znów otwieramy nasz i oryginalny motyw i wypakowujemy pliki do folderów. Potem oglądamy grafiki i zmieniamy odpowiednio nazwę grafik z naszego motywu tak, aby zgadzały się z nazwami tych z oryginalnego. Wrzucamy do archiwum oryginalnego motywu nasze grafiki (podmieniamy za te stare).
Uwaga! Nie wrzucać pliku theme.xml (lub też theme_descriptor.xml) do archiwum oryginalnego motywu, bo wszystko się wykrzaczy ;P

3.Czy mogę edytować skórkę odtwarzacza?
Móc- możesz, ale nic z tego nie będzie. O ile w s40v5 można było robić swoje skórki, to w s40v6 są one podpisane certyfikatem i po wrzuceniu takiego "przerobionego" do motywu- telefon pokaże nam czarne/ białe tło. Wiem, gdyż sam wielokrotnie próbowałem edytować skórki.

4.Czy mogę wrzucić skórkę od s40v5 do motywu s40v6?
Tak jak wyżej. Mimo, iż niektóre telefony s40v5 (np. 5130xm, 5220xm) też mają skórki nfl- to i tak telefon pokaże czarne/białe tło.

5.Chcę podmienić skórkę na inną z s40v6- skąd mam wiedzieć, które to są telefony?
Stąd:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content


6.A co ze standardowym wyglądem odtwarzacza?
_NeedSpeed_ opatentował kiedyś na s40v3 skórki, które zmieniały się wraz ze zmianą motywu (tło). Czaro1514 wykonał takie coś na telefonach s40v6- w ppmie trzeba wyszukać grafiki (4) tła odtwarzacza i podmienić je na przezroczyste.

7.Skąd wziąć skórki s40v6?
Najlepiej ściągnąć content z telefonu s40v6, wyciągnąć z niego motywy (poradnik na forum), a potem z motywów wyciągnąć skórki.
Na forum jest też temat:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

lecz nie wszystkie tam skórki są z s40v6 (patrzcie z jakiego telefonu są skórki- w punkcie 5 podałem link do listy telefonów)

Poradnik napisałem całkowicie sam na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji.
Jak ma ktoś jakieś sugestie/ propozycje- pisać.
Last edited by Vipe on 6 Feb 2011, o 14:23, edited 3 times in total.
Image
Rockboxed iPod 5.5G + Sennheiser CX280 <3

Vipe otrzymał za ten post 30 punkty reputacji od 5 użytkowników:
+Remix, HitFan, nemo333, pawelooss, czaro1514.
Vipe Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Dżijo
Soft: Jellaxy cm10
Operator: Play
Age: 28
Location: Oświęcim

Joined: 28 Dec 2009
Online: 175d 22h 18m 24s
Posts: 1303Topics: 61
Reputation point: 1244
    Windows XP Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Remix » 6 Feb 2011, o 14:16

Viperer wrote:Jak wiadomo, telefony s40 powyżej wersji v5 posiadają zmienne skórki odtwarzacza. Skórki w telefonach s40v6 znajdują się w motywach.

1.Jak zmienić skrórkę?
Jeśli nie podoba nam się motyw odtwarzacza, możemy go zmienić na inny, lecz musi on też być z Noki s40v6. W tym celu otwieramy motyw archiwizatorem, z którego chcemy mieć skórkę (np. WinRar) i wyciągamy pliki skin_mpl.nfl (odtwarzacz muzyki), skin_fmr.nfl (radio) oraz skin_eql.nfl (korektor), i podmieniamy je za te naszym motywie (również archiwizatorem).

2.Jak dodać skórkę do naszego motywu?
Tutaj jest problem, gdyż nasz motyw musi mieć strukturę wersji 3
s40v3- v1
s40v5- v2
s40v6- v3
Takiego motywu nie da się zrobić żadnym gotowym programem, więc pozostaje nam edytować oryginalne motywy Nokii.
Znów otwieramy nasz, i oryginalny motyw, i wypakowujemy pliki do folderów. Potem oglądamy grafiki i zmieniamy odpowiednio nazwę grafik z naszego motywu tak, aby zgadzały się z nazwami tych z oryginalnego. Wrzucamy do archiwum oryginalnego motywu nasze grafiki (podmieniamy za te stare).
Uwaga! Nie wrzucać pliku theme.xml (lub też theme_descriptor.xml) do archiwum oryginalnego motywu, bo wszystko się wykrzaczy ;P

3.Czy mogę edytować skórkę odtwarzacza?
Móc - możesz, ale nic z tego nie będzie. O ile w s40v5 można było robić swoje skórki, to w s40v6 są one podpisane certyfikatem, i po wrzuceniu takiego "przerobionego" do motywu - telefon pokaże nam czarne/ białe tło. Wiem, gdyż sam wielokrotnie próbowałem edytować skórki.

4.Czy mogę wrzucić skórkę od s40v5 do motywu s40v6?
Tak jak wyżej. Mimo, iż niektóre telefony s40v5 (np. 5130xm, 5220xm) też mają skórki nfl, to i tak telefon pokaże czarne/białe tło.

5.Chcę podmienić skórkę na inną z s40v6- skąd mam wiedzieć, które to są telefony?
Stąd:

Kod: Zaznacz cały
lista-telefonow-series-40-s40-vt686.htm



6.A co ze standardowym wyglądem odtwarzacza?
_NeedSpeed_ - opatentował kiedyś na s40v3 skórki, które zmieniały się wraz ze zmianą motywu (tło).
Czaro1514 - wykonał takie coś na telefonach s40v6 - w ppm'ie trzeba wyszukać grafiki (4) tła odtwarzacza i podmienić je na przezroczyste.

Poradnik napisałem całkowicie sam na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji.
Jak ma ktoś jakieś sugestie/propozycje - pisać.

To takie moje drobne poprawki xD
Ogólnie - napracowałeś się przy tym, i bardzo fajnie Ci to wyszło :thumbup:
Remix Male
Friend
 
Offline
 
Telefon: .
Soft: .
Operator: ----------
Age: 27

Joined: 31 Jan 2010
Online: 31d 4h 43m 26s
Posts: 600Topics: 77
Reputation point: 787
    Windows XP Firefox

Post by dragolice » 30 Apr 2012, o 20:28

Bzdura z tym edytowaniem i wrzucaniem theme.xml. U mnie wszystko elegancko działa. Plik edytowałem notatnikiem. Co prawda zmieniałem tylko kolory czcionek (przesiadka z se) i mam małe pojęcie o możliwościach theme.xml ale nie zauważyłem tego efektu o którym piszesz.
ffff
dragolice Male
User

User avatar
 
Offline
 
Telefon: X3-00
Soft: v11.0
Operator: Plus

Joined: 15 May 2011
Online: 11h 43m 16s
Posts: 6Topics: 1
Reputation point: 0
    Java Opera

Post by Vipe » 30 Apr 2012, o 20:47

W motywach v1 większość się wykrzaczy, bo nie obsługują np. motywów odtwarzacza lub zmiany koloru czcionki kalendarza. A w v2 i v3 pozmieniają się kolory czcionek lub jeśli inaczej są pliki ponazywane, to one też. A nie widzę potrzeby robienia sobie dodatkowego syfu..
Image
Rockboxed iPod 5.5G + Sennheiser CX280 <3
Vipe Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Dżijo
Soft: Jellaxy cm10
Operator: Play
Age: 28
Location: Oświęcim

Joined: 28 Dec 2009
Online: 175d 22h 18m 24s
Posts: 1303Topics: 61
Reputation point: 1244
    Windows XP Chrome

Post by dragolice » 1 May 2012, o 11:39

Rozumiem że chodziło Ci o niewrzucanie theme.xml z motywów v1, v2 do v3? To chyba logiczne :P Zmyliła mnie ta czerwona informacja. Myślałem że piszesz o tym że wogóle nie należy go wyciągać i edytować bo nic z tego nie będzie. Stąd mój post że jest inaczej. Dzięki za odpowiedź.
ffff
dragolice Male
User

User avatar
 
Offline
 
Telefon: X3-00
Soft: v11.0
Operator: Plus

Joined: 15 May 2011
Online: 11h 43m 16s
Posts: 6Topics: 1
Reputation point: 0
    Java Opera

Post by adrian4048 » 30 Jan 2013, o 16:17

skąd mam wziąć skórki odtwarzacza do noki c1-01 jak ona ma s40v6 lite
adrian4048 Male
Nokia it's my life
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: LG Nexus 4
Soft: Chroma ROM (Andek 6.0)
Operator: Play
Age: 23

Joined: 14 Jun 2012
Online: 2d 2h 58m 55s
Posts: 39Topics: 8
Reputation point: 2
    Windows XP Firefox

Post by zenek12 » 20 Feb 2013, o 19:58

Zubcie jakis filmi bo nieogarniam ;D
zenek12 Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia X-2
Operator: WPmobi

Joined: 16 Jan 2013
Online: 1h 5m 40s
Posts: 2Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by malenka5 » 9 Mar 2013, o 13:57

A da się zmienić skórkę/ wygląd odtwarzacza w noki asha 302? bo nie mam pojęcia jak to zrobić. opcja niby taka jest ale nie umiem ustawić tej skórki. pomoże ktoś?

[ Dodano: 9 mar 2013, o 12:57 ]
A może ktoś jakoś jasniej to wyjaśnić? Filmik jakiś nagrać albo coś? Bo jerstem kompletnie zielona i nie bardzo rozumiem co i jak zrobić
malenka5 Female
User
 
Offline
 
Telefon: nokia asha 302
Operator: Heyah

Joined: 25 Feb 2013
Online: 1h 43m 21s
Posts: 8Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 7 Opera


Return to [S40] Tutoriale

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest