Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[3110c] [3110c] Adapter AUDIO rozkład pinów

Post [3110c] [3110c] Adapter AUDIO rozkład pinów 25 Jan 2010, o 22:03

Male - 10%  Posts/Topics13/4  Reputation point 15 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Hej,
Koledzy (jak są koleżanki to buziaki) bo wymiękam :( Niech mi ktoś powie jaki jest rozkład kanałów na wtyczce Audio w tym telefonie. Kupiłem już chyba 5 (!!!) adapterów. I żaden nie działa. Już chyba miałem wszystkie kombinacje.
Ale po kolei, chcę podłączyć sobie słuchawki Sennheiser. Oczywiście słuchawki mają gniazdo mały jack stereo. Nokia ma jack audio 2.5mm z tym, że jest 4 punkty (z masą licząc). Wiadomo konektor przewiduje mikrofon. Adapter Audio musi mi wyprowadzić kanał lewy i prawy i olać mikrofon.
Podłączam jeden adapter, nie działa. Poszedłem do sklepu facet dał mi drugi i mówi "ten będzie dobry". Ale guzik "Akcesorium niekompatybilne". Kupiłem jakieś tanie słuchawki i działają. Sprawdziłem u brata E66 ma identyczne gniazdo. Badziewiaste słuchawki też działają. No to wracam do adapterów. Kupiłem następny. Gra. Ale coś dziwnie. No kurcze mam sygnał mono. Biorę miernik i wychodzi prawy kanał nie podłączony, lewy jest puszczony na obie słuchawki. Sprytnie robi się ludzi w konia. Tym razem robię od razu testy na telefonie E66 i są dokładnie takie same objawy. Czyli gniazdo w telefonie jest dobre. Ustawienia też. Dawno temu :) robiłem dużo wtyczek audio (kumplom itp) i wiem że niektóre wtyczki potrafią być strasznie badziewiaste, potrafią mieć pozwierane masy z sygnałami itp.
Do czego zmierzam, uznałem że sobie sam zlutuję taki adapter, tylko że, telefon rozpoznaje czy ma do czynienia z zestawem słuchawkowym czy też ze słuchawkami (inna ikonka). Jak to robi?
Czy czasem coś nie jest zwarte ale przez REZYSTOR?
Czy ktoś kto ma działający taki adapter (ew słuchawki) mógłby przelecieć omomierzem i powiedzieć jakie ma rezystancje pomiędzy pinami wtyczki. Bo coś mi nie gra :/

Last post
Reply with quote 


Post [3110c] Re: [3110c] Adapter AUDIO rozkład pinów 26 Jan 2010, o 11:20

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows 7 Internet Explorer 8
raczej muszą być zwarte 2 styki od strony uchwytu one służą za mikrofon i rozpoznanie akcesorium
Reply with quote 


Post [3110c] Re: [3110c] Adapter AUDIO rozkład pinów 26 Jan 2010, o 17:00

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Możesz nawet długopis włożyć i powinno ci wyskoczyć ze wykrył. Było na forum takie śmieszne zdjęcie.

// A skąd wiesz, że to nie fake? :]
Reply with quote 


Post [3110c] Re: [3110c] Adapter AUDIO rozkład pinów 26 Jan 2010, o 18:42

Male - Friend  Posts/Topics473/17  Reputation point 1117 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
UP (do komentarza): PRÓBOWAŁEM xD i nawet z igłą od darta, ale nie wpychałem na chama do końca bo bym gniazdo rozwalił xD

Już na temat:
A idź do pierwszego lepszego elektrycznego i powiedz żeby ci dali popróbować, jak jesteś meloman to usłyszysz że coś jest nie tak.
Ja wiedziałem że najlepsze przejściówki to są takie z kabelkiem, a dopiero później mają wejście na MiniJack.
Reply with quote 


Post [3110c] Re: [3110c] Adapter AUDIO rozkład pinów 27 Jan 2010, o 19:14

Male - 10%  Posts/Topics13/4  Reputation point 15 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
No i gra.
Znalazłem jakiegoś starego micro-jacka MONO. Wpakowałem i gra! Czyli tak jak piszecie, nokia wszystko przyjmie :) Mało tego JEST ZGODNA ZE STANDARDEM AUDIO. Mono/Stereo co kto chce. No więc dalej to było już prosto. Poszedłem do sklepu i kupiłem zwykłą przejściówkę MicroJack na MiniJac. Nic nie mówiłem, że to do telefonu bo by jeszcze coś gościu jakieś morały prawił. Cyk i od kopa poszło. Elegancko stereo.
Stereo sygnał słychać. Ale dla pewności zrobiłem sobie taką mp3 co to raz gra w lewym raz w prawym. No i gra.

Aha rozpieprzyłem z ciekawości te stare adaptery (co kupiłem i nie działały). Powiem wam tylko tyle, nie kupujcie tego dziadostwa.

Edit: E66 również działa, czyli też jest zgodna ze standardem audio. Wniosek: Nie kupować tych adapterów co mają microjacka cztero kontaktowego. Duża szansa że nie będzie działał.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Adapter na 3,5mm, czy tanie słuchawki?

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: adrian219 (24 Apr 2010, o 12:02)

Views: 2726  •  Replies: 15

Last post: Filip (14 Jul 2010, o 21:55) View the latest post



Jak nazywa się adapter słuchawek PC do telefonu?

Author: bizzard12 (8 Oct 2010, o 21:00)

Views: 2265  •  Replies: 5

Last post: samogon (10 Oct 2010, o 13:45) View the latest post



Dual Sim czy działa na 3110c?

Author: Andrzej5825 (12 Jul 2009, o 19:37)

Views: 1815  •  Replies: 4

Last post: Andrzej5825 (13 Jul 2009, o 17:24) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 0 guests