Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć?

Post Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:01

Male - Friend  Posts/Topics988/225  Reputation point 724 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Image

Pokazana niedawno Nokia 808 PureView pracuje na nieznanej dotąd wersji systemu Nokia (dawnej Symbian). Czym jest Nokia Belle Feature Pack 1?

Dla kogo aktualizacja?

Zaprezentowana na targach Mobile World Congress w Barcelonie Nokia 808 PureView pracuje pod kontrolą systemu Nokia Belle Feature Pack 1 (FP1). Nowe wydanie oznacza przede wszystkim usprawnienie funkcji multimedialnych smartfona, jeszcze większe możliwości personalizacji i większą wydajność.

Odświeżona platforma Nokia Belle, która debiutuje w modelu 808 PureView, przeznaczona będzie również dla użytkowników innych smartfonów ze stajni fińskiego producenta. Szczególnie zadowoleni powinni być użytkownicy smartfonów Nokia 603, 700 oraz 701, które w ciągu najbliższych miesięcy otrzymają Feature Pack 1. Dokładna data pojawienia się aktualizacji dla tych modeli nie jest jeszcze znana, informacje będą się pojawiać na naszym blogu.
Co wnosi Nokia Belle Feature Pack 1?

Nowe wydanie Symbiana to jeszcze większe możliwości w zakresie rozrywki i multimediów, które szczególnie przypadną do gustu miłośnikom muzyki. Zaktualizowany system wprowadzi obsługę Dolby Headphone oraz Dolby Digital Plus, których zadaniem jest zrewolucjonizowanie dźwięku podczas odtwarzania muzyki, oglądania filmów czy grania w gry.

Wraz z systemem Nokia Belle do smarfonów zawitało sporo widżetów, które można umieścić na ekranie głównym. Future Pack
1 to jeszcze większa porcja gadżetów pulpitu. Według producenta w zestawie pojawi się aż 20 nowych, jeszcze bardziej dopracowanych dodatków.

Producent nie zapomina również o jednym z najważniejszych elementów współczesnych smartfonów – przeglądarce internetowej. W nowej wersji Belle będzie ona jeszcze szybsza; zostanie dodane wsparcie dla stron WWW pisanych w języku HTML5. W oprogramowaniu pojawią się dodatek Microsoft Apps oraz nowa wersja map Nokia. Zmiany interfejsu użytkownika obejmują nowy pasek powiadomień i wielozadaniowości.

Większość aktualizacji oprogramowania ogranicza się do zmian w interfejsie użytkownika czy dodania kilku drobnych funkcji. W przypadku Feature Pack 1 jest zupełnie inaczej, a wgranie nowego oprogramowania będzie szczególnie zalecane użytkownikom smartfonów Nokia 700 i 701. Po aktualizacji taktowanie procesora, obecnie wynoszące 1 GHz, zostanie podniesione do 1,3 GHz. Dzięki temu telefony z odświeżonym systemem będą szybsze i wydajniejsze.

Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 wnosi wiele usprawnień i z pewnością warto na nią czekać. Zanim jednak zdobędziemy kolejne informacje na temat dostępności oprogramowania, przyjrzyjcie się mu na przykładzie fotograficznej 808 PureView:


nokiablog.pl
Last edited by EriX05 on 2 Mar 2012, o 22:45, edited 2 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Future Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:05

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Chyba raczej Feature Pack a nie Future Pack...
Bo sądzę że to jest Paczka Funkcyjna a nie Paczka Przyszłościowa... :roll:
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Future Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:13

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
EriX05 wrote:
Po aktualizacji taktowanie procesora, obecnie wynoszące 1 GHz, zostanie podniesione do 1,3 GHz.

Overclocking na Symbianie? A po co? I tak będzie mulił :lol-above:
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:17

Male - Sponsor  Posts/Topics139/19  Reputation point 38 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Symbian jaki był taki będzie - i za to go lubimy :P Żadne podkręcanie procesora tego nie zmieni.
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:21

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
I tak ten OC nie zmieni sprzedaży.Wg.innych Symbian to Symbian,mulić zawsze będzie. :nerd:
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:23

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
jak już poprawiasz tytuł to popraw też błędy w tekście, słowo Future dalej występuje 8 razy w nim... Czytałeś chociaż tego newsa przed skopiowaniem?
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:45

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
debil to pisał widocznie ;D
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:52

Male - 50%  Posts/Topics150/11  Reputation point 78 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Aero12 wrote:
I tak ten OC nie zmieni sprzedaży.Wg.innych Symbian to Symbian,mulić zawsze będzie. :nerd:

Bo nie mieli Nokii 700 nawet w ręku.

Czekam na FP1. Ciekawe czy zmiany w szybkosci beda zauwazalne, na chwile obecna to mi NOkia 700 wogole nie muli mimo wlaczonych "efektów motywu"
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 21:57

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Nie mieli,bo to Nokia.
Androjdomaniacy :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 2 Mar 2012, o 22:43

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
dm1991 wrote:
NOkia 700 wogole nie muli mimo wlaczonych "efektów motywu"

To naprawdę jest ogarniająca :D moja 5800 cięła się przy efektach, na cfw było nawet gorzej, jedynie na oryginalnym sofcie było wsio ok. :D

Aero12 wrote:
Androjdomaniacy

No wszystko wszystkim, ale moj sga zaczyna mulic dopiero jak przykrecisz mu proca do 320 :E
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 3 Mar 2012, o 08:45

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Overclocking na Symbianie? Można spróbować na innych modelach Nokii jeżeli będą podobne pliki składniowo ti stare S60v3 FP2 z pewnością zyskają na szybkości (najwyżej się zjarają od przetaktowania) :D ,

Pozdrawiam
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 3 Mar 2012, o 12:05

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
EriX05 wrote:
dawnej Symbian

hmm,maksymalna zmiana wyglądu i zmiana nazwy.
Po to,żeby oszukać rynek który nienawidzi Symbiana?

[ Komentarz dodany przez: HitFan: 3 marca 2012, o 10:59 ]
Po to, żeby newbie wiedzieli, że to system od Nokii. Tak samo OVi przeszło w Nokia

[ Dodano: 3 mar 2012, o 11:05 ]
e tam. :nerd:
Zrobili to po to,aby Nokia Belle nie została skomentowana jak (x)-wcześniejszych wersji Symbiana. :thumbup:
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 3 Mar 2012, o 17:11

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Aero12 wrote:
Zrobili to po to,aby Nokia Belle nie została skomentowana jak (x)-wcześniejszych wersji Symbiana.

Też mam takie wrażenie. :) A co do tej aktualizacji, jest coś wiadomo odnośnie e7?

[ Dodano: 3 mar 2012, o 16:11 ]
Pry niedoczytałem. Narazie jest o tej 808.
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 3 Mar 2012, o 18:14

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Qubi wrote:
jest coś wiadomo odnośnie e7?

Napewno wyjdzie,na E7 są takie upośledzenia... że muszą wydać ;)
Ale na OC nie licz,bo tam nie ma co clocknąć :hihi:

[ Komentarz dodany przez: adrian219: 3 marca 2012, o 18:10 ]
Może czas się ogarnąć? Nie będę ustępliwy.
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja Nokia Belle Feature Pack 1 – co warto o niej wiedzieć? 3 Mar 2012, o 18:38

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Aero12 wrote:
I tak ten OC nie zmieni sprzedaży.Wg.innych Symbian to Symbian,mulić zawsze będzie. :nerd:

Telefon to nie komputer, nigdy nim nie będzie. Ja tam i tak nie widzę do kwoty powiedzmy 600zł godnego przeciwnika dla 5800 jeśli chodzi o aparat i jakość dźwięku.

Aero12 wrote:
debil to pisał widocznie ;D

Ten post na pewno :)

moja 5800 cięła się przy efektach, na cfw było nawet gorzej, jedynie na oryginalnym sofcie było wsio ok. :D

Hmm ja tam mam 5800 na sofcie bojara i nie narzekam. Mam motyw który wrzucił tam bojar, używam efektów i wszystko gra.

Aero12 wrote:
Napewno wyjdzie,na E7 są takie upośledzenia... ( jak u nema xD ) że muszą wydać ;)

Nie wiem jakim cudem nie dostałeś jeszcze bana na minumim miesiąć. Na każdym innym forum za taką sygnaturkę dostałbyś co najmniej 60dni, albo ZPP

Brak mi słów patrząc na Twoje zachowanie. Nie chce już nawet pisać o Twoim mega patchu w którym chciałeś wykorzystać pracę innych, szukałeś pomocy przy nifach i jeszcze "zawiesiłeś go" bo nie dostałeś pomocy, porażka. Teraz możesz iść i przy każdym moim poście walnąć minusa, bo ja to i tak mam gdzieś.

P.S nie trudź się, bo Twoją odpowiedź i tak mam gdzieś.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 10 guests