Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]


Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.
Print view
Write comments Post new topic


[Sony Xperia L] Android 5.0.2 czyli CyanogenMod 12

Post [Sony Xperia L] Android 5.0.2 czyli CyanogenMod 12 28 Mar 2015, o 18:51

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
Witam zainteresowanych. Piszę ogólnikowo, bo wymagana jest w miarę sprawna mózgownica i jakiekolwiek pojęcie o modyfikacjach. Oczywiście wszystkie operacje wykonujecie na własną odpowiedzialność, ja tu tylko opisuję. :)

Chciałbym zaprezentować tutaj najnowszą wersję modyfikacji systemu Android czyli CyanogenMod w wersji dwunastej. Wersja ta działa na Androidzie 5.0.2, który dodaje nam nowy interfejs użytkownika Material Design, nowe środowisko uruchamiania aplikacji czyli ART, oraz usprawnienia systemu dzięki którym nierzadko wyższa wersja działa sprawniej niż niższa oficjalna od producenta telefonu.


Image

Wymagany jest:
- FlashTool z zainstalowanymi sterownikami :arrow: http://www.flashtool.net
- kernel ThunderZap (przynajmniej do instalacji, ponieważ oryginalny kernel nie ma sprawnego CWM) :arrow: http://www.thunderzap.in/
- ROM z CM12 (polecam pobieranie najnowszego, im nowszy tym lepszy) :arrow: http://download.cyanogenmod.org/?device=taoshan
- opcjonalnie GApps dla CM12. Polecam paczkę micro, jest tylko z usługami i sklepem play. Resztę można później dociągnąć.

Przed wgraniem polecam zrobić kopię kontaktów i plików. Ja mam kontakty na serwerach Google, także przywrócenie idzie szybko. Pliki z telefonu nigdy mi nie zginęły, ale jak macie coś ważnego - zgrajcie dla spokojnej głowy.

Procedura:
1. Wgrywamy na dowolną pamięć w telefonie (sdcard0 albo sdcard1) paczkę z CM. Opcjonalnie jak chcemy zachować kernel ThunderZap, wgrywamy również i tą paczkę. No i jeśli ktoś chce to GApps'y.
2. Odpalamy flashtool'a i podłączamy telefon w trybie Fastboot (podłączamy USB trzymając Vol+).
3. Wgrywamy boot.img z paczki z kernelem ThunderZap.
4. Odłączamy telefon od kabla i uruchamiamy go wciskając na przemian Vol+ i Vol- co przeniesie nas do recovery.
5. W recovery robimy Wipe (opcja Clean to install to new ROM). Potem Wipe Cache i Dalvik.
6. Instalujemy ROM z CM12. Po instalacji wybieramy restart telefonu. Jeśli chcemy GApps, instalujemy je analogicznie jak ROM, ale bez Wipe'ów.
7. Pierwszy rozruch może potrwać do 10 minut. Prawidłowy start obwieści nam na początek okienko z informacją, że system aktualizuje aplikacje.
8. Konfigurujemy telefon pod siebie i cieszymy się nowym systemem. :)

Jeśli chcemy zachować kernel ThunderZap - podłączamy telefon w trybie fastboot, wgrywamy ten sam boot.img co przed instalacją, ale musimy wejść w recovery i doinstalować paczkę z której braliśmy plik boot.img. Polecam przed instalacja poczekać aż telefon złapie sieć, żeby baseband dobrze się załadował.

Po tych krokach nie powinniśmy stracić basebandu. U mnie działa wszystko włącznie z aparatem i kamerą. Nie wiem czy działa Radio, bo go nie używam. :)

Changelog z bieżącymi aktualizacjami: http://www.cmxlog.com/12/taoshan/


Pytania można śmiało zadawać tutaj.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [Sony Xperia L] Android 5.0.2 czyli CyanogenMod 12 4 Apr 2015, o 15:52

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Wycieki pamięci zdarzają się?
Reply with quote 


Post Re: [Sony Xperia L] Android 5.0.2 czyli CyanogenMod 12 4 Apr 2015, o 18:27

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
Powiem Ci, że nie wiem, działa stabilnie. Brakuje tylko większej ilości miejsca w pamięci telefonu. CM11 nie wiem czy wiązał pamięć wewnętrzną z pamięcią telefonu, ale było jej znacznie więcej.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests





cron