Android i iOS zmierzają po miliard

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by bombel201 » 18 Jan 2013, o 23:20

Image

1000000000 - tyle niedługo będzie Androidów. Drugie tyle, 1000000000, będzie też iOS-ów. Który system dotrze jednak do mety pierwszy?
Horace Dediu z Asymco postanowił sprwadzić, jak kształtuje się popularność poszczególnych systemów/urządzeń i jak szybko ją zdobywają. Wyniki mogą zaskoczyć - wygląda na to, że systemy mobilne zdobywają popularność zdecydowanie szybciej niż inne.

Image

Widać to szczególnie na lewym wykresie (uwaga - skala nie jest liniowa) pokazującym, jak kształtowała się popularność poszczególnych systemów w okresie około dekady od startu. Widać na nim jasno, że choć PC-ty są niezwykle popularne, to początki miały trudne - w ciągu pierwszych lat nie dobiły nawet do 100 milionów sztuk. Oczywiście w momencie, kiedy one startowały, rynek był znacznie mniejszy, niemniej nadal robi wrażenie tempo, w jakim systemy mobilne zdobywają użytkowników.

Zaskakiwać może szczególnie iOS - choć zdobywa popularność wolniej od Androida, to jest jednocześnie instalowany na, zazwyczaj, znacznie droższych smartfonach. Nie ma jednak raczej wątpliwości, że to Android pierwszy dobiegnie do miliarda - Dediu szacuje, że stanie się to jeszcze w tym roku, kiedy zaś iOS będzie mógł się pochwalić własnym miliardem w przyszłym.

A na razie palmę miliarda poniżej dekady dzierży Facebook - serwis przekroczył magiczną linię 35 kwartałów od uruchomienia.

źródło: gazeta.pl
Image
bombel201 Male
TEN OKRUTNY xD
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: LG G6
Soft: 7.0 Nougat
Operator: Play

Joined: 21 Mar 2010
Online: 104d 17h 43m 53s
Posts: 2793Topics: 816
Reputation point: 4150
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests