Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 25 of 56 [ 826 posts ]
Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Next
Print view
Write comments Post new topic


Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje.

Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 14:34

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Kawałka ziemi? Kultury? Mieszkańców?


Trochę tego, trochę tego i jeszcze trochę tego :) Skłaniam się jednak do kultury i do kawałka mojej ziemi.

pawelooss wrote:
A jeśli rządzący nie są patriotami, bo nie dbają o dobro kraju, to w imię czego cierpieć mają za to miliony zwykłych obywateli?


Czyli podchodzisz do tego na zasadzie "Jak oni nie robią to ja też bo po co". Szanuję, ale czasem warto popatrzeć na to z innej perspektywy. Wiem - być innym to może nie wstyd, ale dziwactwo, ale są politycy, którzy po 4 latach kadencji nie mają nic bo nic nie kradli. Owszem nie są wybrani na następną kadencję, ale mają poczucie " nic nie ukradłem - próbowałem - nie wyszło" - Ja takich szanuje i to są moi idole.

pawelooss wrote:
Jak jakaś firma notorycznie produkuje buble, to ją bojkotuję i idę się zaopatrywać u innej.


Tu się zgadzam. Nigdy nie twierdze że kupuje tylko Polskie produkty bo są polskie. Punkt dla Ciebie :P

pawelooss wrote:
A jeśli chodzi o wybory, to równie dobrze z Londynu również można głosować.


Tak. Z Londynu głosować można. Ale jak się dziwić że nie ma kasy w Polsce kiedy tyle ludzi wydaje je w ... Londynie :P

Last post
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 15:08

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
A ja do żywych ludzi, potem do kultury, a na końcu do przyrody nieożywionej, choć piękna. ;)

Nie, podchodzę do tego tak, że gdyby nie emigranci, to rządzący mogliby już w ogóle popaść w samozadowolenie czy doskonałe samopoczucia. A tak przynajmniej jest jakiś alarm, który może w końcu skłoni kogoś do refleksji. Stąd alegoria o zmianie firmy. I mówiłem o ogóle klasy politycznej, bo wyjątki się zawsze znajdą.

No i nie wydają kasy w Polsce. Co z tego? To ich własne zapracowane pieniądze, a nie jakieś biało-czerwone banknoty, żeby się RP przynależały. To także jedna strona medalu, a zapominasz o drugiej. Będąc za granicą, nie korzystają przecież z polskich świadczeń, tylko z tamtejszych sołszyl benefits itd. Bilans wychodzi więc na zero.

Dlatego nie stawiałbym emigrantów w roli mniejszych patriotów. Śmiem nawet wysnuć tezę, że są w pewnych kwestiach większymi. Bo zamiast siedzieć i narzekać, ruszyli du** i własną pracą podtrzymują wiele rodzin w Polsce, które bez otwartych granic byłyby skazane na gorsze warunki życia.

Wszak emigracja to nasza wielowiekowa najwspanialsza polska tradycja. ;]
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 15:32

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Wszak emigracja to nasza wielowiekowa najwspanialsza polska tradycja. ;]


He he he. Jeszcze jest "pospolite ruszenie". Może i stawiam emigrantów jako mniejszych patriotów, ale pisałem do góry: szanuje pogląd, i nie na nikogo nie najeżdzam. A cała sprawa rozpoczęła się od tego iż 16latka postanowiła że kraj jest głupi bo podatki są wysokie, dlatego też się żachnąłem i postanowiłem też zaatakować. Urażonych moimi poglądami przepraszam.

pawelooss wrote:
A ja do żywych ludzi


Czyli w jakimś stopniu oddałbyś życie za Polskę, bo pewnie miałbyś na myśli Polaków :P

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 9 marca 2013, o 15:50 ]
Albo zebrać bliskie mi osoby i zwiać, gdyby ta walka nie dawała żadnych szans na jakiekolwiek powodzenie. ;P

Komentarz dodany przez Wojtka :)

Głupotą byłaby przecież walka z wiatrakami. Czasem lepiej pobawić się w Wallenroda :D


UE traci przez korupcję
Quote:
Według niej, przy zamówieniach publicznych, w wyniku korupcji, łupem oszustów pada nawet 25 procent wartości kontraktów. Ze wstępnej oceny Brukseli wynika, że najgorsze w Unii pod tym względem są Bułgaria, Czechy, Włochy, Rumunia i Słowacja. We Wspólnocie wprawdzie obowiązują procedury, które mają zagwarantować prawidłowy przebieg zamówień publicznych, ale często są łamane.
Last edited by WojtekGr on 9 Mar 2013, o 16:55, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 16:25

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
WojtekGr wrote:
Czyli w jakimś stopniu oddałbyś życie za Polskę, bo pewnie miałbyś na myśli Polaków :P

Nie za Polskę, chyba że Polskę zdefiniujesz jak ja jako zbiór ludzi mi bliskich. Gdyby byli zagrożeni, wtedy bym się zaczął zastanawiać nad takimi problemami. Wcześniejsze dyskusje na ten temat moim zdaniem prowadzą donikąd, bo teraz każdy może się bohatersko zarzekać: „ja bym się poświęcił”, a tak naprawdę nigdy nie wie, co by w prawdziwej sytuacji zrobił.
Wisława Szymborska wrote:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono...

Przede wszystkim jesteśmy ludźmi. Na pewno wolałbym wstawić się za mojego Niemca czy Rosjanina przyjaciela, niż „złego” Polaka tylko dlatego, że jest Polakiem. To oczywiście nie wyklucza faktu, że łatwiej mi taką przyjaźń zawiązać z Polakiem, bo mamy wspólny kod kulturowy, oglądaliśmy te same filmy itd. :) Taki mam pogląd, teraz powinno być wszystko jasne. :)

Z mojej strony na koniec tej skromnej dyskusji polecam poniższą piosenkę. Jest genialna! ;D

Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 16:34

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
chyba że Polskę zdefiniujesz jak ja jako zbiór ludzi mi bliskich.


Właśnie to zrozumiałem z wcześniejszego postu, dlategoż przyznałem Ja Tobie rację :P

pawelooss wrote:
Wcześniejsze dyskusje na ten temat moim zdaniem prowadzą donikąd, bo teraz każdy może się bohatersko zarzekać: „ja bym się poświęcił”, a tak naprawdę nigdy nie wie, co by w prawdziwej sytuacji zrobił.


Dlatego też się żachnąłem, bo choć każdemu wolno dyskutować - to niektórzy zbyt pochopnie rzucają opinie.

Choć przyznaję się: i mnie się to czasem zdarza. Dlatego czasem warto podyskutować i wymienić się opiniami - choć ja swojej ideologii nie zmienię :P

pawelooss wrote:
Taki mam pogląd, teraz powinno być wszystko jasne


Szanuję, nie wyśmiewam. Mam inny, ale nie neguję. Szkoda że niektórzy działają inaczej.


Pozdrawiam ;D
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 17:11

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
ależ się słodko zrobiło :)
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 17:29

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Obeebok wrote:
ależ się słodko zrobiło :)



Haha ! :)

Bo dyskutować też trzeba umieć :)

Pamiętam na TVN24 dyskusję Johna Godsona z takim jednym też z PO który jest gejem i chciał tej ustawy dla osób o orientacji homoseksualnej. Chłopaki - ta dyskusja to pikuś. Tamta była tak słodka, ale jednocześnie tak się szachowali, w końcu nikt nie wygrał a i tak sobie słodzili. Mistrzowie dyskusji ! :)
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 17:46

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Obeebok wrote:
ależ się słodko zrobiło :)

aż normalnie mdli... one111one XD
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 18:13

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Bardzo dużo Austriaków uważa że za Hitlera nie było źle. Zaskoczenie?
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 18:46

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Quote:
że nie wszystko za czasów Hitlera było złe

Cóż za odkrycie. xD To normalne, że wszystko nie mogło być złe, ale trzeba się zastanowić, jakim kosztem odbiły się te ewentualne dobre aspekty. Np. można powiedzieć, że nie było tam takiego bezrobocia, bo gospodarka się kręciła. Skąd jednak się wziął taki stan? Nakręcono ją machiną wojenną na kredyt. Gdyby Hitler nie napadał kolejnych krajów, to by zbankrutował. Tak samo było za PRL-u, co sobie zwłaszcza starsi ludzie chwalą. Też nie było bezrobocia. Ale kraj w końcu zbankrutował. ;P

Quote:
Możliwość, że naziści mogliby rządzić dzisiejsza Austrią, gdyby tylko zniesiono zakaz działalności takich partii, dostrzega 54 proc. uczestników sondażu.

Quote:
Obowiązujący obecnie zakaz działalności partii nazistowskiej 37 procent Austriaków uważa za zbyt łagodny

OK, ale Hitlera ktoś wybrał. Czyli ludzie chcą tutaj dla siebie prewencyjnego kagańca, żeby głupoty nie popełnić? ;D
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 9 Mar 2013, o 20:34

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Też trochę naciąganie tematu:
Rmf FM wrote:
Co ciekawe, większość ankietowanych uważa, że naziści mieliby dziś realne szanse na dojście do władzy.

Ankietowani uważają że ma szansę dojść do władzy, a nie że na niego by zagłosowali. Po za tym kto wie jacy to byli ankietowani. Może z Familiady :lol:
Dlatego spytałem czy dla was to zaskoczenie, bo dla mnie to szukanie "hitu medialnego" na siłę :)
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 10 Mar 2013, o 14:46

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Komornik zabrał pieniądze chorej na raka i jest bezkarny
http://mini.wp.pl/biznes/wiadomosci/artykul.html?cat=104132&wid=15391567&ticaid=110346

Skończyło się, jak mówiłem. xP Swoją drogą, nie ma to jak pisać, że postanowienie prokuratury o umorzeniu to wyrok, skoro w Polsce wyroki może wydawać tylko sąd...
Last edited by Obeebok on 10 Mar 2013, o 14:47, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 10 Mar 2013, o 22:54

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Tracił 2mld dolarów na godzinę...
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 11 Mar 2013, o 14:35

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Budżet pójdzie z dymem

Quote:
Wpływy z akcyzy z wyrobów tytoniowych są coraz niższe. W styczniu spadły aż o 17,7 proc. Tak źle nie było od dawna, a będzie jeszcze gorzej. Papierosy są po prostu za drogie - donosi poniedziałkowa prasa. Dla budżetu, którego pilnie strzeże Jacek Rostowski, może to być gwóźdź do trumny.


A to peszek ;P Jak nie bylo mozna tego przewidziec? :lol-above:

10 filmów HD w sekundę! Wystarczy taka antena

Quote:
Już niedługo powinny powstać nowe anteny, które pozwolą bezprzewodowo przesyłać ogromne ilości danych między urządzeniami. Dla nas, szarych użytkowników, oznacza to, że będziemy mogli przesłać 10 filmów w jakości Full HD w ciągu sekundy. Wszystko dzięki grafenowi - nowemu materiałowi, w którego produkcji specjalizują się Polacy.


Lech Wałęsa wyraził to, co myśli większość Polaków nt. homoseksualizmu?

Microsoft Excel jest najbardziej niebezpiecznym oprogramowaniem świata

Nierówne egzaminy na prawo jazdy
Reply with quote 


Post Re: Bieżące sprawy, aktualności, ciekawostki i luźne dyskusje. 11 Mar 2013, o 15:48

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
bombel201 wrote:


Niezależnie co myśli nie powinien mówić tego w ten sposób.

A po za tym wyobraźcie sobie sytuację
Weźmy na to że teraz homoseksualiści wygrywają wybory - zmieniają prawo - teraz jest na odwrót - to heteroseksualizm jest zakazany - i weźmy że mówią tak jak Wałęsa ; przegraliście, jesteście mniejszością - nie macie prawa głosu.

Czy logiką Pana Wałęsy nie mają racji ?

Wiec: Wałęsa przesadził i nie ma racji. Dziękuję :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Next
Page 25 of 56 [ 826 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests